Skocz do zawartości

Epoca Tec One Vs Gloria


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wojtek bardzo dziękuje za umieszczenie super filmiku (będę miał dla ciebie prezent odezwij się na prv), jak widać nie jest taka zła ta pianownica :).

 

Odp na pozostałe pytania z tematu:

- filce 4 sztuki są w zestawie poniżej znajduje się zdjęcie całego zestawu który jest w pianownicy:

 

filc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nieźle. a ja mam takie pytanie z innej bajki, epoca podaje dla tej pianownicy ciśnienie 3Mpa, a marolex tylko 0,3... teoretycznie na pierwszy rzut oka wyglądają przecież bardzo podobnie - skąd taka różnica?

rozwaliłeś mnie :lol:

Chyba odwrotnie.

0.3MPa to 3bar

 

Co to urządzenia to moim zdaniem sensowny zamiennik glorii za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nieźle. a ja mam takie pytanie z innej bajki, epoca podaje dla tej pianownicy ciśnienie 3Mpa, a marolex tylko 0,3... teoretycznie na pierwszy rzut oka wyglądają przecież bardzo podobnie - skąd taka różnica?

Jeśli masz tu na myśli Marolexa 2000 Plus to małe sprostowanie - ciśnienie podane dla niego to 0,4 MPa (a nie 0,3) czyli trochę wyższe niż w Epoca Tec 2l

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj własnymi siłami udało mi się umyć samochód i jednocześnie nagrać filmik.Efekt nagrania mizerny bo ciężko myć auto pompować i jeszcze nagrywać filmik.Ale cel był inny -testowanie Epoca.Wyrzuciłem 2 filce wlałem sławetna pianę Magi Foam 30 ml/l i efekt???

Piana leci szerszym strumieniem i dłużej ale w porównaniu do taniej piany to strasznie licha(ta od BEPS-a była gęsta jak śmietana).

Tylko teraz to wina braku 2 filców czy innej piany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej Piany używałeś, chodzi mi o tą co robiła ci lepszą pianę czy to BAYS WASH ?

Na 4 filcach i piana BAYS WASH to gęsta śmietana

Na 2 filcach i piana Magi Foam to gęste mleko

Kurcze muszę szybciej brudzić auta.

Domontuje 2 filce żeby było 4 bo w zbiorniku mam Magi to spróbuje nawet w łazience na kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukasz aby dziury w całym? W Marolexie masz różnicę 33 zł za 1,5l, 42 zł za 2,0l. Kwotowo wychodzi tyle samo za "litr" zbiornika, procentowo różnica w Epoce jest mniejsza. Działa to bardzo dobrze, wykonane jest całkiem dobrze - czego chcieć więcej za tę cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukasz aby dziury w całym?

Niczego nie szukam.Pytam jak to wyglada bo chce ja zobaczyc(czyli musze ja kupic)i przeslac do Francji(wielkosc paczki :P )

Kiedy tafilem juz na wlasciwa stone okazalo sie ze nie kosztuje 69 a 89 zl co troche oslabilo moj zapal :/

Tak czy inaczej ja kupie zebym wiedzial o czym pisze mimo ze

Gloria na Ebay.de kosztuje 27 euro

a Epoca w Polsce 22 euro (za to zbiornik 2l :good: i nawet jesli robi troche gorsza piane nie trzeba robic dolewek)

W Marolexie masz różnicę 33 zł za 1,5l, 42 zł za 2,0l. Kwotowo wychodzi tyle samo za "litr" zbiornika, procentowo różnica w Epoce jest mniejsza.

Ja bym w to Marolexa nie mieszal bo to budzetowe rozwiazanie ktore i tak zostawia w tyle konkurentow :P

Ciagle jest tanszy niz Gloria i Epoca, poprawinie przerobiony sprawniejszy, i co najwazniejsze to dwa w jednym czyli opryskiwacz i pianownica.

Ani Gloria ani Epoca(z tego co wiem) tego nie potrafia :P

Oszczedza pieniadze i miejsce czyli wartosc za litr pojemnosci Marolexa mozesz pomnozyc przez dwa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w to Marolexa nie mieszal bo to budzetowe rozwiazanie ktore i tak zostawia w tyle konkurentow

Glorii nie widziałem, ale mój Marolex od Epoki lepszy nie jest ;)

poprawinie przerobiony sprawniejszy

Z tego co widziałem na filmikach, to nawet wyjątkowo dobre przeróbki nie są wyraźnie lepsze od Epoki. Jestem raczej złotą rączką, a mój przerabiany Marolex nie bardzo chciał działać szokująco dobrze (i to mimo wielu prób i konfiguracji). Czynników jest tak wiele, że nie każdemu się to udaje zrobić w sposób perfekcyjny.

to dwa w jednym czyli opryskiwacz i pianownica.

Tu się zgadzam :)

Ciagle jest tanszy

Cóż, w moim wypadku (wersja mocno oszczędna) wyszedł 50 zł. Z "Marolexowymi" dyszami masz już ponad 60. Różnica w cenie nie jest zabójcza, a przynajmniej masz pewność działania :D

 

Moim zdaniem alternatywa jest bardzo dobra, więc byłbym ostrożny z opinią, że Marolex/Epoca/Gloria* jest najlepsza. Co jest trochę zaskakujące w tej rozpiętości cenowej ;)

 

*niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam jeszcze Epoca Tec wiec testy musza poczekac choc krotki skok tloka w plastikowym cylindrze dlugiego zycia raczej jej nie wrozy :P ,co w polaczeniu z brakiem czesci zamiennych wyglda :/ slabo.

Gloria i POLISHANGEL sobie z tym poradzili co mnie mile zaskoczylo :song:

Marolex wiadomo bez dodatkowych kosztow do kupienia w marketach budowlanych i ogrodniczych podobnie jak zestawy naprawcze choc jeszcze nie syszalem zeby ktos ich szukal :P

Mozliwe ze i dystrybutor Epoca Tec sobie z tym poradzi,ale na dzien dzisiejszy wyglada to tak jak wyglada :o

Czynników jest tak wiele, że nie każdemu się to udaje zrobić w sposób perfekcyjny.

Przykro mi ze moje tlumaczenia nie do wszystkich dotarly, ale przy filcach od Glorii dochodzi w ustawieniach tylko jeden czynnik wiecej niz w Glorii czy Epoca Tec, czyli dziurka w rurce. :song:

Reszta jest analogiczna wiec problem z uzyskaniem wlasciwego efetku raczej nie jast natury technicznej :dontknow:

Glorii nie widziałem, ale mój Marolex od Epoki lepszy nie jest

Nawet jesli jest tak jak piszesz i przez moje wypociny w temacie Marolex skusiles sie na jego zakup a efekt jaki uzaskales po modach Cie nie zadowala to i tak zostal Ci bardzo solidny i przydatny przy pracy opryskiwacz(mysle ze wart swojej ceny). :song:

Cóż, w moim wypadku (wersja mocno oszczędna) wyszedł 50 zł. Z "Marolexowymi" dyszami masz już ponad 60

Tyle Marolex, a do cen pozostalych musimy dodac jeszcze kilka zl na przesylke.

Co by nie mowic(pisac) dobry produkt sam sie obroni a ja sie ciesze ze jest z czego wybierac w temacie "pianownice" co moze korzystnie dla nas wplynac na ceny.Choc jak znam nasze realia to cena Glorii nie spadnie a Epoca Tec pewnie wyrowna w gore jak tylko pewniej wejdzie na nasz rynek.

Obym sie mylil :P taki ze mnie "optymista" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.