Skocz do zawartości

Epoca Tec One Vs Gloria


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Probowalem 2 i 3 filcow i efekt slaby.

ja uzywam tylko jednego. Przy 3 w Epoce myslalem ze mnie szlag trafi. Teraz na jednym filcu 10L Epoca pianka i wydajnosc super.

Jedyna modyfikacja ktora wkrotce planuje to podlaczenie zakupionego kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest jakieś pośrednie rozwiązanie w zakresie wielkości zbiornika ? Epoca w wer. 2L to za mało na większego sedana ? a 10 L to za duża żeby wozić w na bezdotyk w sezonie zimowym ...

 

Również uważam, że 2L to za mało, niestety nie ma nic pomiędzy - ja ostatnio wziąłem ze sobą dodatkowe 1.5L w butelce po coli ;-)

 

Bardzo duża jest ta dziesiątka - jak ghostbusters? ;-)

 

Dodane po 6 minutach 10 sekundach:

1.5-1.7l wystarcza mi spokojnie [...] łącznie z kołami :)

 

 

bollocks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5-1.7l wystarcza mi spokojnie na duże kombi citroen c5 x7 łącznie z kołami :)

...ale tak solidnie położysz tą pianę czy tak cieniutko ?

 

Dodane po 49 sekundach:

to wielkie jak fiks ...w garażu spoko ale żeby wozić na bezdotyk to za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem domyślam się że za duże już widzę miny innych ludzi na bezdotyku,powiem Ci tak na małe c2 takie 1,5 1,7L wystarcza na seata altea jak chcesz na bogato jest już bida, masz F 10 to chyba seria 5 jak się nie mylę ,wiec mały nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle nad dokupieniem drugiej epoci i jeżdżenie z dwiema na bezdotykową. Tak jak piszecie, na większe auto 1,5 litra robi piane zbyt ubogą. Zresztą do PA od myjki ciśnieniowej daje się w granicach 100 ml szamponu, więc jak pojade na dwie epoci (w każdej po 50-60 ml płynu) to powineń być podobny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem domyślam się że za duże już widzę miny innych ludzi na bezdotyku,powiem Ci tak na małe c2 takie 1,5 1,7L wystarcza na seata altea jak chcesz na bogato jest już bida, masz F 10 to chyba seria 5 jak się nie mylę ,wiec mały nie jest

 

No dokładnie :o spory sedan ...

 

przekopałem wszystkie tematy o pianownicach recznych a forum :kox::mrgreen: mozna dostać poplatania z pomieszaniem :kox:

 

analizowałem wszystkie mozliwe opcje i warianty i zaczynam od marolexa 3000 z lancą + dysza + filce ..... jak nie wyjdzie ... będę musiał sie zgodzić na "za mały" litraż Glorii i ją kupię ...

dziwi mnie tylko dlaczego producent nie sprzedaje czegoś z pośrednią pojemnościa ? np 3L ... to takie skomplikowane technologicznie ? czy marketingowo nieopłacalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

komanch, może coś pokręciłem z tą proporcją... ostatnio robiłem mocniejszy roztwór - może prze to :)

producent podaje: "Wydajność 80-100ml na 1L wody", więc 140 ml na 1,5L powinno być ok...

Wiesz co, nigdy nie zalałem jej do pełna, bo wg. producent optymalnie jak pianownica jest zalana w 50% :)

Tak, wyciąga wszystko z samego dna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no to fajnie, ja właśnie mam zamiar tak do 2 litrów tylko robić roztworu,

dylemat mam jedynie taki, że jest też dostępna Epoca w wersji 5L, jak dla mnie idealna wielkość, tylko że dodawana jest do niej taka dysza:

0c015d65c81d6abd.png

nie jestem pewny czy ona się sprawdzi jako pianownica, okrągła siateczka ....

u Ciebie w 10-tce jak dysza wygląda? są jakieś filce? wszystko miałeś w komplecie czy musiałeś coś dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie w 10-tce jak dysza wygląda? są jakieś filce? wszystko miałeś w komplecie czy musiałeś coś dokupić?

 

U mnie jest dysza z 4-rema filcami :) Można oczywiście je wyjąć/wymienić jak pasuje :) Zrobię foto i wrzucę wieczorem/jutro :)

Nic nie dokupywałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.