Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę polecić firmę MOTGUM.Tanie i dobre wycieraczki.

 

Allegro:

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -p-mt-1209

 

Mieli też sklep na swojej stronie,ale nie mogę go znaleźć,albo go już niema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak ramiona wycieraczek nie byly przystosowane do wycieraczek bezprzegubowych to moze tak byc, ze nie beda dobrze zbierac. Dobrym przykladem jest Leon/Toledo 1M. :)

 

To ja na szczęście nie miałem takiego czegoś w seacie :)

 

Moze nie zwrociles uwagi, albo masz specjalnie nieco krotsze wycieraczki. Przy zalozeniu fabrycznej dlugosci wycieraczka pasazera nie zbiera ostatnich 1-2cm na dole szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrze tego problemu nie zauważyłem z płaskimi wycieraczkami Boscha, ale w trzech Honda MOTGUM odstają po stronie pasażera. krd, ale Leon/Toledo/Golf/A3 miały też seryjnie płaskie wycieraczki i dostosowane do nich ramiona, więc może u the_rahzel są właśnie takie ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooke +1 Jeżeli seryjnie nie było płaskich to takowe nie będą działać przynajmniej nie w każdym przypadku, dlatego ja używam hybrydowych ALCA

Powiadasz, że te Alca będą sprawować się lepiej niż płaskie? Więc może na wiosnę sobie takie sprawię na wypróbowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Leon/Toledo/Golf/A3 miały też seryjnie płaskie wycieraczki i dostosowane do nich ramiona, więc może u the_rahzel są właśnie takie ramiona.

 

Leon i Toledo nie miały nigdy seryjnie ramion do wycieraczek aero (płaskich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygląda sprawa mocowania w alca hybrid ? Adapter nie wypina się od wycieraczki ? Pytam ponieważ obecnie mam wycieraczki Kamoki z adapterem i mam bardzo złe z nim wspomnienia (wycieraczka gdy tylko minimalnie przymarznie się, odłącza się od ramienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygląda sprawa mocowania w alca hybrid ? Adapter nie wypina się od wycieraczki ? Pytam ponieważ obecnie mam wycieraczki Kamoki z adapterem i mam bardzo złe z nim wspomnienia (wycieraczka gdy tylko minimalnie przymarznie się, odłącza się od ramienia)

Miałem 3 komplety ALCA Hybrid i nigdy nie zauważyłem takich kwiatków dodam że mam mocowanie w kształcie litery U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zwrociles uwagi, albo masz specjalnie nieco krotsze wycieraczki. Przy zalozeniu fabrycznej dlugosci wycieraczka pasazera nie zbiera ostatnich 1-2cm na dole szyby :)

 

Owszem,mam tak,ale ja mam założone u siebie wycieraczki Aero z Golfa IV i dlatego one nie dolegają.Wcześniej miałem ori z ASO(kupiłem je razem z ramionami) i efekt był ten sam.Jeszcze wcześniej miałem ori ramiona z Leona i na motugum-ie nie było tego efektu.

 

Dodam jeszcze że u mnie występuje efekt skakania wycieraczki po szybie,ale to też ma związek z ramionami z Golfa IV.Tak było na ori piórach VW jak i MOTGUM.Wychodzi na to że ramiona Aero z Golfa IV mają nieco inny kąt natarcia na szybę niż jest w leonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.