Jump to content

Trasa centrum - Zakopane

sebcio

Recommended Posts

Witam :) luźne rozmowy więc temat chyba może być.. jeśli nie to proszę moda o usunięcie :D

Mianowice - planuję w sobotę ok.4 rano wyruszyć z Włocławka kierunek Zakopane trasa nr.1

Pytanie moje do osób które zapewne podróżują tą trasą... czy warto omijać Łódź kierując się na Pabianice/Bełchatów ?? ewentualnie jakieś sugestie ? remonty ? itp. z góry dzięki :good:

sebcio, jeżdżę trasą Ustka - Kraków - Zakopane co najmniej 2 razy w miesiącu ...

Ustka- Toruń , a dalej cały czas 1 aż do Katowic gdzie wskakuje na Olkusz ...

jutro właśnie lecę w trasę akurat ... nie omijam żadnej łodzi .. przelatuję przez nią w 15-20 min :E a cała trasa północ - południe 10 godzin :) jeździłem różnymi ,ale tawg mnie jest najszybciej i najlepiej jak na razie ;)

im wczesniej wyjedziesz tym szybciej przejedziesz ;) ja jak z lodzi jechalem do gdanska czy na slowacje to 2 w nocy wyjazd i przez miasta jak trzeba bylo przejezdzalo sie nie wiadomo kiedy

Dąbrowie Górniczej odbijasz na Olkusz

na Olkusz , Kraków ;)

tam od Olkusza jest cały czas teren zabudowany aż do Krakowa czyli ok 35km :D ale tylko jeden fotoradar jest nabity :) tak więc przelatuję tą trasę nie schodząc poniżej 80km/h :)

na A4 nawet nie wjeżdżam szkoda zachodu i 18zł ;) mówię serio ;)

Dąbrowa Górnicza - Kraków zajmuje mi ok 40-45min przejazd ... tragedii nie ma ;)

ja nie jeżdżę nigdy tą obwodnicą ... raz pojechałem i więcej nie jadę...

raz ,że jest dalej to wcale szybciej mi to nie idzie niż przez miasto :D

wieczorem to ruch jest na tyle mały ,że przelatujesz przez miasto jak byś jechał normalnie poza miastem :D

co ważniejsze jest o wiele krócej :)

Koledzy, jutro jest piątek więc końcówkę trasy polecam inaczej:KLIK

Łodzi nie ma sensu omijać, próbowałem wiele razy w te i we wte - nie połaca się :thumbdown:

Jedź na Katowice (celowo na Katowice, żeby ominąć Tychy, na DK 1 są wieczne korki z powodu remontu), potem na Skoczów, Bielsko - Biała, Korbielów, Namestovo (słowacja), i stamtąd na Zakopane po słowackiej stronie.

Nie pchaj się na zakopiankę za żadne skarby!!!! Ze śląska jak już muszę jechać do zakopanego, zawsze jeżdżę przez Słowację. Szybciej i bez korków. POLECAM WSZYSTKIM :good:

Posłuchaj jeżdżącego 2000 km tygodniowo kierowcy, nie pożałujesz 8-)

[ Dodano: 19 Lipiec 2012, 23:10 ]

Thomas, nie siej herezji! jeżdzę obwodnicą 2x w tygodniu! przez miasto jest zawszę 2x dłużej.

Musiałeś chyba trafić na wypadek, albo inne utrudnienia, że było:

raz ,że jest dalej to wcale szybciej mi to nie idzie niż przez miasto

To prawda, ze od nas do zakopca w szczegolnosci w swieta i weekendy najszybciej przez Słowacje. Trasa bardzo fajna zwlaszcza teraz jak jeszcze mozna ominac calkowicie BB :)

Ale kolega startuje w sobote rano wiec nawet jak polei normalnie na Krakow o tej porze o ktorej dotrze powinno byc luzno. Tymbardziej, ze nie zapowiadaja dobrej pogody na weekend.

nawet jak polei normalnie na Krakow o tej porze o ktorej dotrze powinno byc luzno

Na zakopiance nigdy nie jest luźno w wakacje, szczególnie w weekend'y :song:

Ostatnio nie jechalem, wiec nie powiem. Ale jesli Ty tam duzo jezdzisz to polecam tak jak Ty przejazd przez Slowacje :D Trasa fajna szybka i przyjemna :) A teraz zostawiam juz decyzje koledze sebcio. Wybierze ta, która uważa za najlepsza.

nawet jak polei normalnie na Krakow o tej porze o ktorej dotrze powinno byc luzno

mylisz się ;) przejedź się późnym wieczorem tak po 24 :) nigdzie nie zwalniam i przelatuje się ją szybko w dzień zgodzę się nie nawidzę tej trasy i jadę inną,ale po 23-24 ... nawet nie mam zamiaru jej omijać ;)

Thomas napisał/a:

Thomas, nie siej herezji! jeżdzę obwodnicą 2x w tygodniu! przez miasto jest zawszę 2x dłużej.

nie wiem może ty ja siejesz ....

ja mówię to jak jest ... a lepiej i wygodniej jest mi przez miasto ... obwodnicą nie jadę .. bez sensu ;)

Posłuchaj jeżdżącego 2000 km tygodniowo kierowcy, nie pożałujesz 8-)

tak faktycznie nie słuchajcie mnie ja robię 100km na rok :D

słuchaj skąd wiesz ile ja jeżdżę? robię nie mniej od ciebie...

g.pajak napisał/a:

jacek_1 napisał/a:

mylisz się ;) przejedź się późnym wieczorem tak po 24 :) nigdzie nie zwalniam i przelatuje się ją szybko w dzień zgodzę się nie nawidzę tej trasy i jadę inną,ale po 23-24 ... nawet nie mam zamiaru jej omijać

Przepraszam, a gdzie wcześniej napisałeś, ze jeździsz zakopianką tylko o godz. 24 :shock::shock:

... a lepiej i wygodniej jest mi przez miasto ... obwodnicą nie jadę .. bez sensu ;)

Jak może być wygodniej przez miasto w którym co 300m są światła :dontknow::shock: Zakładam nawet, ze wszystkie samochody nagle wyparowały... :dontknow: ...w porównaniu do autostradowej obwodnicy :lol::wallbash:

Thomas, naprawdę bez urazy, ale jak miałem zakładać, że dużo jeździsz skoro wypisujesz takie rzeczy i jeszcze doradzasz je innym :dontknow::dontknow::shock::shock:

• Moderator

Droga przez Olkusz to masakra. Predkosc maksymalna 50km/h - ZAWSZE jak tędy jadę to znajdzie sie jakis kapelusznik, ktory powoduje kilometrowy korek bo on jedzie te 50km/h i koniec kropka. Wyprzedac i omojac nie ma jak. Co chwile "fotoradar". Nazywam ta trasę "droga przez mekę". A4 tez do dupy i platna takze nie ma alternatyw :)

[ Dodano: 20 Lipiec 2012, 10:46 ]

Koledzy, jutro jest piątek więc końcówkę trasy polecam inaczej:KLIK

16 godzin :D ostroooo

ja polecam jako " prawie miejscowy" pojechać nie przez zakopiankę, tylko z obwodnicy Krakowa -> Wieliczka - > Dobczyce -> Wiśniowa -> Mszana Dolna -> Rabka -> Raba Wyżna -> Czarny Dunajec -> Zakopane

Nigdy jadąc tamtędy nie stałem w korkach, omija się całą zakopiankę, droga dobra, a może 15 km się nadrabia 8-)

sebcio, jeżdżę trasą Ustka - Kraków - Zakopane co najmniej 2 razy w miesiącu ...

Ustka- Toruń , a dalej cały czas 1 aż do Katowic gdzie wskakuje na Olkusz ...

jutro właśnie lecę w trasę akurat ... nie omijam żadnej łodzi .. przelatuję przez nią w 15-20 min :E a cała trasa północ - południe 10 godzin :) jeździłem różnymi ,ale tawg mnie jest najszybciej i najlepiej jak na razie ;)

tez zawsze jezdze ta trasa ze slupska. :)