Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Sezon na planowanie wakacji już w pełni , mam więc do Was pytanie o Chorwację . 

Ma ktoś jakie namiary na ciekawe noclegi w okolicach  Split - Makarska ? 

A może polecacie inny kierunek w Chorwacji . 

Jedziemy autem ale bierzemy pod uwagę hotel z All-inclusive lub apartamenty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pajko napisał:

Split - Makarska

Za tłoczno jak dla mnie :)

Też w tym roku zdecydowałem się na Chorwację bo mając te kilkaset km grzech nie podskoczyć. Jak  chcesz bliżej i lubisz tłok to popatrz na Baśkę na Krku. Ja wolę spokój dlatego wybraliśmy Starą Baśkę. Jest masa zatoczek gdzie można w spokoju poleżeć samemu :)

Co do hoteli to najlepiej chyba przez portale typu trivago czy booking.com. Apartamenty na trivago chyba też znajdziesz ale można szukać na własną rękę. Najlepiej wejść na stronę miasta do którego się wybierasz i zwykle są podane linki. Ja niestety "apartament" odpuściłem bo te chorwackie to sorry... 95% to dla mnie nieporozumienie. Zero jakiegokolwiek gustu w urządzeniu wnętrz... jak rzeźnia. Do tego obowiązkowo plasikowe krzesła :D Apartamenty w Toskanii wypadają o wieeele lepiej pod tym względem. Niestety trochę km więcej do zrobienia :) ale warto na pewno. W tym roku jednak Cro bo jeszcze nie byliśmy. Lecę w ostatnim tyg czerwca ;) a Ty kiedy planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja z trochę innej beczki jeśli chodzi o Chorwację, mam na myśli drogi, i podroż na gwincie jak to wygląda?  @Pajko  czy w twoim posiadaniu jest jeszcze biała mazda? temat mi trochę umknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Chorwacje, z całego serca polecam wyspę Korcula. Piękna. Co prawda trzeba się do niej dostać promem, ale na niej jest piękne miasto nazwane tak jak wyspa (taki mały Dubrovnik), i wiele innych mniejszych miasteczek. Plaże bajeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pajko napisał:

Ma ktoś jakie namiary na ciekawe noclegi w okolicach  Split - Makarska ? 

Dwa lata temu byłem w Nemirze (zaraz obok Omis). Link do kwatery poniżej. Największy plus - plaża zaraz pod nosem. Drobne kamienie jak to w Chorwacji, ale radość dziecka z wybiegnięcia nad morze zaraz po przebudzeniu - bezcenna. Omis szybko może się znudzić, ale miejsce b. dobre jako baza wypadowa do bliższy i dalszych eskapad.

https://www.booking.com/hotel/hr/villa-veronika-omis.pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 , my jedziemy z 3 latkiem , więc warto żeby było coś więcej niż plaża i hotel/apartament . Bo jeżeli jechał bym sam z żoną to jak najdalej od tłumów .

Hotel przez trivago-booking itp to nie opłacalna rzecz . Nam najbardziej zależy na All-inclusive powód jak wyżej 3 latek :) po prostu bardziej się opłaca . 

Planujemy jechać pierwszy lub drugi tydzień lipca . 

10 godzin temu, Fredi88 napisał:

Niestety trochę km więcej do zrobienia

Mi tam odległości nie straszne , planem początkowym była Portugalia , jednak plan nie wypalił za dużo wolnego musiał bym Sobie zrobić co przy swojej działalności jest mega problemem . 

5 godzin temu, daniel2 napisał:

 @Pajko  czy w twoim posiadaniu jest jeszcze biała mazda? temat mi trochę umknął.

Ostatki jej chwil ze Mną ale to jak coś PW nie róbmy OT 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Posejdon ja staram się trzymać z dala od hoteli. Pokoje małe i za dużo ludzi. Jeśli lubisz naprawdę wypocząć to polecam apartamenty z to-toskania.pl

2 lata temu byłem tutaj https://www.to-toskania.pl/poderone/ribes/  i wszystko tak jak w opisie. Jak wejdziesz na stronę główną to masz ponad 700 apartamentów do wyboru. Można sobie posortować wg liczby osób itp. Restauracji we Włoszech opór więc to że bez wyżywienia nie przeszkadza w niczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas22 napisał:

Gdyby ktoś kiedyś zdecydował się na mało popularna Finalndie to służę pomocą :)

Tak egzotyczny kierunek to może za rok narazie punkt rzym,wezuwiusz,wenecja,florencja i watykan-objazdowa wycieczka z noclegami 2-3dni,na 2 tygodnie,taki jest plan.Zobaczymy jak wyjdzie w praniu;) @Fredi88dzięki za link i info,zobaczę co tam mają ciekawego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Posejdon napisał:

narazie punkt rzym,wezuwiusz,wenecja,florencja i watykan-objazdowa wycieczka z noclegami 2-3dni,na 2 tygodnie,taki jest plan

To strona podana przeze mnie raczej nie przyda Ci się... Tam wynajmowanie tylko na cały tydzień wchodzi w grę. Chyba, że znalazłbyś kwaterę gdzieś w centrum i robić 1 dniowe wypady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fredi88 napisał:

To strona podana przeze mnie raczej nie przyda Ci się... Tam wynajmowanie tylko na cały tydzień wchodzi w grę. Chyba, że znalazłbyś kwaterę gdzieś w centrum i robić 1 dniowe wypady ;)

Właśnie sprawdziłem i zauważyłem że to opcja na błogie lenistwo;)a ja w miejscu usiedzieć nie mogę:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś już na półwyspie to zamiast Trpanj (gdzie każdy głównie czeka na prom) to lepiej już podjechać kawałek do Orebić. Fajne miasteczko z super widokami. Na Korcule bezpośredni prom lub taxi wodne. Do Dubrownika też nie jest daleko(+-100km). Jak lubisz góry to masz szczyt św.Eliasza do zdobycia. Myślę, że z dzieckiem w sam raz. Sami kolejny raz wybieramy się z młodym na początku lipca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coco , tak właśnie się dowiedziałem , żona wynalazła jakiś hotel w Orebić i dziś pewnie będziemy coś już rezerwować . 

2 godziny temu, coco napisał:

Sami kolejny raz wybieramy się z młodym na początku lipca. 

Więc pewnie się spotkamy :) Wypatruj ( lub nasłuchuj ) Chevroleta :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno go zauważyć więc pewnie zobaczę (a jako że mamy nocleg przy głównej drodze to zapewne też usłyszę)  ;) będziecie zadowoleni z wyboru na 100%. Teraz zostaje tylko poczekać na urlop :) 

Aha, my będziemy białą Insignia (PTU) jadąc do hotelu będzie stała po lewej stronie, gdzieś w centrum ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymon napisał:

Winiety na stacjach czy punktach na granicy lepiej??

Gdzie ci wygodniej. Najlepiej zaraz po przejechaniu granicy. Ale bywa, że możesz już kupić winietę jeszcze przed granicą danego państwa.

Zajrzyj na forum Cro.pl - mega baza wiedzy dla wybierających się w tamtym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję winiety tylko na stacjach już w danym kraju, oprócz słoweńskiej, ale to też zależy czy jadę prosto z Grazu, czy walę przez Alpy z Villach na Podkoren i przejeżdżam przez Karawanki górą. Jak będziesz leciał A1 i dalej D1, to jedyna stacja przed płatnym odcinkiem w Czechach to EuroOil, dawny Shell - jak tam nie będą mieli (często się zdarza), to musisz zjechać do Ostrawy i kupić gdzieś tam. W Austrii (jeżdżę przez Mikulov/Drasenhofen) zawsze kupowałem na OMV za Poysdorfem, ale teraz otworzyli nowy kawałek A5, więc pewnie będę kupował na BP zaraz przy granicy. A w Słowenii - jeżeli się jedzie przez Maribor - trzeba kupić w punkcie DARS na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wybrać się w tym roku. Jedziemy autem ze znajomymi ale jeszcze nie wiemy dokładnie w który rejon będzie najlepiej się wybrać. Ktoś mógłby coś polecić? Generalnie słyszałem, że wyjazd tam bardzo się opłaca. Z resztą tłumy polaków zjeżdżające tam co roku chyba o tym świadczą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co możecie polecić na jednodniowy wyjazd w góry w taką pogodę ?

Chcemy wyskoczyć z żoną (jutro) aby nie przesiedzieć całego weekendu w mieszkaniu, a nigdy do tej pory w zimie nie bywaliśmy w górach.

W "sezonie" robimy sobie wycieczki po górach, ale w takich warunkach jeszcze nas tam nie było. Gdzie się wybrać aby można się było coś ruszyć, a przy tym było przede wszystkim bezpiecznie i z pięknymi widokami ? Mówimy oczywiście o polskich górach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.