Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

stary ... dokup spacerowke, przewijak, lozeczko, materac, nosidelko i kilka innych MUST HAVE a juz kilka ladnych k PLN ;-)

 

Na to szczerze mowiac to licze 4/5 k PLN i mysle ze starczy, chociaz co raz czesciej chodzi mi po glowiei wozek stylu retro czyli jeszcze jakies tysiaczek dojdzie :) Przynajmniej ma ladne felgi do polerowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

ariello01, nie kupuj ciuchów na 54 cm.

Po pierwsze nie wiesz jak duży Ci sie dzieciak urodzi

Po drugie takie maluchy rosną błyskawicznie, nawet po 2 cm na miesiąc

Po trzecie, małe i tak nie chodzi ani się specjalnie nie rusza więc zdziebko za duże ubranie mu nie zaszkodzi.

Z doświadczenia doradzę - bierz od razu 68 i będziesz miał ciuchy od razu na pół roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariello01, nie wydawaj strasznej kasy na wózek typu gondola...

Bobas przejeździ w nim może z 6 miesięcy, a potem wskoczy w spacerówkę.

My używaliśmy wózka Tako Natalia, który kosztował nas około 500 złotych.

Ale tylko jako gondola, jako spacerówkę kupiliśmy Espiro City i bardzo miło wspominamy ten wózeczek....

Lepiej więcej kasy poświęć na spacerówkę, którą będziesz używać ze 3-4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jeśli długo był kręcony rozrusznikiem i nie odpalił mógł sobie jakiś błąd wywalić.

I tak jest w tym przypadku na 99%, a już powstało milion teorii co padło :mrgreen: Naładuj albo kup nowe aku jak trup i nie będzie problemu z kontrolką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie to ze wkurzylo ale troszke zaskoczylo w ostatnim czasie, natomiast ceny malych ciuszkow:) Jako ze w czerwcu spodziewamy sie mlodego detailera w rodzinie to juz teraz zaczynamy robic mu jakies zakupy w sensie ciuszki itp. I dochodze do wniosku ze fajne ciuszki na 54 cm sa drozsze od tych na 186cm ;p Owszem sa jakies tansze to ale ewidentnie china tzn plastik itp

Nom ale nic, trzeba dbac o malego to pozniej maly bedzie dbal o rodzicow :lol:

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2014, 21:56 ]

A wkurzylo podejscie szwaba u ktorego obecnie pracuej, tzn zostaly do skonczenia juy tylko 3 lazienki i umowa na poczatku tyg ze do tego week ma byc skonczona jedna z nich i tak jest, a dzisiaj wielkie fochy ze myslal ze pojdzie szybciej i przynajmniej dwie beda zrobione bo on juz nie ma kasy zeby placic... :evil::evil:

Od poniedzialku pojda typowe "metry" i zobaczymy co powie jak mu jakosc nie bedzie pasowala...

 

Tak właśnie wygląda polityka prorodzinna tego państwa. Szmaty dziecięce np. W Usa, to ceny 1-5 $. Za markowe ciuchy które w Pl płaci sie po 100 zł tam kosztują 10 $. Nie wspominając cen zabawek, tylko w Pl 23 proc. VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystko jest droższe.

W Niemczech kupuję Ballantinesa za 10-11e u nas 56 zł

Martini 6e, u nas 36zł Balsam po goleniu Loreal 5e, u nas 30zł Nożyki G Fusion 4szt 11e u nas 2szt 40zł.

A gdzie polskie zarobki do niemieckich !?

 

Dziwi mnie też, że polskie kosmetyki używane przez nas mają też ceny zbliżone do tych zagranicznych...a powinny być spooro tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, tak jakbyś porównał ceny perfum w Polsce a Niemczech, tam się strasznie opłaca kupować Oliviera, którego w Polsce nie ma, a inne perfumy typu One Milion czy tam Hugo Boss, to kupisz gdzieś 30-50PLN taniej niż u nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariello01, przy pierwszej córce też miałem fazę na kupowanie wszystkiego nowego i w ogóle wysokiej jakości.

 

Jak się później okazało połowy bodziaków nawet nie zdążyliśmy założyć, z super gadżetów też okazało się, że nie korzystaliśmy.

 

Przy drugim żona rozgląda się za takimi ogłoszeniami jak ludzie sprzedają po 1 dziecku wszystkie rzeczy - często są prawie brand new a ludzie sprzedają za 5-10zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki:)

Co do ciuchow to na 54 kupilismy tylko kilka rzeczy tak na sam poczatek a reszte juz wieksze wlasnie 68 cm :P

Co do wozkow to narazie takie plany, ale wezme Wasze wskazowki pod uwage i moze z nich skorzystam bo narazie to ja "nikumaju" tego wszystkiego co trzeba kupic i co potrzebne.

A tak juz przy okazji jaki polecacie fotelik do samochodu zeby byl BEZPIECZNY ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ariello01, jeszcze dwa słowa w temacie wózków. Lepsze są wózki ciężkie, z dużymi kołami - stabilniejsze i wszędzie tym wjedziesz. Niestety jeśli mieszkasz na czwartym piętrze w bloku bez windy to :thumbdown:

My mieliśmy taki tylko starszy model:

http://allegro.pl/leo-jane-wozek-muum-p ... 43680.html

W zestawie jest nosidełko / fotelki samochodowy - dzieciaki jeździły w nich do 10 miesiąca życia, gondole montowaną do stelaża - użytkowana jak napisał coobah do 6ego miesiąca dziecka i na koniec spacerówka - do trzeciego roku dziecka.

Fotelki Maxi Cosi Tobi ale to dopiero za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja od siebie w tej kwestii, przy 1szym dziecku dla młodego kupiliśmy cały zestaw Tako z fotelikiem,

spacerówką, gondolą, pokrowcem, parasolką i co tam tylko było :) i tak: gondolki nie użyliśmy ani razu,

spacerówki tak samo, cały czas dziecko woziliśmy w foteliku/nosidełku, trochę upierdliwe /z racji braku bazy isofix/ było zapinanie pasów ale daliśmy radę, dla chcącego nic trudnego.

Przy 2gim dziecku dla młodej kupiliśmy już tylko recaro + wózek do tego baza isofix,

z jednym dzieciakiem jeszcze dasz sobie radę ale pakowanie z dwójką to czasami problem i dla własnej wygody/bezpieczeństwa isofix jest niezastąpiony.

Jak dziecko wyrośnie z nosidełka to spokojnie możesz posadzić je w "parasolce".

Z ubrankami szkoda że wcześniej nie pisałeś niedawno na allegro sprzedaliśmy dużo ubranek 56-68 praktycznie po kilka plnów.

Grunt to nie dać się zwariować pytać pytać i jeszcze raz pytać no i oczywiście słuchać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja swoje 3grosze ;-)

 

1. lozeczko warto z szuflada pod i do tego sztywny przewijak kladziony na gore

2. do kapieli podparcie dla niemowlaka ale z tworzywa a nie materiu (bo szybciej wychladza sie)

3. laktatory itp ... zwrocic uwage czy nie trzeba potem wymianiac wszystkich buteleczek itp ;-) srednica aby pasowala

4. baza do samochodu i isofix warte doplaty kilku stow i nerwow potem mniej w samochodzie ...

 

no i najwazniejsze do samochodu ... albo masz skore albo zapragniesz rozlozyc ceratki bo bobasy roznie znosza doge, idac dalej tropem samochodowym rolety lub minimum przyciemniane szyby

 

 

taki duzy OT :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salwinek91, i teraz czekasz, aż ktoś napisze "Opowiadaj... Co tam ciekawego?" itp.

Wszyscy wiedzą, że i tak masz ochotę to napisać, ale jak to się mówi: zgrywasz trudnego :D

 

A właśnie że nie. Nie mam takiej weny twórczej jak CAMEL :P A i tak końcówki nie pamiętam :oops: to co tam opowiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od kilku dni wkurza temperatura, bo zakupiona Asterka czeka na polerkę.

Po złożeniu blacharki zdążyłem tylko umyć, przelecieć glinką, zrobić wnętrze ale już na lakier zdecydowanie za zimno.

No ale...sorry, taki mamy klimat ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.