Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety , zaparkowałem akurat bardzo daleko od sklepu , bo nie było miejsca i już miałem taką sytuację , bo stałem w podobnym miejscu będąc w Tesco i też monitoring tego miejsca nie obejmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawe na ile wycenili...? Bo rozumiem że szkoda całkowita?

 

Nie będę pisał na ile Bo szkoda gadać .. tak szkoda całkowita i najlepsze że policzone to na zmienikach i naprawa wynosi 28tys (czasem jakaś oryginalna czesc jest ale za śmieszne pieniądze) ska oni te ceny biorą.. a gdzie oryginały i co z silnikiem albo skrzynia :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile wycenili...? Bo rozumiem że szkoda całkowita?

 

Nie będę pisał na ile Bo szkoda gadać .. tak szkoda całkowita i najlepsze że policzone to na zmienikach i naprawa wynosi 28tys (czasem jakaś oryginalna czesc jest ale za śmieszne pieniądze) ska oni te ceny biorą.. a gdzie oryginały i co z silnikiem albo skrzynia :wallbash:

 

Kiedyś tak wyliczaly firmy typu link i inne... szkoda że teraz nawet PZU tak podchodzi do tematu.

Wszystko dzięki debilom co całki robią na osiedlach żeby samochód się zwrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfelek, teraz wystawią furę na aukcji, ktoś będzie licytował i albo dostaniesz różnicę między tym co ktoś wylicytował a kwotą na ile było ubezpieczone i twingo zostanie na placu albo sprzedasz im furę i dostaniesz tyle na ile było ubezpieczone - co wg mnie jest najlepszą opcją w Twoim wypadku :dontknow: pozdejmuj tylko te głośniki i co tam włożyłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile wycenili...? Bo rozumiem że szkoda całkowita?

 

Nie będę pisał na ile Bo szkoda gadać .. tak szkoda całkowita i najlepsze że policzone to na zmienikach i naprawa wynosi 28tys (czasem jakaś oryginalna czesc jest ale za śmieszne pieniądze) ska oni te ceny biorą.. a gdzie oryginały i co z silnikiem albo skrzynia :wallbash:

 

Mi kiedyś Warta wyliczyła naprawę całego boku (obcierka) pojazdu na 6.800zł, po napisaniu odwołania na praktycznie każdy punkt w kosztorysie poprawili go na 6.950zł.

 

Oddałem samochód na bezgotówkową naprawę do polecanego warsztatu (Nie ASO) i naprawa wyniosła 42.000zł + 5.000zł Samochód zastępczy.

 

Dali by 25.000zł, naprawiłbym go i miał coś dla siebie. To nie... Zapłacili 47.000zł Netto 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfelek, teraz wystawią furę na aukcji, ktoś będzie licytował i albo dostaniesz różnicę między tym co ktoś wylicytował a kwotą na ile było ubezpieczone i twingo zostanie na placu albo sprzedasz im furę i dostaniesz tyle na ile było ubezpieczone

 

Nie nie, to bylo by zbyt piekne.

Nie dostaniesz pelnej sumy do wartosci ubezpieczenia.

Wtedy kazdy by takiego twingola ubezpieczal na 50 kafli.

 

Wszystko zalezy na ile jest wrak.

Jesli kwota naprawy przy calkowitej to 28kafli, a wrak jest warty 10 kafli to dadza mu 18 kafli.

 

Jesli sam sprzeda wrak za 5 kafli, a oni dadza mu 18 kafli to sie zsumuje na 23 kafle.

 

Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś gość wyjechał pod maskę. Byrlingo jechałem i dostał strzała. Mistrz z PZU wycenił na 800 zł :D To oddałem do Peugeota na bezgotówkowo. A oni wystawili fakturę na 9500 netto :D :D :D takie sprawy tylko bezgotówkowo, bo szkoda się użerać z tymi idiotami od ubezpieczeń.

 

Najbardziej mi się podoba taki program rzeczoznawcy. Tam goście z LINK 4 jeżdżą. I jakby człowiek popatrzył to normalnie złoci ludzi Ci rzeczoznawcy. Taką kasę przyznają, że szok. Szkoda ,że tylko w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie nie, to bylo by zbyt piekne.

 

To zależy jak jest skonstruowana polisa AC. Jeśli ma się wykupioną opcję stałej wartości pojazdu (zwyżka 10%) to suma sumarum, w razie szkody całkowitej, dostaje się to co jest na polisie - część ze sprzedaży wraku a część tytułem odszkodowania.

Zresztą bez znaczenia bo ta sytuacja nie ma tu zastosowania - o ile się nic nie zmieniło to szkoda jest likwidowana z OC Fiacika - zgadza się?

 

W tej chwili nie ma znaczenia czy w kosztorysie są policzone części zamienne, oryginalne czy od zupełnie innego auta. Najważniejsza jest wycena pojazdu i jeśli została ona zaniżona to musisz o to Tomku zawalczyć. Bardzo często ubezpieczyciele w takich sytuacjach przyjmują do wyceny znacznie niższy model auta niż jest w rzeczywistości.

Nie mam pojęcia z którego roku BYŁO Twoje Twingo ale jeśli wycena katalogowa auta to np 30 tyś zł to taką kwotę z PZU dostaniesz (częściowo ze sprzedaży auta wskazanemu warsztatowi a częściowo tytułem odszkodowania).

Po wszystkim nie zapomnij jeszcze napisać prośby o wypłatę odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej po wypadku. Nie będę się rozpisywał ale nawet w przypadku szkody całkowitej, takie odszkodowanie Ci się należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w firmie skasowali busa,to PZU wyceniło tak,że nie wiem czy za tyle by się sprzedało przed dzień wypadku :mrgreen:

Jeszcze przyjechali zabrali trupa(poduchy poszły,słupek w górę,silnik dostał,przód zaczynał się na wysokości szyby i takie tam 8-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sprawy tylko bezgotówkowo

ale co ma Tfelek bezgotówkowo załatwiać jak auto szkoda całkowita, jaski wystrzelone, podłużnice w łuk strzelecki wygięte?

 

Wiem, że to tfelka nie dotyczy, tylko, że temat zaczął schodzić na historie z ubezpieczycielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfelek, teraz wystawią furę na aukcji, ktoś będzie licytował i albo dostaniesz różnicę między tym co ktoś wylicytował a kwotą na ile było ubezpieczone i twingo zostanie na placu albo sprzedasz im furę i dostaniesz tyle na ile było ubezpieczone

 

Nie nie, to bylo by zbyt piekne.

Nie dostaniesz pelnej sumy do wartosci ubezpieczenia.

Wtedy kazdy by takiego twingola ubezpieczal na 50 kafli.

 

Wszystko zalezy na ile jest wrak.

Jesli kwota naprawy przy calkowitej to 28kafli, a wrak jest warty 10 kafli to dadza mu 18 kafli.

 

Jesli sam sprzeda wrak za 5 kafli, a oni dadza mu 18 kafli to sie zsumuje na 23 kafle.

 

Itd.

 

Przesłać skan pisma z PZU, które dostałem 2 dni temu :)?

 

Gość wylicytował furę za 8550, doliczyli 1250 za jakieś tam coś tam coś tam i chcą mi wypłacić różnicę między kwotą na ile był ubezpieczony samochód (19 800) a tym co te typek wylicytował, czyli około 10k + mogę sprzedać tamtemu albo zatrzymać furę, to już według uznania :dontknow: Oczywiście tak jak Eryczek mówi, samochód ma stałą sumę ubezpieczenia - po co później się użerać z ubezpieczycielem :dontknow:

 

 

Eryczek a oni nie wystawiają na aukcje fur, jeśli jest z OC robiona szkoda? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam sobie z pracy, myślę a dzisiaj luzik na drodze...bo tak było rano... a tu zonk koreczek. I jak się później okazało na odcinku 4 km - 3 wypadki :shock: Kurna, jak ci ludzie jeżdżą :zly: Jeden z mistrzów "wagi ciężkiej" tak wyjechał ze stacji benzynowej, że oprócz gościa na gółwnej skasował trzy stojące na poboczu... to się ludzie ucieszą jak wyjdą z pracy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.