Skocz do zawartości

APC - jaki, jeśli nie Meg's?


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak, dokładnie o tą. chyba rm820, jeśli mnie pamięć nie zawodzi. ja z tych 5 litrów robię około miliona litrów zdatnych do użytku. w bardzo małym stężeniu i jeszcze trochę pomieszana z innymi wynalazkami służy mi jako apc, do domywania kół, nadkoli, plastików, silnika(choć nie ma silnych właściwości odtłuszczających).

raczej nie jest to szczególnie delikatyny produkt, jednak wiele zależy od stężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, (być może) głupie pytanie - APC będzie lepszy do mycia zaniedbanego samochodu niż szampon?

Zakładam, że samochód nie jest woskowany i nie martwi Cię zmycie wosku przez APC (wtedy byłby zadbany a nie jak to określiłeś zaniedbany:) )

Więc, przed myciem możesz dokładnie spryskać całe auto APC w odpowiednim stężeniu ,robiąc to w zacienionym miejscu upewniając się wcześniej że powierzchnia lakieru nie jest gorąca. Doczyścić pędzelkiem wszelkie zakamarki (grill, znaczki itp.) Pozostawić na parę minut i spłukać myjką, optymalnie w temp 70 stopni Celsjusza. Następnie mycie szamponem. W ten sposób z pomocą APC łatwiej i dokładniej domyć zaniedbany samochód.

Przed płukaniem gorącą wodą można sobie też ułatwić pracę nanosząc na dolną część drzwi ( i inne miejsca gdzie zwykle gromadzi się smoła ) preparatu do usuwania smoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne, chłopaki - właśnie o taką sytuację mi chodziło, moja 626 ma 20 lat, a 10 przestała w garażu. Mam nadzieję, że w długie zimowe wieczory coś z Niej wyczaruję ;)

 

Zapisuję na liście zakupów. Zanim przystąpię do woskowania, najpierw solidne mycie ze szczoteczką i mechaniczna polerka. Przypadek niemal identyczny jak z tym BMW (też biały akryl):

 

=> http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=143330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, (być może) głupie pytanie - APC będzie lepszy do mycia zaniedbanego samochodu niż szampon?

Zakładam, że samochód nie jest woskowany i nie martwi Cię zmycie wosku przez APC (wtedy byłby zadbany a nie jak to określiłeś zaniedbany:) )

Więc, przed myciem możesz dokładnie spryskać całe auto APC w odpowiednim stężeniu ,robiąc to w zacienionym miejscu upewniając się wcześniej że powierzchnia lakieru nie jest gorąca. Doczyścić pędzelkiem wszelkie zakamarki (grill, znaczki itp.) Pozostawić na parę minut i spłukać myjką, optymalnie w temp 70 stopni Celsjusza. Następnie mycie szamponem. W ten sposób z pomocą APC łatwiej i dokładniej domyć zaniedbany samochód.

Przed płukaniem gorącą wodą można sobie też ułatwić pracę nanosząc na dolną część drzwi ( i inne miejsca gdzie zwykle gromadzi się smoła ) preparatu do usuwania smoły.

 

Washclub, bardzo cenie twoja wiedze i posty, ale pierwszy raz sie nie zgodze. Nie odnosnie techniki ale sposobu przekazu. 70 stopni owszem to dobra temperatura do mycia ale trzeba miec do tego myjke cieplowodna za kilka tysiakow. Wpuszczenie wody o takiej temp w zwykla myjke zabije ja w kilka minut, zwykle dopuszczalna temperatura jest od 40 stopni przy marktowych mega badziewiach do 60 stopni w lepszych badziewiach z matalowymi pompkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kanar, że to uściśliłeś :good:

Uważam, że każdy interpretując jakiekolwiek instrukcje lub rady z forum powinien się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody jest jednym z głównych parametrów myjki, z którym użytkownik powinien się zapoznać. Z uwagi na to ze w pracy wykorzystuję profesjonalne myjki gorąco-wodne nawet mi do głowy nie przyszło, że ktoś mógłby próbować doprowadzić gorącą wodę do domowej myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa apc została rozwiązana:)

Dostałem z all4auto próbkę(dzięki Wojtek!) 3c, i od godziny biegam z nim po domu i się bawię:)) REWELACJA!!!! nie sądziłem, że to tak dobrze działa;/ kolejny podstawowy środek w warsztacie detailera..

używałem w stężeniu chyba 1:15, i nie mogę sobie wyobrazić jak działa w 1:3 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie szarżował z tymi stężeniami, to chemia i działa bezlitośnie na nieodpowiednich powierzchniach w nieodpowiednich stężeniach.

Jak pisałem na poprzedniej stronie, APC czyli uniwersalny czyścik, jest jak uniwersalna opona, bezpieczny póki warunki nie będą zbyt niebezpieczne (duże stężenie, delikatny materiał). Pamietajmy, że takie preparaty to nic innego jak zasadowy (przeważnie) preparat który różnie działa w różnych stężeniach (stąd rozcieńcza się go do różnych zastosowań w różnych proporcjach). Często perfumowany i kolorowany w celach marketingowych.

 

Opis ze strony Megsa:

Meguiar's All Purpose Cleaner jest idealnym produktem do przywracania oryginalnego wyglądu wszystkim wewnętrznym powierzchnią w samochodzie. Wspaniale działająca piana bezpiecznie wyciąga brud z powierzchni, a unikalna kombinacja zmiękczaczy do tkanin i optycznych rozjaśniaczy poprawia wygląd i dotyk tapicerki, dywaników, podsufitki, wynilu a nawet skóry.

 

"jest idealnym produktem do przywracania oryginalnego wyglądu" - nie szedłbym tak daleko....

 

"Wspaniale działająca piana bezpiecznie wyciąga brud z powierzchni" - z tym bezpieczeństwem różnie bywa, i co znaczy "bezpiecznie wyciąga" ??? Jedyne co może zrobić to rozpuścić część zanieczyszczeń które można odessać odkurzaczem lub zebrać gąbką bądź szmatką.

 

"unikalna kombinacja zmiękczaczy do tkanin i optycznych rozjaśniaczy" - kolejny bzdet marketingowy.

 

"poprawia wygląd i dotyk tapicerki, dywaników, podsufitki, wynilu a nawet skóry" - szkoda, że nie poprawia jeszcze wyglądu kierowcy...... mam nadzieję, że "poprawia" oznacza "czyści", szkoda, że dystrybutor nie podaje na swojej stronie kart technicznych produktów jak czyni to wiele firm sprzedających profesjonalną chemię, byłoby wiadomo co takiego wspaniałego jest w tym czyściku.

 

A tak poważnie, nie dajmy się zwariować ludziom układającym marketingowe teksty często pozbawione sensu i podstawowej wiedzy na temat działania chemii.

Kupujac środki nie sugerujmy się wspaniałymi opisami lub opiniami z zachodnich for, gdzie często bardzo pochlebne opinie nie są obiektywne i pochodzą od ludzi związanych z daną firmą. Tutaj na forum bardzo cenne są opinie kolegów stosujących dane środki w praktyce i mających doświadczenie z podobnymi środkami innych firm.

Aloha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

...szkoda, że dystrybutor nie podaje na swojej stronie kart technicznych produktów jak czyni to wiele firm sprzedających profesjonalną chemię, byłoby wiadomo co takiego wspaniałego jest w tym czyściku.

 

Msds (karty charakterystyki produktów chemicznych)

http://www.meguiars.pl/download/msds/msds.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to serii detailer nie dali. Swoja drogą tak se poprzeglądałem i szampon GC ma ph 8,5 - wydaję mi się ,że to dość dużo jak na bezpieczny szampon. Niestety nie ma charakterystyki NXT tylko jest skopiowana z GC.

Patrzę właśnie karty charakterystyk innych szamponów (popularnych jak sonax itp) i tam PH rzadko przekracza 8! To tak tytułem OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to serii detailer nie dali. Swoja drogą tak se poprzeglądałem i szampon GC ma ph 8,5 - wydaję mi się ,że to dość dużo jak na bezpieczny szampon. Niestety nie ma charakterystyki NXT tylko jest skopiowana z GC.

Patrzę właśnie karty charakterystyk innych szamponów (popularnych jak sonax itp) i tam PH rzadko przekracza 8! To tak tytułem OT.

 

Też przeglądałem i również miałem takie odczucia. A może do GC skopiowali z NXT? Chociaż, ten kolor...

Swoją drogą, odczyn lekko alkaliczny to ile to może być? Około 9, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja się wtrące i pewnie mnie zrugacie dopóki nie spróbujecie.

Płyn o którym mówie używam do

-zmywanie much

-usuwanie plam z tapicerki(jak nic innego nie mam)

-usuwanie smaru(sprawdzone nawet na napędach rowerowych,jestem serwisantem)

-mycie wnęk drzwi,zawiasy

-podsufitka

-plastiki wewnątrz czyści aż miło(pozostawia jałowe wymagany dressing)

-skóra

-totalne umycie opon i dywaników gumowych(naprawde UMYCIE)

więcej nie pamiętam.

Moc reguluje stężeniem.

A mowa o.............

Vinet produkcji Atasu tylko kupuje koncentraty bo to co jest w sklepie to szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenotek textile cleaner używam do :

-pranie tapicerki ,podsufitki

-czyszczenia plastików

-czyszczenia zakamarków w drzwiach (zawiasy itp)

-mycia silnika

-czyszczenie skóry

-czyszczenie opon felg i nadkoli

 

w domu też niezastąpiony ...

 

i ze wszystkim sobie radzi , nie rozcieńczony jest tak mocny ze po przelaniu do buteleczki po szamponie i tygodniowym pobycie w niej przeżarł dno :evil:

 

najlepiej kupić sobie baniak i samemu dawkować bo to z atomizerem już jest rozcieńczone i może nie ruszyć smaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy środek do mycia silnikow BIOSOL SDS nada się do czyszczenia czegoś innego niż silnik ?(smary spływają bardzo dobrze -sprawdzone ale nie na silniku)

Mam taki specyfik i niewiem co z nim robić :? czy wogóle jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z textile cleanerem trzeba uważać przy szybach. Zostawia straszne zacieki, które ciężko usunąć. Być może nawet są niemożliwe do usunięcia, zwykły płyn do szyb nie daje rady i zacieki się utrzymują. Za to o 3C Concept bez problemu schodzi i z czystym sumieniem mogę polecić. Pracuję na myjni, którą szef nie potrafi się zająć i korzystam z tego do wszystkiego. Plastiki/progi/pranie tapicerki maszyną Santoemma i całkiem to wszystko przyjemnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyscie mieli sklasyfikowac APC: Megsa, Poorboysa, Nielsena - ktory bylby pierwszy a ktory ostatni i dlaczego?

a moze bez roznicy, kazdy wykonuje swoje zadanie tak samo dobrze a roznia sie tylko stopniem rozcienczenia czy zapachem przy stosowaniu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.