Skocz do zawartości

Garaż blaszany a przechowywanie samochodu


przemko99

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
15 minut temu, Streat napisał:

Jak postawisz z płyty warstwowej która juz w sobie jest ocieplana to omijasz koszty tynkowania itp. 

Ja u siebie mam zrobiony garaż własnie w taki sposób. 

Tak dokładnie o tym systemie rozmawiamy, link wyżej "piotr...waw systems i inne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 22:23, Domel napisał:

Wydaje mi się, że tak ale potem takie pierdoły najwiecej kosztują jak brama,elektryka, okna, ocieplenie,nawiewy, wylewka, tynk, strop, cuda wianki gipsy.

Ja raczej na pewno pojde w te panelowe.

cze Wojtek, czyli rozumiem dzialke jakąś masz? ile metrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 09:07, Pawel_t11 napisał:

@tryhp3 jeśli chodzi o skraplanie to od zeszłego roku mam garaż blaszany i dach od wewnętrznej strony jest oklejony jakby materiałem, zero problemu z skraplaniem się wody. Aż dziw bierze że to tak odseparuje blachę przed różnica temp. I skraplaniem wody. 

 

Kolego pokaz jak to wyglada 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pablo15005 napisał:

 

Kolego pokaz jak to wyglada 🙂

Wpisz sobie w google membrana paroprzepuszczalna, to nie jest nic nadzwyczajnego bo stosuje się to w budownictwie od dawna. Membrane umieszcza się na krokwiach a pod kontrłatami, jej koniec wypuszcza się do rynny. To się nadal wszystko skrapla ale zatrzymuje się na membranie, spływając do rynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 na nagraniu widać sufit jak jest blacha oklejona takim filcem. Nic przez to nie skrapla się, sam filc też jest cały czas suchy. W poprzednim blaszaku bez tego filca woda dosłownie lała się z sufitu.

Nagranie z etapu prac nad garażem stąd ten bałagan, teraz wygląda już lepiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jeśli ktoś ma problem ze skraplaniem to polecam filc antykondensacyjny. Najlepiej na etapie montażu garażu.

Do tego dwie kratki wentylacyjne i nic się skraplać nie powinno, a i wilgoć nie będzie w nim zalegać.

Sam mam dwustanowiskowy blaszak z takim rozwiązaniem i na prawdę polecam.

@Pawel_t11, czym mocowałeś przewody do blachy, mam na myśli te co idą do gniazdek po ścianie? Lada chwila chcę wykonać instalację elektryczną w swoim garażu, właśnie kompletuję części i nie bardzo wiem czym to przymocować. Planuję co prawda wsadzić je dodatkowo w rurki elektroinstalacyjne jako, że cała konstrukcja to przewodnik, ale chętnie poznam Twój sposób mocowania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niecieplonego blaszaka z betonową wylewką i filcem wewnątrz dachu który zapobiega skraplaniu.Zimą trzymam w nim moje cabrio ze szmacianym dachem. Auto stoi z wyjętym akumulatorem z uchylonymi szybami ale pod pokrowcem z lidla. W środku w tym roku zapobiegawczo włożyłem  dwa pochłaniacze wilgoci  , w zeszłym roku stał bez pochłaniaczy wilgoci i też nie było wilgoci , dach suchy. Nic nie rdzewieje. Zamiast kostki polecam beton, kostka potrafi się wgnieść przy cięższych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.