Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zakupiłem Motgumy płaskie i skaczą jak wracają przez co strasznie skrzypią, ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić? Nie interesuje mnie 'podgłośnij radio' :E

Auto to Audi A4 B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplach stosuje płaskie GM,bo zależnie od auta 2-3 lata przeżywają lekko(głównie chodzi o wygląd,zastosowanie jakichś niededykowanych wymaga adapterów i wygląda to słabo).

W reszcie Valeo,Bosch zależnie co mają w sklepie i też nie narzekam rok-dwa wytrzymują.

Stosowanie tanich wycieraczek jest bez najmniejszego sensu,jeżeli lata się sporo po zmierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplach stosuje płaskie GM,bo zależnie od auta 2-3 lata przeżywają lekko

 

No i w tym wypadku GM = Bosch. Dlatego nie wiem, też skąd takie opinie o Boschu. W zeszłym roku nie jechałem do ASO na wymianę wycieraczek, tylko kupiłem w sklepie normalne, płaskie Bosche i zachowują się nadal b. dobrze.

Co do życia wycieraczek to u mnie max 1,5 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie co mycie/mycie szyby na stacji przecieram wycieraczkę zwilżoną chusteczką,a gąbką pole jej spoczynku, inna sprawa,że auta są garażowane ,a to też ma wpływ ;)

Bo z tego co patrzę to u mnie bardziej wiek im doskwiera,jak kilometry(zafira 60-70kkm na komplecie w 2lata i zaczynają mazać,Corsa 30kkm 3lata i mazanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek szukałem po sklepach ale nigdzie nie było mojego rozmiaru, 2x 650mm a jak już mówiłem jakie mam mocowanie (na poprzeczny bolec) to sprzedawcy strzeleli karpika...

na allegro zapłaciłem 85zł za komplet wraz z przesyłką, co w porównaniu do 300zł za ori w aso jest do przełknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo wychodzą korzystnie ( np. Bosche do mnie to ~140zł a te 44zł) zobaczymy jak z trwałością będzie, oby tylko po 3 miesiącach gumki nie odpadły jak to było z Dippami :mrgreen:

 

u mnie ponad rok, więc nie przewiduję, że będziesz się szczególnie nad nimi znęcał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniłem autko były Valeo i w sumie wymieniłem je ze względu na aplikację niewidzialnej wycieraczki - bo zalecali nowe :song:, akurat na Allegro znalazłem Dipp, koleś mieszkał niedaleko mnie to podskoczyłem i kupiłem ...

 

w przypadku Dippów częściej myłem auto niż używałem wycieraczek :-] po 3 miesiącach z jednej odpadła/wykruszyła się gumka ... a ja wcale tym samochodem dużo nie jeżdżę, ciężko nie ma :o

 

rano byłem wymienić przednią szybę to i od razu zamówiłem nowe wycieraczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.