Skocz do zawartości

Jakie słuchawki??


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem wyżej - dorwałem już AKG k518dj ;)

Kupione w sklepie muzycznym. Aktualnie się grzeją także nie ma się co rozpisywać nad odsłuchem :mrgreen: Może z 5-10 minut dziś posłuchałem, zobaczymy czy będzie duża różnica jak się trochę pogrzeją ;) Ogólnie wykonane solidnie i ładnie, do wad zaliczam to że są... małe :D Musiałem rozsunąć na maksa żeby czuć się wygodnie, no i jak przeczytałem że kabel 2,5m to nawet nie rozwiązywałem szpulki :lol: a więc czekamy... :evil:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bili20@o2.pl, generalnie są 2 metody - albo poprostu słuchasz sobie muzyki i ucho się przyzwyczaja a słuchawki dojrzewają membrany. Albo tak jak ja puszczasz muzykę na kilkadziesiąt godzin i wtedy jest takie większe "wow, jak to gra" ;)

Wcześniej tak robiłem z dousznymi i różnica była dosyć spora, zobaczymy jak z tymi wyjdzie. Na forach audio jest sporo o tym tematów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też kupie sobie jakieś słuchawieczki :)

 

Zastanawiam się nad Sennheiser HD205 a Creative Aurvana Live, karta muzyczna to Creative XtremeMusic, warto dopłacać do tych drugich ? nie jestem jakiś mega wymagającym użytkownikiem, chodzi o to czy odczuje miedzy nimi różnice na + tych droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak jak ja puszczasz muzykę na kilkadziesiąt godzin i wtedy jest takie większe "wow, jak to gra" ;)

 

To mam problem bo teraz mam słuchawki na bluetooth, jak dźwięk jest w połowie ustawiony, wytrzymują ponad 10 godzin. Od początku mi się podobają. To sennheiser MM100. Jeśli ktoś się zastanawia nad bezkabelkowymi, to szczerze polecam. Warte ceny, a przy odsłuchu nie ma różnic między modelami tej firmy za ponad 1500 zł. Jedyna różnica to taka, że nie tłumią dźwięków z otoczenia i jak jest za głośno, to współjadący pociągiem patrzą się na mnie wymownie.

Przesiadłem się z HD202, które również szczerze polecam. Według mnie są warte swojej ceny jak najbardziej. Są przede wszystkim mega-wygodne.

MM100 mają dużo czystszy dźwięk, może troszkę słabszy bass, który jest porównywalny do tego z HD202 jak się je dociśnie do uszu.

 

Musiałem też zrzucać wszystkie płyty po raz kolejny, w najlepszej lepszej jakości, bo na tych nowych niestety już słuchać różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też kupie sobie jakieś słuchawieczki :)

 

Zastanawiam się nad Sennheiser HD205 a Creative Aurvana Live, karta muzyczna to Creative XtremeMusic, warto dopłacać do tych drugich ? nie jestem jakiś mega wymagającym użytkownikiem, chodzi o to czy odczuje miedzy nimi różnice na + tych droższych.

Nie kupuj w ciemno :P już pisałem że droższe nie znaczy lepsze ;) Podejdź posłuchaj i się wtedy zdecydujesz, kupując w ciemno jesteś skazany na to co ci przyjdzie.. a później będzie - za dużo/mało bassu, czystości itd.. :P

 

bili20@o2.pl, ale ten problem to w czym ? w wygrzewaniu ? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba póki co zdecyduje na Creative Aurvana Live a później pewnie dokupię jakąś zewnętrzną kartę dźwiękowa ze wzmacniaczem.

KeepeR wiesz może gdzie w Rzeszowie jest jakiś sklep gdzie mógłbym posłuchać jak grają takie słuchawki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tańszych mogę polecić Philips SHP2500, grają bardzo dobrze, mają bardzo długi kabel (6m), regulacje głośności na przewodzie (zresztą miękkim i elastycznym), a wykończenie jest z miękkiego weluru/pluszu nie pseudo skóry czy jakiegoś innego pcv. Mam jeszcze senheiser hd201 ale mam wrażenie, że ten philips gra lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może słuchawki Superlux HD668B? (wiem, wiem, bardziej oryginalnej nazwy nie było :D) Z początku też nie byłem do nich przekonany, bo nazwa, bo pewnie jakość tandeta, ale poczytałem po forach, skusiłem się i nie żałuję. Fakt, nie mam porównania do innych słuchawek, ale w cenie 140zł uważam, że grają przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mogę coś napisać o słuchawkach ;) Zostały solidnie przetestowane przez dobrych pare godzin za sprawą podróży w weekend ;) Tak jak wcześniej pisałem słuchawki AKG K518 DJ. Po ok 50h grania na sucho założyłem je na uszy, spora różnica w dźwięku - po wyjęciu z pudełek były zimne i średnio z basem stały, po wygrzaniu przyszło trochę basu i dostały ładnej barwy dźwięku i czystości. Na forach dużo pisali że to słuchawki basiste, bałem się trochę że będzie dudniło jak z fur pod dyskoteką :D ale jak dla mnie mogły by mieć nawet ciut więcej tego basu, zobaczymy jak jeszcze pograją może się coś zmieni ;) Tłumienie dźwięków zewnętrznych na wielki + :good: radzą sobie świetnie z hałasami ulicznymi. Teraz minusy... Sprzęt mały :o od momentu kiedy rozpakowałem paczkę i założyłem słuchawki uświadomiłem sobie że jednak mam łeb.. dosłownie :kox: Pałąk rozsunięty jest maksymalnie i jak dla mnie w innej konfiguracji nie da się słuchać, ale dałem też znajomej i założyła bez rozsuwania ;) Czytałem wiele recenzji i zawsze wspominali że słuchawki są małe :P Jakość wykonania - bardzo dobra, solidnie ładnie wykończone, nie wygląda jakby miało się zaraz rozlecieć. Jedna spora wada - wersja DJ posiada 2,5 metrowy kabel :shock: jeśli słuchawki mają być używane na co dzień to warto pomyśleć nad skróceniem kabla lub wybraniem wersji LE która ma już krótki kabel. Świadomie wybrałem DJ - chciałem całe czarne :)

Swoją drogą - orientuje się ktoś czy skrócenie kabla w takich słuchawkach dyskwalifikuje gwarancje ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - orientuje się ktoś czy skrócenie kabla w takich słuchawkach dyskwalifikuje gwarancje ? ;)

Każda ingerencja w parametry fabryczne dyskwalifikuje gwarancję. Tym bardziej skrócenie kabla.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja tam latam na Pioneer'ach SE-MJ511K :)

Jeszcze ich nie "rozgrzałem" :D

Miały grać pod Iriver'em H10 , no ale zepsuł mi się panel dotykowy w nim :/

Bass , jak i jakość dźwięku mnie zadowala :)

Gdyby mi ten panel w Iriverze działał to by dopiero pokazały co potrafią :)

A Tak to dają rade na HTC 8S z Beats Audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja używam soniaków ale praktycznie tylko do TV więc są wystarczające nawet jeśli chodzi o dźwięk.

http://www.sony.pl/product/haa-home-ent ... dr-rf810rk

 

na plus na pewno jeszcze bateria :good:

ale fakt nigdy nie będzie to dźwięk jak z słuchawek z kablem

 

jeśli chcesz z kimś porozmawiać to polecam http://tdaudio.pl/

firma wie co w życiu gra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.