Skocz do zawartości

Maszyny polerskie Kestrel (zakupy)


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i paczka doszła w końcu do mnie! :) Wielkie dzięki dla nOxa po raz kolejny:)

 

Jako osoba, która wcześniej nie trzymała podobnej maszyny w ręku mam jeszcze jedno pytanie. Czy stukanie tego obrotowego ciężarka w trakcie pracy to coś normalnego? Ma on trochę luzu i po odpaleniu zwłaszcza na niższych obrotach powoduje takie terkotanie. Może ma ktoś gdzieś filmik z odpaloną maszyną i oryginalnym dzwiękiem?:) Pytanie mam nadzieję jest banalne, ale jak mówiłem wcześniej, nigdy się polerką nie bawiłem i chciałbym, by ktoś dla mojego świętego spokoju mi odpowiedzi udzielił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która wcześniej nie trzymała podobnej maszyny w ręku mam jeszcze jedno pytanie. Czy stukanie tego obrotowego ciężarka w trakcie pracy to coś normalnego? Ma on trochę luzu i po odpaleniu zwłaszcza na niższych obrotach powoduje takie terkotanie. Może ma ktoś gdzieś filmik z odpaloną maszyną i oryginalnym dzwiękiem?:) Pytanie mam nadzieję jest banalne, ale jak mówiłem wcześniej, nigdy się polerką nie bawiłem i chciałbym, by ktoś dla mojego świętego spokoju mi odpowiedzi udzielił

tutaj też terkota:D

ale nic się nie przejmuj, i pamiętaj, mamy 12 miesięcy:) więc jak się rozpadnie to luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimośród zawsze będzie pracował głośno i będzie drgał w dłoniach - przy dłuższej pracy niestety mogą być odczuwalne "odrętwienia" dłoni (tak jakby kamyczki były pod skórą) - najlepiej do dłuższej pracy używać grubych rękawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, to jest normalka... Ludzie kupuja lexusa, a potem sie dziwia, że przegląd kosztuje 1500... Albo klocki hamulcowe 500, a komplet opon to około 2000...

Kiedyś mój pracownik sprzedał tylko dlatego Forda Mondeo ST 200, bo nagle go oświeciło, że za komplet zimówek musi dac właśnie 2000, a przecież sąsiad z mondeo 1,8 obok daje 1000 za 15. Nie skontemplował chłopak jednego, że mu koła 15 nie wejdą, bo są inne zaciski z hamulców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam pytanie,w opisie maszyny jest zaznaczone: Tarcza , kołpak polerski 150mm.

 

To znaczy że gąbki pod ten pad powinny mieć średnice min 150 mm ? I czy wystarczy dokupić już samą gąbke,np. taką http://www.autokosmetyki.pl/3m_perfectit_iii_gabka_polerska_z_rzepem_na_wysoki_polysk_miekka_niebieska_15030_mm_50388,p1229.html?manufacturers_id=90 żeby móc pracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,w opisie maszyny jest zaznaczone: Tarcza , kołpak polerski 150mm.

 

To znaczy że gąbki pod ten pad powinny mieć średnice min 150 mm ? I czy wystarczy dokupić już samą gąbke,np. taką http://www.autokosmetyki.pl/3m_perfectit_iii_gabka_polerska_z_rzepem_na_wysoki_polysk_miekka_niebieska_15030_mm_50388,p1229.html?manufacturers_id=90 żeby móc pracować ?

 

Piotrek, jeżeli maszyna ma tarczę 150mm to jak kupisz pada 150mm to może być mały problem gdyż wtedy mocno musisz uważać przy pracy żeby gdzieś bokiem nie zahaczyć czegokolwiek, bo wtedy uszkodzenie gwarantowane. Dlatego m.in. do swoich padów 3M zaleca BP o wielkości 125mm.

 

Zawsze lepiej jak tarcza jest troszeczkę chociaż mniejsza niż sam pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, czyli backing plate to ten kołpak do którego mocujemy pady,tak ? I np. do tego Kestrela 150mm minimalne pady to 7',takie jak Megsowe naprzykad ?

 

Tak, BP czyli backing plate to tarcza z rzepem pod gąbkę. Wydaje mi się, że jeżeli z Kestrelem dostaliście 150mm BP to może być mały problem z padami 3M tym bardziej, że rzep na tych padach jest ciut mniejszy niż sama gąbka. Na pewno będzie dobra do padów Megsa, bo są one rzeczywiście większe.

 

Pad 3M (niebieski) ma dokładnie 148mm średnicy, a rzep na nim 128mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.