Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

michałoś, Wiesz, forum jest raczej po to żeby sobie pomagać, a nie odkrywać Amerykę na nowo i wdawać się w zbędne pyskówki i siać błędne teorie, typu "glinka usunie Ci wszystko". Nie chciałem żebyś potraktował to jako atak.

 

Przechodząc do meritum, dobre stężenie apc + nie PH neutralna piana aktywna powinna dość mocno nadgryźć Sonaxa BSD. Tylko trzeba uważać żeby w/w mieszanka nie zaschła na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałoś, Wiesz, forum jest raczej po to żeby sobie pomagać, a nie wdawać się w zbędne pyskówki i siać błędne teorie, typu "Glinka usunie Ci wszystko". Nie chciałem żebyś potraktował to jako atak.

 

Hehe. Spoko, tylko sam zacząłeś, a teraz prostujesz.

 

Nie uważam, że moja teoria jest błędna, bo glinka mi usunęła BSD i faktycznie miałem taflę wody na masce.

 

Wpisy na podstawie własnego doświadczenia uważam, za bardziej merytoryczne niż wpisy typu "kiedyś gość pisał, ze jemy to i tamto więc tak na pewno jest" (nawet był taki gość na forum, nie pamiętam nicku).

 

Moderator niech posprząta jeśli łaska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Widze Panowie, ze potrzebujecie konkretnego testu porownawczego z woskiem. Nie wiem czemu, ale od paru miesiecy nikt takowego nie wykonal, a wszyscy przescigaja sie w opisach i wypowiedziach. Dlatego poswiece sie i poloze na maske cos czego nie planowalem zeby przekonac sie jak to wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego dzisiejszej pracy - Sonax ma problemy z usunięciem śladów po wodzie. AF Finalle radzi sobie z tym bez większego problemu.

 

Z mojego doswiadczenia wynika, ze AF najlepiej sobie radzi z waterspotami ze znanych mi QD.

Kaldlem Sonaxa za Suzuki GV i trzeci tydzien trzyma sie bardzo dobrze, poza aura ciagly syf i pyl z roznych budow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD na Collim robi niesamowitą robotę :good: dobrym posunięciem było to, że wziąłem 2,5L. Póki co jestem bardzo zadowolony. Co do "podbijania" looku to wydaje mi się za na czarnym LC9Z dodaje głębi ale to tylko subiektywne odczucia (jak to po QD auto wygląda jak świeżo po wosku). Krople po tygodniu na dość mocno zakurzonym aucie - jak na czystym :kox: także generalnie nie żałuję ani złotówki na to QD. Mimo to, wracając do rozważań forumowych, nie zastąpi on (przynajmniej u mnie) normalnego przygotowania powierzchni i standardowego woskowania (cały rok mam Colli a na felgach FK). Tyle ode mnie

 

PozdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem trochę czasu więc pobawiłem się sonaxem...

Bardzo go lubię za sheeting i beading ale zawsze mnie drażni jego brak sliskosci...i cięższe docieranie niż klasyczne QD :/

Pomyślałem, a jak połącze go 2:3 z moim ulubionym finale :dontknow: who knows. umyłem pszczołe, zobaczyłem że Titanium prosi się o pomoc, podzieliłem auto na pól iiii....... fajnie wyszło, z opryskusa krople prawie identyczne w porównaniu do czystego SONAXA, zapach nadal przyjemny (bałem się że za dużo się będzie działo), nie mazal się i faaajnie wyglądał :| pierwsze wrażenie bardzo pozytywne....

Zobaczę za parę dni czy znalazłem swój numer jeden. ;):-]:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i cięższe docieranie niż klasyczne QD :/

 

Cooo?? Żaden QD którego używałem nie docierał się tak banalnie jak BSD :D Wystarczy przetrzeć i już :D

 

[ Dodano: 17 Czerwiec 2013, 08:29 ]

jedyna różnica na minus to brak zapachu i śliskości.

 

Brak zapachu? A może alergię masz :D Stary przecież on pachnie kokosem czy czymś podobnym i to ładnie oraz intensywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.