Skocz do zawartości

Chrapiące wycieraczki !!


AUDI-A8

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra, a macie jakiś pomysł, co z wycieraczkami na tył (kombi). Kupiłem do M6 i Punto II wycieraczki na allegro i niestety nie zbierają tak jak bym tego oczekiwał. W zasadzie u mnie w Maździe słabo zbierają tylko końcówki i z jednej i z drugiej strony a środek znośnie, natomiast w PII cała wycieraczka słabo zbiera ..

 

Ktoś ma coś sprawdzonego i przetestowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... Co do docisku to jest tam sprężyna i nie widziałem regulacji .... Wszytsko pracuje cicho.

Tam nigdy nie ma regulacji. Wycieraczka powinna być wyraźnie dociskana do szyby. Porównaj z drugą wycieraczką i w innych samochodach. A może masz uszkodzone piórko? To banan, czy klasyczne pantografowe?

 

 

Czy polerowanie szyby nie zdziera tęczowej warstwy która jest na wielu dzisiejszych szybach czołowych?

 

Bananki bez przegubu.

 

lakikwap

 

Te piórka śmigają już troszeczkę więc dawno powinny się ułożyć..[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wycieraczki zaczęły skakać po aplikacji NW, ale były już zużyte troche i ogólnie słabej jakości. wymieniłem na nowe i wszystko ok. nie kupowałeś przypadkiem na allegro? słyszałem, że jest tam sporo podróbek boscha co by tłumaczyło dużo niższą cene niż w sklepie

a co do mgiełki to przetrzyj pióra chusteczkami 303 i będzie lepiej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a macie jakiś pomysł, co z wycieraczkami na tył (kombi). Kupiłem do M6 i Punto II wycieraczki na allegro i niestety nie zbierają tak jak bym tego oczekiwał. W zasadzie u mnie w Maździe słabo zbierają tylko końcówki i z jednej i z drugiej strony a środek znośnie, natomiast w PII cała wycieraczka słabo zbiera ..

 

Ktoś ma coś sprawdzonego i przetestowanego?

 

ja kupiłem ori w salonie skody-bo taniej niż w aso audi-dałem 30 zeta za tylną i chodzi już rok czasu jak nówka sztuka :-]

nie skacze,nie pierdzi i zbiera po całej długości :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wycieraczki motogum na takie z tesco, 11 zł za sztukę, jakieś niemieckie z logiem TUV, niebieski kartonik. Wycieraczki teraz nie skaczą, chodzą szybko, ładnie zbierają.

 

czyli alca-ja takie z przodu użytkuję i jest good

 

Tak, dokładnie te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to forum. Mazidła do lakieru muszą być po pińcet złoty, wszystko co tanie jest wyśmiewane. Myjecie godzinami wnęki kół na błysk, by po pół godzinnej jeździe w deszczu były z powrotem brudne. A wycieraczki jak najtańsze, po 10zł najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to forum. Mazidła do lakieru muszą być po pińcet złoty, wszystko co tanie jest wyśmiewane. Myjecie godzinami wnęki kół na błysk, by po pół godzinnej jeździe w deszczu były z powrotem brudne. A wycieraczki jak najtańsze, po 10zł najlepiej.

Ja kupowałem wcześniej wycieraczki po 90-110pln za komplet (Bosch) w imię teorii, że drogie jest lepsze i dłużej pochodzi. Szlag mnie jednak trafiał jak po 5 - 6 miesiącach wycieraczki wyglądały jakby przez rok szurały po żwirze lub betonie. Ryzykując całe 32 pln zakupiłem gdzieś wycieraczki właśnie Alca/Heyner (obecnie Alca i Heyner to jeden i ten sam koncern niemiecki) i zdziwiłem się mocno jak dopiero po roku zaczęły wykazywać jakieś pierwsze, delikatne ślady zmęczenia. Od tego momentu postanowiłem nie przepłacać za nazwę firmy (Bosch), która robi ostatnio straszną kaszanę...

W obecnych wycieraczkach typu banan podmieniłem gumki na nowe - także firmy Alca, wyjęte z tradycyjnych, szkieletowych wycieraczek tej firmy. Zrobiłem to ponieważ obecnie te banany do e39 są znowu niedostępne (to i tak wręcz cud klasy światowej, że w ogóle pojawiły się jakieś modele 2 producentów - mało znanych, którzy wypuścili tego typu wycieraczki do BMW e39 bo przez swą unikalność mocowania użytkownicy zdani są tylko na Boscha lub "Walnęło" - obaj producenci robią podobną kaszanę).

 

Co do innych produktów w niższych cenach - Rain X-a także stosuje spora liczba tutejszych użytkowników i większość z nich jest raczej zadowolona z tego produktu.

 

Wosk Collinite 476 czy FK 1000 także do najdroższych nie należy a na zimę sporo osób go chwali za wytrzymałość.

 

Co do mycia wnęk kół itp - to już tylko kwestia tego co, kto lubi. Jak komuś to sprawi przyjemność to może sobie i nawet od wewnątrz rurę wydechową w dieslu na błysk wyczyścić - wolny kraj i niczym nie skrępowana wola każdego z nas...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje alci z przodu wymieniam właśnie raz na rok i jest dobrze

nie mam z nimi rzadnych problemów,dobrze zbierają i są zawsze dostępne w tesco

a jak nie widać różnicy to wiadomo..

każdy kupuje to na co go stać i wg mnie produkt za te pieniądze mnie satysfakcjonuje

a z tyłem już musiałem udać sie do aso bo mam zmienioną wycieraczkę tylną na taką z nowej fabii.

teraz zimę jeszcze objeżdżę spokojnie z alcami ,a po wymiana.

ale temat nie jest po części o wyborze wycieraczek a o ich pierdzeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to forum. Mazidła do lakieru muszą być po pińcet złoty, wszystko co tanie jest wyśmiewane. Myjecie godzinami wnęki kół na błysk, by po pół godzinnej jeździe w deszczu były z powrotem brudne. A wycieraczki jak najtańsze, po 10zł najlepiej.

ojjj słabo czytałeś forum. po pińcet to my płyny do mycia szyb mamy. taką taniochą nie rusza sie lakieru! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, płyn do spryskiwacza. Kiepskie płyny odtłuszczają szyby i wycieraczki skaczą hałasując nieprzyjemnie. Ja od lat używam Sonax Nano (z gliceryną podobno), który zostawia szybę lekko śliską. Jest duża pozytywna różnica w porównaniu z tanimi płynami z przysłowiowego Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wtrące 3 grosze, może się komuś przyda.

 

Mam u siebie oryginalne ramiona z mocowaniem pod bolec (z końcówki produkcji) z oryginalnymi piórami z ASO - po pół roku (założone w lecie) skakały, mazały i generalnie to czasem wolałem mieć szybę z kropelkami niż jechać wycieraczkami. Recepta była prosta:

-apc 1:4 na starej mikrofibrze czyszczone do momentu kiedy fibra przestała się brudzić

-dokładne płukanie

-suszenie

-smarowanie dressingiem do opon bez silikonu (u mnie akurat duragloss)

-wycieranie resztek dressingu po kilkunastu minutach.

 

Wszystkie problemy minęły, wycieraczki zgarniają bardzo dobrze, nie zostawiają tłustych mazów (czego można by się spodziewać). Jeżdżę tak 3 tygodnie, na razie bez utraty właściwości - jak się coś zmieni to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie też powoli zaczyna jedna wycieraczka zostawiać trochę wody, lecąc w dół. I to prawie że na wysokości oczu, i robi się to trochę wkurzające.

Czas na wymianę wycieraczek, czy czas na porządne mycie szyby ? :mrgreen:

Dodam że jeszcze trochę mam Aquapel'a ale już kończy się jego żywot, a siedzi już 20tys km :)

 

A dodam taką ciekawostkę. Mój znajomy jak kupił auto używane, to następnego dnia zachciało mu się zmiany wycieraczek na nowe. Pojechał do sklepu i kupił najdroższe wycieraczki BOSCH nawet upewnił się pytając sięsprzedawcy czy napewno są dobre i czy pasują do BMW...tak tak. Jak założył to nie zła orkiestra się zrobiła na szybie hehe. Wycieraczki przeskakiwały i prawie wcale wody nie ściągały, wkurzył się i pojechał do BMW, tam kupił oryginały i to chyba nawet tańsze, i teraz wycieraczki chodzą jak marzenie, cichutko i zbierają 100% wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dodam taką ciekawostkę. Mój znajomy jak kupił auto używane, to następnego dnia zachciało mu się zmiany wycieraczek na nowe. Pojechał do sklepu i kupił najdroższe wycieraczki BOSCH nawet upewnił się pytając sięsprzedawcy czy napewno są dobre i czy pasują do BMW...tak tak. Jak założył to nie zła orkiestra się zrobiła na szybie hehe. Wycieraczki przeskakiwały i prawie wcale wody nie ściągały, wkurzył się i pojechał do BMW, tam kupił oryginały i to chyba nawet tańsze, i teraz wycieraczki chodzą jak marzenie, cichutko i zbierają 100% wody.

 

Do dwóch aut od co najmniej 10 lat kupowałem Valeo Silencio w różnych cenach, różnych odmianach. "Pewnego razu" z braku w sklepie poszukiwanego modelu wziąłem właśnie wspominane przez Ciebie BOSCH'A. To, co od pierwszego włączenia wyprawiały te pióra na szybie! :shock: skakały, strobowały, piszczały, przepuszczały wodę. Po dwóch czy trzech użyciach, skończyło się wymianą jakiś tulejek w mechanizmie wycieraczek... no i oczywiście.... piór wycieraczek! = 350 zł. SIC ! .... Nigdy więcej tego gó..a :zly: ! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkowicie odwrotne spostrzeżenia co do wycieraczek.

W jednym samochodzie z Boscha jestem bardzo zadowolony, dobrze zbierają, nie skaczą po szybie, nie piszczą itd.

Natomiast Valeo Silencio w drugim to po prostu porażka. Na wyglinkowanej, porządnie wyczyszczonej szybie od samego początku delikatnie przeskakiwały i piszczały. Z NW czy nie, nie ma znaczenia. Także "Silencio my ass".

Pewnie sporo zależy od samej szyby. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, u mnie w vectrze też padły tuleje, i też zrzucali winę na złe wycieraczki... Tak naprawdę to użyte materiały w ich plastikowych tulejkach są tak kiepskiej jakości, a nie wycieraczki. Teoretycznie przecież jadąc szybciej samochodem z wycieraczkami to mamy większy opór niż autem na postoju. Myślę, że panowie z ASO chcieli po prostu namówić na zakup tych "lepszych" wycieraczek od nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.