Skocz do zawartości

Usuniecie cętek asfaltu z felg - czym ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czym najlepiej usuwać klej/piankę do odważników na felgach?

Tam gdzie robiłeś wyważanie powinni mieć doskonałe środki do tych zanieczyszczeń. Tzn jeżeli jest to firma z prawdziwego zdarzenia. Tak się składa dość często, że nowe odważniki trzeba przykleić na miejscu poprzednich. Każdy fachowiec najpierw czyści do spodu takie miejsca specjalnym rozpuszczalnikiem. Pozostałości można poprawić Tar removerem AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś użyłem carvalet - do kleju i smoły i ... byłem w szoku, benzyna ekstrakcyjna może się schować, kropki same popłynęły a klej szmatką starłem, a nie wierzyłem początkowo w skuteczność a jest :good:

Ja również polecam. Spryskuje panel spryskiwaczem, czekam chwilę, przecieram MF i problem z głowy. Oprócz tego jest bardzo pomocny w czyszczeniu elementów gumowych i plastikowych z resztek kleju, po np. taśmie malarskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Asfalt/smoła jest czarna i spryskania produktem do jej usuwania spływa na czarno. Tobie chodzi prawdopodobnie o Iron Cut, który rozpuszcza drobinki metalu wbite w lakier (pochodzące np. z szyn kolejowych) które spływają w czerwonym kolorze. Czy można u nas dostać? W PL jeszcze nie... ale słyszałem, że niebawem będzie dostępny produkt o podobnym działaniu z FinishKare.

 

edit: Heh, Evo mnie ubiegł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Trochę odświerzę temat :) Wszyscy polecają Ironx, a ja jakiś czas temu, można rzec że przez przypadek zakupiłem NIGRIN EVO TEC FELGENREINIGER

 

73929_750ml.jpg

 

Dałem chyba 7eu za 750ml, jak dla mnie bomba :good: zasada działania jak IronaX, jest krwawienie, a po myjce wysokociśnieniowej felgi są idealnie czyste. Jedyny minus, że nie widziałem go jeszcze w PL, ale można go dostać na ebay.de. Akurat mam już końcówkę butelki, więc na test nie starczy... trzeba kupić nowy w niemcowni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.