Skocz do zawartości

Jaki akumulator kupić?


S3ci0r

Rekomendowane odpowiedzi

S3ci0r, centra chyba robiła aku dla GM. Mój wytrzymał 9 lat :D W zeszłym roku zmieniłem na taki sam ;)

 

Żeby nie wprowadzać czasem w błąd. To na pewno podwykonawca który robi aku dla GM robi dobre. Wydaje mi się, że to właśnie centra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem właśnie Centrę Futurę (i to jeszcze większą, bo 77Ah - duży diesel) i... chyba będę ją reklamował. Szybko się rozładowuje, jakby coś kradło w aucie prąd (sprawdzany pobór na postoju i jest ok, ładowanie też, zresztą wziąłem aku od kumpla na podmianę na kilka dni i efekt nie występował). Na początku byłem z niej bardzo zadowolony, ale teraz to kicha totalna. Następną raczej kupuję Vartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dolozyl pare zl i kupic YUASA http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... 12_47.html maja lepsze parametry i zywotnosc ich jest bardzo dobra. Fabrycznie montowane w kilku markach pojazdow. Ja kupilem rok temu i przy -26 stopniowych mrozach odpalal bez problemu. W moim przypadku wybor padl na Yuaso tez dlatego ze ma wysoki prad rozruchu. Inne firmy mialy 300, 330 a Yuaso ma 380 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako mechanik i do nie dawna użytkownik centy futury odradzam ten szajs każdemu kto tylko o niej pomyśli

dokładnie jak przedmówca pisze prąd z tego akumulatora po prostu ucieka

a dla opla który ma najlepsze fabryczne aku robi varta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich ok. 10 lat jak wymieniałem akumulator to kupowałem Quand'a. W żadnym samochodzie nigdy mnie nie zawiódł i odpalał zawsze - przy minus 30 stopniach, po miesięcznym postoju itp. Sprzedawca w sklepie mówił ,że jeszcze w życiu nie miał na te akumulatory reklamacji a z droższymi różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również użytkuję Future o pojemności 72Ah w dieslu i jest to już moja druga Futura, bo pierwsza miała objawy jak pisali przedmówcy, prąd uciekał z niej bokami...

Naszczescie udało mi sie to załatwić na gwarancji (jest 3 letnia) i po 2,5 roku wymieniłem na nowy akumulator. Zobaczymy jak ten sie będzie sprawował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się nie udało mimo kilkukrotnych próbach z powodu lekceważenia reklamacji przez punkt w Katowicach jak się leci na Ligotę - odradzam - bo aku 100Ah poszła do kosza

jak się okazało po otwarci jedna cela całkowicie się wygotowała przez zwarcie celi sąsiadującej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boscha Silvera-juz 5 rok go mecze w dieslu i jest nie do zabicia....Co do car audio jak mowisz-pojemmnosc aku nic Ci nie da,jezeli alternator nie bedzie w stanie nadrobic strat,chyba ze zmieniles na wiekszy?jak nie,to i chocbys 100 Ah kupil a lubisz glosno posluchac,to tak czy siak go zajedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w fabrycznie nowym aucie, tj. VW Polo odebranym 1 lipa z salonu, VARTA odmówiła współpracy w tym miesiącu, czyli po 2 latach normalnego użytkowania i przebiegu 40 tyś. Więc dla mnie to jest jakiś żart, tym bardziej że rzeczy które idą na pierwszy montaż słyną z dłuższej żywotności. Postanowiłem, że nie będę się szczypał w jakieś Centry, Boshe i kupiłem Kagera. Facet pokazał mi Boscha i Kagera i co się okazało? Że różnica w cenie 70 zł, a różnią się tylko naklejką, bo produkuje je jedna firma na Słowacji :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe opinie o markowych aku wynikają z ich niewłaściwego składowania.

Jak kupować, to tylko z dobrze prosperującego sklepu, ze świeżymi dostawami.

Allegro (okazje), markety i wielkie hurtownie typu intercars odradzam (aku stoją po 1,5roku zanim trafią do klienta) a wtedy nie wytrzyma nawet okresu gwarancji.

Jest i druga strona medalu,

wszystko co teraz jest produkowane, to jednorazowy shit

wystarczy wrzucić na wage nowy aku i takiego z ubiegłego wieku

 

Polecam sie rozglądnąć za ukraińską produkcją Forse (takie zółte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.