Skocz do zawartości

Usuniecie cętek asfaltu z felg - czym ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj przeleciałem felgi RENO FLASHem i bardzo dobrze sobie radził. Zwilżałem płatki kosmetyczne tym środkiem i od razu przecierałem smołę. Schodziło momentalnie.

 

Moim zdaniem Reno Flash to bardzo mocny killer na smołę :good::good:

 

Zawsze go mam na swoim regale :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator
Wszyscy polecają Ironx

 

Owszem, ale nie do usuwania smoły... 8-)8-)

 

Ja używałem wczoraj nowego zakupu - CAR PRO TARX. Razem z IRONX "rozwalały" felgę w 15 minut. Produkty drogie ale bardzo skuteczne. Usunęły 3 lata smoły i syfu z felg.

Na cztery felgi poszło ok 250 ml IronX i 200 ml TARX. Na felgi poszedł FINISH KARE 1000P HI TEMP wiec nie będzie już takiego hardcoru przy czyszczeniu na wiosnę. To co zostało powinno mi na trochę starczyć.

 

Polecam ten zestaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Używanie środków CarPro do zapuszczonych felg to IMO strata kasy. Rozumiem psiknięcie IronXa na sam koniec, coby poradził sobie z tym co zostało po myciu kwasem/zasadą, wtedy ma to sens a i środka idą śladowe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Używanie środków CarPro do zapuszczonych felg to IMO strata kasy. Rozumiem psiknięcie IronXa na sam koniec, coby poradził sobie z tym co zostało po myciu kwasem/zasadą, wtedy ma to sens a i środka idą śladowe ilości.

 

Kwasu nie używam bo pracuję u teściów w ogrodzie pod domem. To co robię jest dokładnie obserwowane a wzrok który mnie obserwuje, patrzy na mnie krzywo.

Kwas by nie przeszedł...

Ale teraz fele są już piękne i zabezpieczone dlatego sądzę, że pozostałości IronX starczą mi na długo.

W wątku o czyszczeniu felg podpytałem o Meguiars WB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak do malowania to najlepiej piaskowanie/papier ścierny.

Piaskować nie będe tylko bedzie podkład i farba i clar. Ale najpierw są bardzo brudne. Przed szlifowaniem papierem chciałem je idealnie wyczyścić. Co wy na TENZI Alux myślicie że idealnie wyczyści felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do idealnego wyczyszczenia felg. Przygotowuje je do malowania i nie umiem ich idealnie wyczyścić. Czy IronX da rade czy muszę raczej coś mocniejszego?

 

ACT100 nierozcienczone zezre wszytsko :evil:

co to za środek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator
Panowie, a co ze środkiem CarPLan Wonder Wheels ? ktoś używał ?

 

ja kiedyś używałem i sobie chwaliłem - środek dla ludzi mających trochę wolnego czasu :)

nie jest to burza ale radzi sobie

na mnie zrobił wrażenie bo usunął mi pożółkłe przebarwienia na felgach z którymi nic sobie nie radziło :o

ogólnie ok ale są lepsze :dontknow:

na asfalt nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.