Skocz do zawartości

Shiny Garage Fruit Snow Foam


pLaYmAn

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest oczywiście

 

all4auto.jpg

 

Shiny Garage Fruit Snow Foam to niesamowity produkt, daje bardzo gęstą pianę, korzuch, ładnie pachnie przy czym również myje samochód.

 

Zalety:

- niesamowita piana,

- bardzo przyjemny zapach,

- dobre właściwości myjące,

- zalecane rozcieńczenie na pianownicy 1:5.

 

Produkt przetestowałem na Renault Kangoo, auto nie było myte przez ok. 2 miesiące.

Na górnych partiach auta ostały się jeszcze resztki FK Hi Temp nakładanego bodajże w marcu :song:

 

Zapach - SG Fruit Snow Foam charakteryzuje się ładnym zapachem, który faktycznie przypomina owoce (mango/morela - coś takiego, chyba :-])

Wytrzymuje konfrontację z VP Neutral Snow Foam, który również pachnie według mnie bardzo dobrze.

Konsystencja - gęstszy od Neutrala.

Kolor - http://tnij.org/rqkb

Rozcieńczenie - zastosowałem 20 ml na ~950 ml wody (takie rozcieńczenie stosuję w przypadku piany VP. Podczas pianowania okazało się jednak, że mogłem lepiej dobrać proporcje :o - wyszło lekkie mleko.

W niedalekim czasie przetestuję inne stężenie na czarnym aucie - oczywiście wrzucę kilka zdjęć. ;)

 

Sama piana zachowywała się przyzwoicie, charakteryzuje się dobrym domywaniem, utrzymuje się na lakierze całkiem nieźle (myślę, że przy bardziej odpowiednim stężeniu będzie lepiej).

Podsumowując, piana podobna w każdym aspekcie do Valet Pro Neutral Snow Foam.

Przyjemnie pachnie i dobrze domywa.

Cena zakupu - 25zł/1l :-]

Duży plus za nowe etykiety na produktach Shiny Garage, teraz kosmetyki prezentują się znacznie lepiej :good:

 

 

Z23a3.jpg

G1qwS.jpg

n6lgs.jpg

0dZUX.jpg

7gFhV.jpg

SJq8Z.jpg

 

Piana zaraz po nałożeniu

 

nRWQs.jpg

mcpT4.jpg

 

Po ok. 5 minutach

 

n7Hbv.jpg

dCDzQ.jpg

x1Y6G.jpg

vQxhz.jpg

1yiLf.jpg

 

Po spłukaniu

 

Sudoc.jpg

EEiFl.jpg

HW5qI.jpg

VQTXT.jpg

ChhCW.jpg

OsdSp.jpg

SUKkH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

all4auto.jpg

P1110343.JPG

 

"Shiny Garage Fruit Snow Foam"

 

Pierwsze wrazenia:

- ladnie pachnie

- zółty kolor

- konsystencja gesta

- elegancka etykieta

 

Rozcienczenie: I proba 20ml/1l II proba 30ml/1l

 

Stan auta przed, samochod z pozostalosciami Colii 915

P1110313.JPG

P1110314.JPG

P1110316.JPG

 

Pianujemy: Zdjecia pianowania w rozcienczeniu 30ml/1l Gloria wszystkie filce

 

P1110317.JPG

P1110318.JPG

P1110319.JPG

P1110321.JPG

P1110322.JPG

 

Po kilku minutach:

 

P1110323.JPG

P1110324.JPG

 

Mozna zrobic bita smietane ;)

 

P1110328.JPG

P1110332.JPG

 

Płukanie zwyklym wezem, uzycie myjki cisnieniowej napewno by dalo jeszcze lepsze efekty. Auto nie bylo myte po pianowaniu ani wycierane

 

P1110325.JPG

P1110337.JPG

P1110338.JPG

 

 

Po pianowaniu moge napisac ze zapach bardzo przyjemny przy pracy, ladnie domywa, utrzymuje sie przyzwoicie. Uzywajac pianownicy PA i dobrego stezenia mozna pokryc auto pewnie pierzynka z piany. Gloria tez sie da ale troche trzeba by sie namachac ;D

 

II czesc relacji dodam niebawem jak filmik sie zaladuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wypowiem się w kwestii naruszania powłoki woskowej, piana ta nie jest pianą neutralną, ale nie jest też bardzo agresywna, jest na tyle delikatna, że może być regularnie stosowana do mycia nawoskowanego samochodu, minimalnie skróci żywotność wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, Mozna tak powiedziec ze byla brudna, nie byl to ciezki brud ale byl wynikający z normalnego uzytkowania. Auto bylo z m-c temu woskowane Nattys Red i od tego czasu nie widzialo mycia ani plukania poza deszczowa pogoda.

 

Zeby stwierdzic czy piana wcina wosk to mysle ze trzeba by conajmniej pare razy pianowac plukac bo po jednym pianowaniu raczej nie zaobserwujemy znacznej roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem Fruit Snow Foam z pianownicą PA w rozcieńczeniu 1:5.Piana gęsta,długo się trzyma i dobrze domywa.Pianę testowałem na dwóch autach,jedno lekko zabrudzone a drugie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda brzydka to w końcu miałem czas sprawdzić pianę Fruit Snow Foam którą otrzymałem od all4auto

Auto nie myte jakiś miesiąc a płukane na bezdotyku ostatni raz jakiś tydzień temu.

Na samochodzie leży tylko last touch nałożony przy ostatnim myciu.

 

Oto królik doświadczalny ;)

Ostatnio przejechane 250 km w deszczu.

img1338v.jpg

 

 

Piana 50 ml i woda 200 ml.

img1339uf.jpg

 

Nakładamy.

img1347s.jpg

 

Jak widać piana nie jest jakoś bardzo gęsta ...

img1352l.jpg

 

 

img1354oa.jpg

 

Widać że coś rozpuszcza.

img1361n.jpg

 

Po 5 minutach.

img1364ns.jpg

 

 

 

Po spłukaniu.

img1368h.jpg

 

Po wstępnym wysuszeniu się tak to wygląda.

 

img1372v.jpg

 

Tak to wygląda z bliska.

img1375fm.jpg

 

Wiadomo że auto po pianie aktywnej nie będzie idealnie domyte, a tym bardziej że Bora była naprawdę już mocno brudna.

Hmm myślę że jak za te pieniądze (5l 59,99) produkt jest wart zainteresowania, na pewno lepiej domywa niż np. neutral pro.

A i co dziwne jeszcze jest na aucie last touch, więc pana go nie zmyła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Dostałem do testów pianę Fruit Snow Foam.

Ponieważ na Śląsku dziś było +6 :-] , to postanowiłem zrobić szybki test.

 

Do usunięcia była warstwa brudu i soli z jakiś 2 tygodni jeżdżenia po mieście.

Rozcieńczenie 1:50, czyli 20ml piany na litr zimnej wody. Specjalnie dałem tak mało, żeby później sprawdzać wyższe stężenia.

 

Taki brud był do usunięcia:

92j9.jpg

gult.jpg

xw1z.jpg

 

Nakładanie piany:

Całkiem gęsta piana mimo małego stężenia. W Marolexie były 2 filce z Glorii.

wqa6.jpg

 

Efekt po zastosowaniu:

n59b.jpg

j8ig.jpg

m9oc.jpg

 

Jestem zaskoczony, że tak niskie stężenie, poradziło sobie zaskakująco dobrze z brudem zbieranym dłużej niż 2 dni.

Będę robił jeszcze bezpośrednie porównanie z VP NSF, ale już widzę, że piana domywa lepiej, niż VP, której lałem ok. 60-70 ml. na litr wody.

Bardzo fajny zapach.

Mogłaby trochę dłużej poleżeć, ale zobaczę jak będzie z 3 filcami, albo w wyższym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

rychu, ja ostatnio dwutygodniowy brud domylem w podobnym stopniu uzywajac wylacznie ostatniego programu na bezdotyku. Takze tutaj u Ciebie zapewne byloby tak samo, piana zebrala te dodatkowe 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, nie pojmuję Twojego toku rozumowania ... jakiego brudu oczekiwałeś ? Takiego po przeoranym kartoflisku ? Jeżeli zmyłeś " 98 % " brudu samą wodą, a piana to przysłowiowe 2 % to może reszta odeśle próbki do dystrybutora, bo w sumie temat wyczerpałeś jednym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.