Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

No zobacz, a dla mnie to najlepsze wycieraczki jakie kiedykolwiek miałem. Przerabiałem aerotwiny, valeo, alca, heynery i nic nie zbierało tak dobrze jak oximo. Jak pierwszy raz ich użyłem to byłem w szoku, że wycieraczki mogą tak zbierać. Mam je dopiero 2 miesiące więc o trwałości nie mogę nic powiedzieć, ale póki co dla mnie numer jeden jeśli chodzi o wycieraczki szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Do 307 komplet 55 zł z wysyłką a aerotwiny 130.

Sprzedają je stacjonarnie w sklepie motoryzacyjnym na Opolskiej naprzeciw Sempy, niezamaco. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobacz, a dla mnie to najlepsze wycieraczki jakie kiedykolwiek miałem. Przerabiałem aerotwiny, valeo, alca, heynery i nic nie zbierało tak dobrze jak oximo. Jak pierwszy raz ich użyłem to byłem w szoku, że wycieraczki mogą tak zbierać. Mam je dopiero 2 miesiące więc o trwałości nie mogę nic powiedzieć, ale póki co dla mnie numer jeden jeśli chodzi o wycieraczki szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Do 307 komplet 55 zł z wysyłką a aerotwiny 130.

Sprzedają je stacjonarnie w sklepie motoryzacyjnym na Opolskiej naprzeciw Sempy, niezamaco. :D

 

Mówisz o oximo? Ceny porównywalne z all?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o oximo? Ceny porównywalne z all?

Tak. Przynajmniej jakiś czas temu sprzedawali, jak szukałem poprzednich Visee (które kupiłem w Nordglassie w Bytomiu na Strzelców Bytomskich - mają tam w zasadzie pełen przekrój od ręki). Nie sądzę, by przestali, bo sprzedawcy zachwalali. Ceny normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno odnośnie wycieraczek OXIMO - co potwierdza ich żenująco niską jakość. Mam te wycieraczki trochę ponad pół roku i już po tak stosunkowo niedługim czasie większość metalowego ramienia w każdej z nich jest zardzewiałe - ruda wychodzi spod farby. W żadnych wycieraczkach innych firm nie spotkałem się z tym aby po tak krótkim czasie metalowe ramiona były już pordzewiałe. Wcześniej na aucie były ramiona Boscha, które miały już kilka lat i żadne z nich nie wykazywało oznak nawet rudawego nalotu.

OXIMO omijać szerokim łukiem.

 

No zobacz, a dla mnie to najlepsze wycieraczki jakie kiedykolwiek miałem. Przerabiałem aerotwiny, valeo, alca, heynery i nic nie zbierało tak dobrze jak oximo. Jak pierwszy raz ich użyłem to byłem w szoku, że wycieraczki mogą tak zbierać.

Złego słowa nie powiem o wycieraczkach OXIMO, mam w dwóch autach, koledzy z pracy też używają i każdy jest zadowolony, zmieniamy po ok.roku czasu. Na niegarażowanym aucie po okresie zimowym łapią nalot rudej więc zmieniam co roku na wiosnę (mówię o szkieletowej). Z płaskimi się nic nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po roku użytkowania wycieraczek Alca Heyner wystawiam im ocenę 5 :good: Samochód przejechał w tym czasie 6 tys km. Wycieraczki pracują w dalszym ciągu bardzo cicho, nie zdarza im się nigdy zapiszczeć czy podskakiwać nawet jak na szybie nie ma wody albo gdy jest jej mało. Zewnętrzna obudowa wycieraczki nie straciła swojego koloru nie wyblakła ( oczywiście był stosowany na nią dresing). Rok temu zapłaciłem za nią na znanym portalu aukcyjnym 48zł komplet dla Ibizy. Obecnie cena oscyluje w granicach 52-54zł. W zapasie są dodatkowe gumki do wymiany. Wycieraczki naprawdę dobre godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania wycieraczek Alca Heyner wystawiam im ocenę 5 :good: Samochód przejechał w tym czasie 6 tys km. Wycieraczki pracują w dalszym ciągu bardzo cicho, nie zdarza im się nigdy zapiszczeć czy podskakiwać nawet jak na szybie nie ma wody albo gdy jest jej mało. Zewnętrzna obudowa wycieraczki nie straciła swojego koloru nie wyblakła ( oczywiście był stosowany na nią dresing). Rok temu zapłaciłem za nią na znanym portalu aukcyjnym 48zł komplet dla Ibizy. Obecnie cena oscyluje w granicach 52-54zł. W zapasie są dodatkowe gumki do wymiany. Wycieraczki naprawdę dobre godne polecenia.

Ja mam w Beetle'u od niespełna 1,5 roku (w styczniu 2016 założyłem). Miesiąc temu zmieniłem gumki na te zapasowe. Na starych gumkach już średniawo ścierały, ale na nowych zupełnie w porządku. Co ciekawe, od nowości było dokładnie przed oczami kierowcy niedotarte pole, a potem wycieraczki się jakby "dopasowały" i ścierały (oraz ścierają ;)) zupełnie normalnie. Na minus bardzo brzydko wykonane miejsce łączenia z ramieniem - brak klapki która ukryłaby połączenie, jak w Boschu, Valeo albo Visee. Niemniej warte tych 50 zł (kupiłem za tyle stacjonarnie). Równolegle założyłem Visee do Corsy i jakbym jednej nie skatował chusteczką do szyb Sonaxa, czym uszkodziłem grafit, to werdykt byłby taki sam, ale tak pozytywnie mogę się wypowiedzieć jedynie o tej po stronie kierowcy, która wciąż ściera cicho i dobrze. ;)

 

Pisałem niedawno o Trico - reklamowałem je - reklamację odrzucono, ale kierownik serwisu Pilkingtona w którym je kupiłem zrekompensował mi to oryginalną chemią Pilkingtona - jednym zimowym płynem do spryskiwaczy (4 l), dwoma odmrażaczami (po 750 ml) i dwoma płynami do mycia szyb (po 750 ml). :D A wycieraczki mam z powrotem, więc bardziej się opłacało reklamować, niż przemilczeć. Na zimę będą dobre, bo wtedy przy masie syfu i płynu do spryskiwaczy nie skakały. Ale ogólnie nie polecam, szczególnie do obłych szyb, jak w C3, na którym je założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
707395 Po roku użytkowania wycieraczek Alca Heyner wystawiam im ocenę 5

Zachęcony zamówiłem hybrydowe wycieraczki z Alcatras do CR-V III gen, zobaczymy jak się spiszą. Dziś przyszły i wykonanie jest bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie OXIMO - mam w trzech autach - w dwóch po zimie (czyli po ok 4-5 miesiącach) gumy się oderwały od wycieraczki :/

Teraz w jednym ponownie założyłem OXIMO a w drugim pracownik zakupił jakieś budżetówki - więc zobaczymy które więcej wytrzymaja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z heyner hybrid jestem b zadowolony. Teraz chcę przetestowac heyner all season. Głównie przez to, że w zestawie są gumy na wymianę, więc jakby jedna wyniana w gratisie. ;)

Czy ktoś korzystał? :o

Cena zbliżona do hybrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrid oraz all season to ich wyższa półka.

Zresztą nawet zwykłe "szkieletowe" alca, pomimo, że kosztują grosze, to są mega dobre, tylko nie wyglądają jakoś super ze względu na ten widoczny szkielet. Na pewno w tej cenie są nie do przebicia, świetne za tę cenę.

 

Michal126 i jak te allseason, bo cena porowmywalna do hybrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrid oraz all season to ich wyższa półka.

Zresztą nawet zwykłe "szkieletowe" alca, pomimo, że kosztują grosze, to są mega dobre, tylko nie wyglądają jakoś super ze względu na ten widoczny szkielet. Na pewno w tej cenie są nie do przebicia, świetne za tę cenę.

 

Michal126 i jak te allseason, bo cena porowmywalna do hybrid

Tak jak pisałem. Wycieraczki na swoje 55 zł jak najbardziej w porządku. Na początku zostawiały niedotarty placek dokładnie przed oczami szofera, ale potem się dopasowały, widocznie ta część konstrukcyjna trochę zmiękła. Po roku zmieniłem gumy, bo już lekko mazały. Teraz ścierają dobrze (rzekłbym nawet, że lepiej niż jak były całkiem nowe) i przede wszystkim cicho. Ogólnie nie ma co się czepiać, dodatkowe gumy jak najbardziej na plus, ale trzeba mieć świadomość, że nie można zmieniać samych gum w nieskończoność, bo całe pióro z czasem traci sprężystość i przestaje dobrze dolegać do szyby. Na minus natomiast wygląd mocowania, tak jakby tam czegoś brakowało. Ogólnie Visee uważam za lepsze (zwłaszcza Aquatec), ale Heynery to dobry produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie wycieraczek (Heyner) na mega plus, przednie pasują bez problemu. Tylna niestety nie miała odpowiedniego adaptera ale samą gumę przełożyłem do starej wycieraczki i ładnie zbiera. Jak za taką cenę to bardzo fajny produkt.

 

Teraz zobaczymy ile pochodzą :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie mówię o tym co jest w pudełku z wycieraczkami, bo tam są te standardowe mocowania. Kupuje się osobno, tylko ja o tym wiedziałem, bo wcześniej trafiłem na taka informację, że w audi w tym a tym modu/roczniku muszę kupić. Akurat były to alca "pinch tab" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem z ciekawości takie urządzenie:

 

491396_AB_05_FB.EPS.jpg

 

Jak to działa:

http://dipyoutube.com/watch?v=GdlOR2UDT70

 

Jak sie gumki w wycieraczkach zmęczą za parę miechów (miesiąc temu założyłem nowe Bosche) to przetestuję jak to działa. Jeśli to faktycznie się sprawdza to zawsze to dodatkowy żywot wycieraczek w jednej ich cenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709609 Bo to nie mówię o tym co jest w pudełku z wycieraczkami, bo tam są te standardowe mocowania. Kupuje się osobno

Pisałem z nimi mailowo, potwierdzili że nie trzeba nic dokupować. No trudno się mówi ;) Ważne że dało się gumę podmienić i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Manolito77[/ref], może odszukasz gdzieś jakieś zużyte gumy, może u znajomego, i przetestujesz od razu? urządzenie wygląda ciekawie :mrgreen:

 

No właśnie swoje stare pióra wywaliłem ale może w rodzinie / znajomych coś znajdę bo nie ukrywam, że chciałbym to przetestować zaraz po trzymaniu przesyłki. ;)

I tak najwcześniej w przyszłym tygodniu bo ja to akurat zamawiałem przez niemiecką stronę ale widzę, że bywa też na Allegro i czasem w niektórych sklepach w PL (choć nie wiem czy fizycznie mają to na stanie czy tak jak to się coraz bardziej "modne" staje - mają tylko samą ofertę a dopiero jak się zakupi to ściągają to z zewnątrz).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.