Skocz do zawartości

O gazie i kosztach eksploatacji...


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie spotkałem się jeszcze w Polsce z gazem, który mógłbym uważać za dobry (czy to tankując u pana Kazia na podwórku, czy na sieciówce).

 

Natomiast wielkie oczy zrobiłem po przejechaniu blisko 20% więszej liczby kilometrów na jednym tankowaniu tuż po przekroczeniu granicy ze Słowacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek bardzo dobry, ale tomasetto alaska nic dobrego nie wróży... Jaki zagazowałeś silnik? Poj i KM?

nie ma reguły kolego-ja dla przykładu mam(akurat chce sprzedac) mondeo 1,8 (125KM)mk3 i wszyscy na około mi odradzali instalacje gazu ze niby ten motor nie wspólpracuje na gazie i zdziwienie ze jezdze(70tys przejechane) i to własnie na tomasetto i zadowolony byłem,nic sie nie działo!!!!

dzisiaj własnei odebrałem accorda 2,0 (155KM) po zamontowaniu LPG i w zestawie mam wtryskiwacze hana,parownik KME w cenie(z upustem)2600 zł :-] tylko ze dodatkowo musiałem(do konca nie byłem zdecydowny po wczesniejszej lekturze neta)załozyc lubryfikacje(raczej nie powinnło zaszkodzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w japonczykach powinno sie zreszta w 1.8 fordowskim chyba tez bylaby wskazana. Jaki komputer?

 

PS

Nie wiem jak na tych 155km hondy silver sobie radzi ale u mnie w alfie 140km radził sobie średnio i musiałem podnieść ciśnienie i zrobić korekty bo ciś. leciało przy max bucie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komputer?

COMPACT z AGC

a i załapałem sie na wlew gazu pod klapka od benzyny(dopłata w firmie 100zł ja miałem za friko)-jedyny minus ze musze wkrecac za kazdym razem przejsciówke przy tankowaniu ale na plus ze nie jest na widoku i nie trzeba było wiercic w zderzaku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Gazik działa jak szalony. Zrobiłem wczoraj 150km i naprawdę nieźle. Jak dobrze liczę, to zamiast za 100zł przejadę 200km, to za 70zł zrobię 250km. :good: Gazik po włączeniu zmienia mojego Kompresorka w Diesla, ale mi to nie przeszkadza :) W każdym razie odbiór auta byłz halogenem i owszem, parę drobnych rysek jest, ale generalnie nic poważnego. :good: Like my gazownik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash:

To dlaczego nie kupisz czegoś bardziej ekonomicznego?

Np matiza. Albo jakiegoś VAGa SDI ?

Z resztą i tak masz kilka samochodów. Nie lepiej mieć jeden i móc nim normanie jeździć niż kilka i traktować je jako narzędzie onanizmu a później w środku nocy w ukryciu profanować tankowanie paliwem do kuchenek?

 

Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumie.

 

Edit.

Z resztą... nie będę już nic edytował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daniels pisze, Camela auto więc jego sprawa.

Ja natomiast nie robię z faktu LPG wielkiego halo. Wyznaję bowiem jedną prostą zasadę -

paliwa alternatywne są po to wynalezione, żeby móc z nich korzystać - z własnej, nie przymuszonej przez nikogo woli.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.