Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest 'tylko' QD. Na polce stoi Netshield, ale przyznam sie, ze mam troche obawy go uzyc na swoim aucie bo na za dlugi czas bedzie spokoj :P

 

wiem wiem.

Ja mam 2,5l Sonaxa na półce i się zastanawiam kiedy go wykończę :o

a tu jeszcze piszą o rozrabianiu ;)

Chyba będę jechał do rodziców mycie, QD i spokój na kilka tyg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że po dwóch warstwach DJ Hard Candy mój Alf nabiera fajny odcień to bym to stosował cały rok ... ale chyba na następną zimę zanabędę :D

Ewentualnie całorocznie na Yarisa narzeczonej (niedługo żony) zamiast FK1000p, który miałem w zamiarze nałożyć :>

W takim wypadku FK będzie wyłącznie na felgi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, szybciej i za kimś chyba nie jeździsz ?

 

Może to kształt maski, ale u mnie do połowy totalna tafla, dopiero od połowy carbonowe łał :dontknow:

 

W zasadzie szybciej jak 140-150 to na pewno nie, bo nie mam gdzie, a i te predkosci sa raczej okazjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadło mi odrobinę tego w ręce.

 

na taty granatowym samochodzie poleciałem Tripplem na maszynie, a na to poszedł Sonax na połowę maski, a na drugą Spray And Gloss.

 

Krople lepsze po stronie Sonax'a, wygląd lepszy po stronie S&G.

 

Odczucia wizualne ocenione przez mamę, sąsiadkę i jej psa :lol:

 

Dla fanów kropli Sonax jak znalazł.

 

U mnie na srebrnym praktycznie zerowa różnica w wyglądzie pomiędzy Sonaxem, a S&G.

 

Jak z dalszym użytkowaniem, to czas pokaże.

 

Jednak póki co to na tatyauto będę lał S&G, a na swój Sonaxa, bo ma fajniejsze krople :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj też pierwszy raz posmarowałem. Temp ok 3 st, ale pracowałem w pełnym słońcu więc blacha była wyraźnie ciepła - nie róbcie tak z Sonaxem ;) mazał się okrutnie, dopiero jak później w garażu poprawiłem to było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem żeby osuszyć auto, sprawdza się, aczkolwiek szkoda mi tak go marnować, bo i tak później trzeba jeszcze trochę nałożyć, żeby uzyskać dobry efekt końcowy. Do osuszania mam jakiegoś taniego CarPlana żeby tylko ściągnąć wodę z auta, a później kładę Sonaxa.

Tu właśnie używałem Sonaxa do osuszania:

20130321204.jpg

 

Było to wczoraj, a dzisiaj takie kropelki były na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osuszania? Z tego co słyszałem to strasznie się maże w kontakcie z wodą..

 

Daje radę, ja używam do osuszania rozcieńczonego 1:1 z wodą, a później na całość idzie tak jak w instrukcji napisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś porównanie z UQD od Megsa jeżeli chodzi o kwestie wizualne? Podbicie koloru i jego przyciemnienie?

 

Bo o trwałośc po przeczytaniu calego tematu nie ma co pytac:P megs slabiutko pod tym wzgledem...

Widać,że coś tam leży,ale ogromnego wrażenia na mnie nie zrobił.Pomocny przy osuszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.