Skocz do zawartości

Chrapiące wycieraczki !!


AUDI-A8

Rekomendowane odpowiedzi

Chat, u mnie w vectrze też padły tuleje, i też zrzucali winę na złe wycieraczki... Tak naprawdę to użyte materiały w ich plastikowych tulejkach są tak kiepskiej jakości, a nie wycieraczki. Teoretycznie przecież jadąc szybciej samochodem z wycieraczkami to mamy większy opór niż autem na postoju. Myślę, że panowie z ASO chcieli po prostu namówić na zakup tych "lepszych" wycieraczek od nich :)

 

Co do jakości użytych tulei, być może masz rację. Faktem jednak jest to, że przed wymianą pióra pracowały bez zarzutów. Poza tym, panowie z ASO mnie nie namawiali bo dostarczyłem im wczesnej kupione poza ASO :P Może to kwestia, jakości grafitu na wycieraczkach, czy też szyby :o Summa summarum boscha tylko wiertarkę, wkrętarkę, pralkę, ale nie wycieraczki ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z wszystkich postów wynika, że mimo stosowania różnych ,nawet najlepszych wycieraczek (piór) występują bardzo częst podobne problemy. Nawet w niektórych wypadkach kończą się uszkodzeniami mechanicznymi. Czyli wniosek jest oczywisty. Szyba , a raczej to co jest na jej powierzchni sprawia te kłopoty. Po prostu deszcz zawiera tyle syfu i minerałów , że po odparowaniu mamy coś na kształt drobnej tarki. I nie ma na to innego sposobu jak PIELĘGNACJA SZYBY. Nikt pewnie nie robił badań ale sa pewnie rejony w Polsce gdzie piszczenie jest nagminne z uwagi na przemysł. Tylko różnego rodzaju Glass Cleanery mogą naprawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wycieraczki przeskakiwały po aplikacji NW. wymieniłem na nowe i przestały :P

teraz kupiłem płaskie boscha na standardowy uchwyt 'U' za 70zł/komplet. nałożyłem świeżą warstwe NW i nic nie skacze.

a chusteczki od 303 idealnie likwidują mgiełke która sie pojawia na szybie po przejeździe wycieraczek jeżeli jest położona NW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 idealnie likwidują mgiełke

 

Meldujcie no żołnierzu, jak często ich używacie i czy naprawdę likwidują mgiełkę :|:-]

 

Kurwa, następny wydatek się szykuje? Może to "tylko" 40 PLN, ale 40 tu, 40 tam i kwota znów rośnie, a regał w garażu z gumy nie jest :shock::o ...a może mnie ktoś wyprowadzi z błędu, że nie warto 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, ja przesmarowałem nowe wycieraczki i nie smużyły na nowej NW(autoland) przez rok do ponownej aplikacji :P 1chusteczka wystarcza w sumie na 3komplety wycieraczek. obleciałem wszystkie auta domowe :-]

 

mój brat miał 2letnie wycieraczki z którymi Leon wyjechał z fabryki. czasami sobie podskoczyły lub zapiszczały, ale zbierały dobrze. po zastosowaniu 303 problem zniknął na 2-3miesiące.

 

opakowanie chusteczek kosztuje 25zł, a nie 40zł :P a w carok sprzedają na sztuki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opakowanie chusteczek kosztuje 25zł, a nie 40zł :P a w carok sprzedają na sztuki :P

 

O kurde, faktycznie, przez pomyłkę popatrzałem na cenę chusteczek do kokpitu z 303 a nie do wycieraczek. ;) Te, o których mowa w Mr Cleaner kosztują 20 PLN za 6 sztuk.

 

Dzięki za odpowiedź :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chusteczki/gąbeczki są nasączone białym płynem. w zasadzie to on z nich kapie więc można użyć na kilka kompletów. ja najpierw przetarłem wycieraczki IPA, przesmarowałem 303 i po 1-2min lekko przetarłem ręcznikiem papierowym. na 2 autach mgiełka ustąpiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie miesięczny Rain Clear. Wycieraczki dwumiesięczne by kaufland :D nie powodzi się, żeby boscha do dostawczaka z budowy wkładać :D

 

Prawa przesmarowana samym 303 aero protectant.

 

http://www.youtube.com/watch?v=e9j6Ehs2ps8&feature=youtu.be

 

Wg mnie na początku jest różnica, ale po chwili z wodą już jakby jej nie zauważam. Może za krótko leżał ten aero bo ok 5 minut. Nie dałem mu dobrze wyschnąć. Może smarnę i zostawię na noc to bardziej się wchłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.