Skocz do zawartości

Co czyni polerkę dobrą ?


KubaCK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
uff Panowie stwierdziam jedno głośnie, że macie na mnie zły wpływ. Może inaczej - na mnie macie dobry, ale na mój portfel baaardzo zły.

A niby dlaczego miałbyś mieć łatwiej, aniżeli inni? :lol:

I nie myśl że to koniec wydatków :shock:

 

Witamy w klubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanerFreak, wiem że to nie koniec ...

 

Mam już w głowię myjkę ciśnieniową, odkurzacz piorący, odkurzacz zwykły, środki do wewnątrz, do skóry, do plastików, do podsufitki, szlifierkę mimośrodową, polerkę na mniejsze pady no i cały czas woski z najwyższej półki ;)

 

Ale jakoś wcale mnie to nie przeraża, wręcz przeciwnie - już się nie mogę doczekać aż wydam pieniądze i będę miał moje zabawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dowiedziałem się że Festool również ma pady polerskie, ścierne, pasty oraz mleczka - ktoś je może próbował

 

Z czego mi wiadomo wszystkie materiały polerskie dla festoola robi Scholl Concepts , czyli krótko mówiąc powinny byc bardzo dobre te pasty :) Co do padów to nie mam potwierdzonego info ale jak i biorą pasty to pewnie i pady od Scholla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a więc tak - Sparky waży 2,5 kg. Pracuje się nim super, jest dobrze wyważony - dobrze się trzyma. Wydaję się solidny, nie spadają obroty pod naciskiem. Jak za tą cenę to jest naprawdę potęga. Każdemu mogę polecić tą maszynę. Weźcie tylko pod uwagę że z innym sprzętem nie pracowałem :P (trzymałem tylko przed zakupem różne maszyny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaCK, jak będziesz jechał na spotkanie, to weź tą maszynę, chętnie zobaczę jak to leży w ręku.
Mam nadzieję ze przejdzie testy pozytywnie bo u mnie tez się pojawiła ;) Ale z moich pierwszych oględzin i przymiarek powinno być spoko. Ale poczekamy na wyrok szpecuniów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparky w moim przypadku sprawuje się zupełnie dobrze Dzisiaj udało się zrobić niemałe Volvo 70 bez zbędnych przerw i ręce wcale nie odczuły tej pracy. Zalety : nie jest ciężka, faktycznie dość dobrze wyważona- nie wyrywa się jak trzymasz ją przez moment jedną ręką,Regulacja obrotów podczas pracy bez problemów - (pokrętło pod prawym kciukiem), Posiada elektroniczną regulację obiążeniową co nie jest częste przy polerkach z tego przedziału cenowego. Jest to klon jakiegoś modelu, który widziałem w necie za 1050 zł, (moja kosztowała 30% tej ceny). Ma przekładany uchwyt boczny- ja raczej lewą ręką trzymam za korpus nad wrzecionem więc rączka jest nieistotna. Wygląda jak wygląda, piękny fiolet ;) ,wykonanie raczej solidne. Klekoce trochę ale tak chyba mają inne też. Uważam, że dla , amatorów jest super. Dla profes, jako druga (trzecia)też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozgorzała dyskusja na temat Sparky'iego i jego bliźniaków to i ja się podzielę kilkoma spostrzeżeniami:

- miałem pecha bo moja od razu wydawała dziwne dźwięki na niskich obrotach, po wymianie jest lepiej (ale żeby tak nie piać z zachwytu :oops: to powiem od razu, że zwykły Eurotec za 120PLN spisuje się niewiele gorzej i głośniej a nawet jest lżejszy od Makity, a tak na marginesie to zawsze będę powtarzał aby kupić najtańszą maszynkę i od niej zacząć przygodę skoro ktoś planuje 1-2 polerki w roku)

- mocną stroną jest wygoda obsługi, pokrętło obrotów oraz to że można pracować wygodnie bez rączki (czego nie proponuję mniej doświadczonym kolegom)

- denerwujący na początku może też być sposób włączania ale dodam że większość maszynek ma teraz taki włącznik (trzeba potrenować chwilkę)

- przy dłuższych pracach szczególnie w pionie nie męczy tak ja Makita z racji optymalnej wagi

- zdecydowanie lepiej pracuje się nią miękkimi gąbkami, przy twardych i na niskich obrotach lubi się przytrzymać i to jest jej największa i jedyna niedogodność.

 

W tej chwili najbardziej ekonomicznym zestawem dla początkujących detailerów wydaje się być mimo wszystko zestaw:

-maszynka rotacyjna Sparky i maszynka orbitalna Kestrel przy odrobinie szczęścia zmieścimy się w 1 tyś. (oczywiście nie wliczają padów, past polerskich, mikrofibr i.t.p. ale to już w innym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki,ja kupilem rotacje Kestrel SIM 180 i moge powiedziec,iz to dobry zakup. Co do DA po rotacji,to sie zadko juz po nie siega,wiec,raczej Kuba kup druga rotacje. Przy Twoich pracach DA bedzie Cie spowalnialo,chyba ze Festool 125 Rotex. To DA wybitnie mi przypadlo do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.