Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odbierałem nowe autko od dilera, panowie umyli i wystawili samochodzik na mróz. Wycieraczki były przymarznięte 10 cm warstwą lodu. Spryskiwacze odmrażały się w garażu 5 godzin.

Nosz k.....a bezmózgowcy. :zly:

 

a pochwalisz się co za cudo odebrałeś ? może jakieś fotki :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mondeo dziś z rana nie opalilo . Żona tak go kręciła, że akumulator rozładowała. Odpaliłem na kable, pojechałem do rodziców. Podładowałem tylko 2 godz i po podpięciu kreci rozrusznikiem, ale świece nie grzeją ( miga kontrolka ) i nie odpala. Możliwe, że ma za niski napięcie i nie zagrzeje w ogóle świeć ??? Odłączyłem i dalej ładuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój akumulator wczoraj też się doszczętnie poddał ( miał 13 lat ). Ktoś kto zaprojektował położenie akumulator w Fiacie, powinien tak codziennie wchodzić do domu. Masakra. Na szczęście jest już nowa Centra i, można powiedzieć, że pali na widok kluczyka.

 

tfelek, Wielkie dzięki za namiar na Cobrizo. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżepetto predzej zagrzeje swiece niz zakreci rozrusznikiem, sprawdz swiece bo pewnie Ci padly. chociaz wiem tez ze w niektorych autach migajaca kontrolka swiec oznacza walnieta przeplywke.

Podładowałem akumulator i już normalnie odpalił, ale w poniedziałek podjadę do mechanika w sprawie świec i sprawdzę błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migająca sprężynka to może być problem z czujnikiem wałka rozrządu lub...z pompą wtryskową :thumbdown:

 

Pompa raczej nie, czujnik kiedyś wymiany,ale przy nim były inne objawy. Myślę, że rozładowany aku i odpalanie na kable i później zbyt słabe naładowanie i dlatego migała. Pojeżdżę i zobaczę...a mówił brat sprzedaj mondeo i bierz saaba 9-5 w benzynie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, no cóż. Jako pracownik stacji dealerskiej - wiem, że takie coś jest możliwe.

 

Cóż tam kupiłeś ciekawego?

 

Autko dla żony.

Golf VI, TSI 122PS, DSG Highline

2 lata, przebieg 5600km,

lakier czarny perłowy... już widzę, że był bywalcem szczotek... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie, nie po remoncie. :-] Akcja na Europę dotyczyła aktualizacji oprogramowania tablicy zegarów. A akcja związana z DSG dotyczyła aut z rynku azjatyckiego. Wymieniali olej w DSG, bo ten wcześniejszy w tamtym klimacie lubił się zagotować.

...odbierałem z serwisu bo właśnie go zaktualizowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżepetto, podjedz na kompa i sprawdz bledy, gdzies slyszalem ze kontrolka (sprezynka) swiec pelni w kopciuchu funkcje "diagnostyczna" tzn jak sie zapali znaczy ze jest jakis problem w silniku. Nie ma to zwiazku z samymi swiecami (przynajmniej w fordzie) bo odkrylem niedawno ze mi wszystkie 4 swiece nie grzeja a auto odpala i to calkiem zwawo. Przy aktualnych mrozach trzeba z nim troche walczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to zwiazku z samymi swiecami (przynajmniej w fordzie)

 

 

Nie tylko w Fordzie, VAGi też tak sygnalizują problemy zupełnie nie związane z silnikiem

 

POLO np. niesprawny STOP :)

 

Niesprawny Stop w VW POLO to palące się żółte kontrolki wydechu spalin i EPC. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migająca sprężynka to może być problem z czujnikiem wałka rozrządu lub...z pompą wtryskową/wtryskiwaczami :thumbdown:

Niekoniecznie. Jeśli długo był kręcony rozrusznikiem i nie odpalił mógł sobie jakiś błąd wywalić. U mnie jest tak samo.

Właśnie wróciłem od lubej i samochód stał 4 godzinki na mrozie. Pół biedy, że ledwo kręcił, a jak już odpalił to trzymał 1100 obrotów na jałowym co nigdy mu aż tyle się nie zdarzało i podczas jazdy ledwo biegi wchodziły i wyświetlacze działały w zwolnionym tempie :mrgreen: No i spalanie... tam gdzie zawsze pokazuje mi poniżej 3 litrów teraz miałem 7 :mrgreen: Ach te uroki zimy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka w TDCI forda to możliwości : 1 świece żarowe , 2 wtryski , 3 pompa CR . Wiem bo przerabiałem temat u Siebie . Ale w obecnych warunkach pogodowych i przy tym co pisałeś myślę że to wina akumulatora porządnie doładuj i powinno być ok , lub świece się kończą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie to ze wkurzylo ale troszke zaskoczylo w ostatnim czasie, natomiast ceny malych ciuszkow:) Jako ze w czerwcu spodziewamy sie mlodego detailera w rodzinie to juz teraz zaczynamy robic mu jakies zakupy w sensie ciuszki itp. I dochodze do wniosku ze fajne ciuszki na 54 cm sa drozsze od tych na 186cm ;p Owszem sa jakies tansze to ale ewidentnie china tzn plastik itp

Nom ale nic, trzeba dbac o malego to pozniej maly bedzie dbal o rodzicow :lol:

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2014, 21:56 ]

A wkurzylo podejscie szwaba u ktorego obecnie pracuej, tzn zostaly do skonczenia juy tylko 3 lazienki i umowa na poczatku tyg ze do tego week ma byc skonczona jedna z nich i tak jest, a dzisiaj wielkie fochy ze myslal ze pojdzie szybciej i przynajmniej dwie beda zrobione bo on juz nie ma kasy zeby placic... :evil::evil:

Od poniedzialku pojda typowe "metry" i zobaczymy co powie jak mu jakosc nie bedzie pasowala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.