Skocz do zawartości

Shiny Garage Fruit Snow Foam


pLaYmAn

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na początek testów coś odemnie:

 

Tak kropli Sonax BSD, tylko po pre-wash'u z Fruit Snow Foam od Shingy Garage :D

 

Nie zapomnijcie piknąć HD 1080p

 

 

BTW mój materiał z testów już nagrany jutro montaż i publikacja

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w moim przypadku przy pianowaniu piana SG Fruit Foam nie udało sie uzyskać takiego efektu jak w teście. Sprawdzane na aucie z woskiem zimowym i na drugim bez wosku. W obu przypadkach był widoczny film a po przejechaniu mf z niebieskiej zrobiła się czarna :? może to wina stężenia? Dawałem 40ml na litr cieplej wody, pianowane marolexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat jako tako się rozwinął i zostało już spoko napisane, przedstawię same materiał w formie filmu i kilka kadrów

:D

 

 

01.JPG

 

02.JPG

 

Stan auta przed myciem :

 

03.JPG

 

04.JPG

 

05.JPG

 

06.JPG

 

Jak widać auto dosyć mocno zapuszczone, po warunkach jakie panowały na naszych drogach przez ostatni czas.

Szybkie pianowanie w stosunku 50 ml na litr wody (1:20):

 

06.jpg

I tak wygląda to po 5 minutach :

 

07.jpg

 

Jak widać Fruit Snow Foam, "coś" tam działa :D

 

08.JPG

 

09.JPG

 

10.JPG

 

11.JPG

 

Płukanie i tak to finlanie wygląda :P Podkreślę że był to tylko i wyłącznie pre-wash z testowanej piany, żadne dwa wiadra, żadne QD i wycieranie.

 

12.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

 

17.JPG

 

Orientacyjnie przetarłem P40 panel kierowcy i co ?

 

19.JPG

 

Wygląda na solidnie domyty, patrząc na prawie nie ubrudzoną MF (bardziej mokra niż brudna :P)

 

Jak na 5 litrów piany, która kosztuje ok. 67 zł, jako przygotowanie pod dwa wiadra to bardzo dobry produkt, pod względem ilość/cena/domywanie, a zapach to mistrzostwo świata :good: Na koniec chciałbym podziękować na możliwość po raz kolejny przetestowania Waszych produktów Shiny Garage :good: Polecam się na przyszłość !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym boju z kurierem nareszcie i ja mogłem przetestować Shiny Garage Fruit Snow Foam ;) Na wstępie chciałbym podziękować Wojtkowi z SG za wybranie mnie do testów

 

A więc przechodząc do rzeczy :P piana będzie testowana na Grande Punto Sport, ostatnie mycie tydzień temu.

Z czym będzie musiał zmierzyć się SG

c80r.jpg

prbh.jpg

xrfy.jpg

2f53.jpg

girp.jpg

3qzw.jpg

n2hg.jpg

vrbf.jpg

aru7.jpg

73si.jpg

pmc2.jpg

6m1q.jpg

2j8i.jpg

Zaczynamy, użyłem 1,25l zimnej wody z 50 ml piany

9gb8.jpg

vt8b.jpg

mp7n.jpg

mco4.jpg

ixuy.jpg

2qm4.jpg

Widać, że zaczyna się coś dziać :-]

kxps.jpg

lqc1.jpg

xtn7.jpg

uqed.jpg

Po spłukaniu na pierwszy rzut oka lakier wydawał się czysty

fjzl.jpg

cd9o.jpg

Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się nie była aż tak kolorowo jak się wydawało :o

55pq.jpg

I test palca

uw07.jpg

 

 

Podsumowując na plus Fruit Snow Foam przemawia:

- jeden z lepszych zapachów

- naprawdę gęsta piana na pewno lepsza od VP Neutral Snow Foam

 

Minusy:

- dość słabe domywanie, po testach poprzedników spodziewałem się czegoś lepszego, mam namyśli, że będzie lepsze od VP Neutral Snow Foam a jest na tym samym poziomie. Do Autobrite MagiFoam trochę jej brakuje, ale nie wypada najgorzej :-]

btw. 5l już do mnie jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek przepraszam że tak długo nic nie wstawiałem. Ale najpierw zaraz po kupnie rozrobiłem sobie fruita w merolexie i pojechałem na bezdotyk, na miejscu okazało sie że padły mi baterie w aparacie za to byłem w mega szoku jak domyło sie auto. Po jakims czasie wkońcu miałem czas żeby porównać do VP z tym że już nigzie nie jechałem i płukałem jedynie z weża ogrodowego przez co domyło sie dużo słabiej jedak różnice mimo to będzie widać. Nie miałem kiedy wstawić fotek bo byłem na kupnie toczydła i żywnie nie miałem czasu , no ale przejdźmy do zdjęć ;)

68c6480ba82a44e4med.jpg

 

Do testu rozrobiłem 20 ml piany na ok. 500ml ciepłej wody. Pianowane było na dwóch filcach. Obie piany w tej samej konfiguracji i stężeniu.

c84295a1b1bfd999med.jpg

9d7779107ffd9c9amed.jpg

5ab0cb813a526e67med.jpg

 

Auto na który było testowane lekkiego życia nie ma bo ojciec też jeździ nim na zgłoszenia(jest weterynarzem) także brudu i wszelkiej soli mu nie brakuje ;)

ffe0c976c86c1b88med.jpg

95cb291a82909c3cmed.jpg

 

Fajnie sie pieni jednak kryje słabiej od VP. zeby uzyskać taki sam efekt wizualny trzeba robić po dwa przejazdy w kazdym miejscu.

39242ccc3fee6095med.jpg

 

Jeśli komuś zależy na efekcie wzrokowym to fruit jest słabszy od VP. Dość szybko spływa i ciężko ręczna pianownicą zrobić efektu "zaśnieżonego auta".

9eae8594e6f19c14med.jpg

 

Ale pomimo że jak każdy facet jestem wzrokowcem nie to sie dla mnie liczy, a to:

a41db22a8b311c58med.jpg

 

Pięknie widać jak piana wszystko rozpuszcza..

6ee97bd09d74939fmed.jpg

0eac1793704e5e38med.jpg

91b221b6d8835e0bmed.jpg

8e5d1f3d9197b9d8med.jpg

 

I tak jak pisalem płukanie jedynie pistoletem z weża ogrodowego( przy myjce nie ma nawet porównania )

 

68d00c01bb7eb2femed.jpg

add738c4752f8905med.jpg

 

No ale nic..lecimy teraz z drugą stroną auta i tam wędruje VP PH Neutral.

I wszystkie czynności analogicznie jak wcześniej.

5b4c73bc8b0640cfmed.jpg

79a239c32b90f150med.jpg

5c6244075e5093dbmed.jpg

 

Widać że piana dużo lepiej sie trzyma:

40ca0bd5672262a8med.jpg

0a7b7c80ae7089f4med.jpg

 

Ale już tutaj kategorycznie NIE zgodze się z przedmówcą że ta piana jest porównywalna z VP. Już na tych fotach widać że VP mało co rusza brud. Ale więcej dowodów na moje słowa będzie niżej.

 

931f0ceaa9b6ebf1med.jpg

e7d4c474145b7da3med.jpg

 

Fotki z płukania nie mam jednak było zrobione tak samo. na mokro zbytniej różnicy uchwycić sie nie dało, także nie myjac ani nie robiąc juz nic przy aucie wstawiłem je na noc do grzanego garażu żeby sobie wyschło i na drugi dzień foty. Wiem wiem że auto ma dużo rdzawek ale to powierzchowne a ze auto jest wołem roboczym dość nie dawno kupionym to dop na wiosnę będe to poprawiał ;)

No ale nie o tym tutaj mowa ;) FOTY! Strona kierowcy VP, pasażera SG. Na aucie w listopadzie był kładziony FK 100HP, a na plastikach CG New Look Trim Gel

2128833244df48femed.jpg

1ed17b71ef204d86med.jpg

eff202921e0a34c8med.jpg

ad1f818ad9a5333emed.jpg

a4f2b5cecb8b1f89med.jpg

 

Myślę że zdjęcia w większości mówią same za siebie i każdy wyciągnie z tego wnioski, ale jakbym miał podsumować to napisze tak:

SG względem VP:

Bezkonkurencyjnie lepsze domywanie,

Choć zapach VP jak dla mnie nie jest męczący to jednak zapach cytrusów SG jest świetny.

SG mogłoby lepiej kryć, tą samą ilością rozrobionej piany VP więcej pokryje.

VP duuużo lepiej i dłużej sie trzyma od SG( jednak co z tego jak praktycznie nie domywa ;):P )

 

Z mojej strony to chyba tyle :o Dziękuje slkicznie za możliwość przeprowadzenia testu i jeszcze raz przepraszam za długi czas wstawienia.

Jak coś to śmiało pytać.

 

Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś wkleję :-] Jako że naszło mnie umyć samochód, to postanowiłem napocząć niedawno zakupiony baniaczek. Pierwsze co zauważyłem, a raczej wyczułem to już chyba legendarny zapach :mrgreen: Dla mnie bomba. Od ponad godziny jeszcze ręce mi pachną. "Test" sklejony na kolanie, bo nie miałem takiego zamysłu, ale nie było żadnej kolejki to postanowiłem pstryknąć kilka zdjęć. Foty z telefonu, więc szaleństwa nie ma, ale to co najważniejsze widać.

Samochód wypsikany jakieś 3 tygodnie temu Sonaxem, więc to też ma jakiś wpływ na domywanie.

Stężenie standard: 50ml/litr wody

 

8ml5.jpg

qy8z.jpg

gqxv.jpg

i9ik.jpg

04r5.jpg

Po ponad 3 minutach

w0s9.jpg

I po spłukaniu

z62p.jpg

awa8.jpg

ay89.jpg

I kropelki po prewashu

5u2k.jpg

 

Obserwacje:

-piana bardzo gęsta

-dość długo trzyma się lakieru

-świetny zapach

-bardzo dobre domywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam z gory Shiny garage, ze dopiero teraz wrzucam fotki ale mialem problemy z komputerem :) tak wiec zaczynamy:

 

moja pianownica to EPOCA piany dalem ok 80ml na troche ponad litr wody.

 

Samochod wygladal przed myciem tak, czyli standardowy brud drogowy z 2 tygodni :)

 

 

9y41.jpg

 

 

75zy.jpg

 

f10x.jpg

 

 

 

5uok.jpg

 

qr2e.jpg

 

vdcc.jpg

 

0uaz.jpg

 

no to lecimy z tematem:

 

ih5t.jpg

 

0tyd.jpg

 

p715.jpg

 

o4bm.jpg

 

4rlq.jpg

 

x4f3.jpg

 

y57q.jpg

 

seod.jpg

 

Po okolo 7 minutach:

 

6p7h.jpg

 

ujdv.jpg

 

etir.jpg

 

Niestety nie mam zdjec po, ale udalo mi sie zrobic cos takiego (uprzedzajac pytania - samochod bedzie mial robiona na wiosne koretke).

 

xqa9.jpg

 

o8yb.jpg

 

86i2.jpg

 

ic7w.jpg

 

 

Teraz tak opinie o produkcie:

 

+ zapach (jak na piane aktywna mega przyjemny)

 

+gęsta i długo sie utrzymuje

 

+domywa dobrze śmiem twierdzic, że tenzi ktore mialem tak nie domywalo, a podobno jest mocna

 

+cena

 

minusów brak :)

 

Jeszcze raz dziekuje Shiny Garage za mozliwosc przetestowania na pewno na wiosne wjezdza do arsenalu 5l baniaczek tej piany, jak wczesniej wspominalem przepraszam, ze tak pozno (zlosliwosc rzeczy martwych :( )

 

z tego miejsca chcialem pozdrowic Pana z obslugi myjni, ze pozwolil mi uzyc swojej piany i sie "pobawic"

 

oraz pozdrawiam czlowieka czekajacego w kolejce, ktory mimo pozwolenia obslugi bił piane i darl gumiora, ze robie foty zamiast myc :D Mam nadzieje, ze detailing sucha szczota zaliczony na "+"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Moja epoca tez juz mi dziala na nerwy ... chyba przerzuce sie na glorię... wyrobienie piany i spryskanie calego auta w tej pierwszej zajmuje mi z 10 minut a ręka peka od pompowania.

 

A co do piany to uzywam juz sam jakis czas i jestem bardzo zadowolony. Preferuje juz tylko baniaczki 5 litrowe ;] Problemem jest tylko w nich to ze tego typu pompeczki nie pasuja gwintem

 

mx_nowicki_pompka_do_baniek_galonowych_5l.jpg

 

Bylo by fajnie gdyby wasze baniaczki byly kompatybilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja epoca tez juz mi dziala na nerwy ... chyba przerzuce sie na glorię... wyrobienie piany i spryskanie calego auta w tej pierwszej zajmuje mi z 10 minut a ręka peka od pompowania.

 

A co szybciej się udawało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również doszła do mnie piana od Shiny Garage i od razu ją przetestowałem. Niestety nie zrobiłem zdjęć. Ja wlałem 45ml na 1,5l wody (pianownica Epoca, 2 filce) i powiem szczerze, że u mnie piana była gęsta. Przy następnym myciu zrobię zdjęcia. Spływa trochę szybciej niż VP Neutral Snow Foam. Z tego co zauważyłem po ciemku to domywa bardzo dobrze. Zapach jak najbardziej na + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas teraz na mnie (w końcu!) na zaprezentowanie wrażeń z użycia piany Shiny Garage - Fruit Snow Foam.

 

Do testu wziąłem Vectrę C - nie myta od około miesiąca ;)

 

Przepraszam za tak późne wywiązanie się z obietnicy przeprowadzenia testu - nie będę szukał wymówek...

 

Do zdjęć!

 

WrWWnn1.jpg

 

RNBXzok.jpg

 

kce71mK.jpg

 

y8ataLY.jpg

 

1MXKWFC.jpg

 

QDxc7ab.jpg

 

5xPb1Qy.jpg

 

Konkurenci:

 

vIWHtAL.jpg

 

Na pierwszy ogień poszła ValetPRO pH Neutral Snow Foam. Do Marolexa 2000+ przerobionego na pianownicę na 1,5l letniej wody wlałem około 100ml piany. Wiem, że trochę za dużo ale akurat tyle miałem w buteleczce i już chciałem ją dokończyć.

 

89gIrRc.jpg

 

INNVv0V.jpg

 

Do testu VP NSF przeznaczyłem tylko lewy bok auta. Tylko tyle bo:

1. Wszyscy już wiedzą jak ta piana działa

2. Celem było przede wszystkim przetestowanie piany Shiny Garage więc celowo większa powierzchnia zostawiona dla niej.

3. Po opiniach jak ta piana pachnie chciałem sprawdzić czy faktycznie zapach jest taki dobry ( :-] )

 

O2m22dZ.jpg

 

Uk4lSfu.jpg

 

dGOtRiw.jpg

 

vZ6fSV3.jpg

 

0YYYZeR.jpg

 

XFNwMPY.jpg

 

Pvpkogg.jpg

 

Po spłukaniu:

 

JZZ8ThF.jpg

 

ncnJ2zA.jpg

 

fsz7pXb.jpg

 

vDPbT27.jpg

 

nQJf4G4.jpg

 

ZILyAvq.jpg

 

Jak widać VP NSF poradziła sobie z brudem bardzo ładnie - autko wygląda na czyste.

 

Czas na Shiny Garage - na taką samą ilość letniej wody (1,5l) wlałem około 80-90ml piany. Wyglądała ona dokładnie tak samo jak u kolegi _jedrek (test powyżej):

 

y65JGxC.jpg

 

Gg3Vr4c.jpg

 

fYZzuAL.jpg

 

TjpoHjG.jpg

 

tl2MAta.jpg

 

Zcx9jdO.jpg

 

f96L2qo.jpg

 

aN39XkB.jpg

 

RI6pacj.jpg

 

Piana wyszła taka sobie - ciągle walczę z tym swoim Marolexem, żeby te piany wyglądały jak należy ale cosik mi to nie wychodzi... :oops:

 

Domywanie? :-]

 

p62IIuL.jpg

 

30LwKFb.jpg

 

IuiwEzX.jpg

 

KkUx1WL.jpg

 

hKzR84x.jpg

 

9OefBHl.jpg

 

aLcrt1G.jpg

 

Shiny Garage - New Tar&Glue będzie miał później co robić z tą smołą :good:

nvxL7Q8.jpg

 

sKmJaWg.jpg

 

kMW5aEP.jpg

 

vnph8KG.jpg

 

Autko wyglądało naprawdę na czyściutkie - aż się prosiło, żeby po prostu je wytrzeć i już :evil:

 

Z piany jestem bardzo zadowolony - domywa bardzo dobrze, pachnie rewelacyjnie, cenowo wygląda świetnie - same plusy :good:

 

Porównanie ValetPRO ph Neutral Snow Foam vs Shiny Garage Fruit Snow Foam dla mnie zdecydowanie wygrywa...

 

!Fruit Snow Foam!

 

Cenowo obie piany za bańkę 5l wyglądają następująco:

VP NSF: 89,90zł

SG FSF: 65,90zł

 

Którą wybierzecie? Odpowiedzcie sobie sami... :song:

 

f5HxYlB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, wybierasz sobie jaki chcesz mieć stosunek roztworu np 1;5

jako składnik A lejesz piane aktywna dla przykładu 50 ml

jako składnik B lejesz wodę czyli 250 ml

 

Wtedy nie musisz sobie sam obliczać procentowego stosunku obu składników, tylko patrzysz na rozcieńczenie (np 1;1 1;4 1;5) i patrzysz tylko na to ile chcesz otrzymać gotowego produktu . Zależnie od producenta kubeczka, masz dla jednego stosunku kilka różnych końcowych ilości do otrzymania. Na udział procentowy nad każdym składnikiem nie patrzysz, bo jest to ilość rozpuszczalnika jaka można dolać do lakierów

 

Ze swojej strony dodam że dziś testowałem Friutia na mega brudnym aucie.

Stopień w jakim domyła auto uważam za zadowalający.

Zapach MEGA !!! no coś wspaniałego, poł bezdotyku pachniało cytrynowo :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem okazję przetestować tę pianę. Kilka spostrzeżeń:

 

1. Domywanie ok ale nie myłem mega szczurów, chociaż volvo nie myte od miesiąca ale nie miało na sobie tony brudu ;)

2. Zapach MEGA :-]

3. Nie trzyma się tak długo na lakierze jak Magi, której cały czas używam

4. Lałem do Marolexa 1,5l wody i 60-80ml piany, zmieniałem filce z Glorii potem swoje wycinane z podkładek, zmieniałem dysze z szarej na niebieską. Niestety nie znalazłem zadowalającej kombinacji tak jak udało mi się z Magi.

 

Ogólnie piana na plus, będę jeszcze testował żeby znaleźć zadowalającą śmietanę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.