Skocz do zawartości

Epoca Tec One Vs Gloria


marcineke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zerknij na alleDROGO po ile tam już jest pianownica EPOCA :wallbash:

 

za 89 jest LITROWA

 

 

Chyba jakies różne allegro mamy, bo w moim nic sie nie zmienilo ;)

1l=69, a 2l=89

 

Ja ze swoje 2litrowki jestem nadal zadowolony i nie zamierzam nikomu tego udowadniac i przekonywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polaczeniu z brakiem czesci zamiennych

To faktycznie jest niepokojące.

Przykro mi ze moje tlumaczenia nie do wszystkich dotarly, ale przy filcach od Glorii

Twoje tłumaczenia są doskonałe, wszystko wykonałem bez wahania. Ot, problem u mnie leży w trójkącie woda-filc-wielkość dziurki. Poza tym - filce od Glorii to kolejne 20 zł dodatku do Marolexa ;). Które można swoją drogą zastosować w Epoce :D.

to i tak zostal Ci bardzo solidny i przydatny przy pracy opryskiwacz

W rzeczy samej, bardzo go doceniłem (z dyszą herbicydową) przy praniu tapicerki Nielsenem Nap Low Foam :)

Co by nie mowic(pisac) dobry produkt sam sie obroni a ja sie ciesze ze jest z czego wybierac

O to to! Myślę, że nie mamy co dalej dyskutować, bo się w sumie ze sobą zgadzamy :). Każdy wybierze na co go będzie stać - można tanio przystosować (albo i nie do końca) Marolexa, trochę drożej wziąć jeszcze mało znaną, ale "podobno" ( :P ) dobrą Epocę albo się wykosztować i kupić pewną, aczkolwiek lekko za małą Glorię. Dla każdego coś miłego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam, że z Marolexa jestem zadowolony - a testowałem go jedynie na szamponie samochodowym. Na dniach zamawiam Magifoam-a więc pewnie na tej pianie efekty będą jeszcze lepsze.

Ja nie miałem do dyspozycji filców od glorii ale kupiłem w Castoramie za około 7 pln filc w kawałku, który bardzo dobrze się sprawdza.

Tak więc koszt tego Marolexa wyniósł mnie:

1) Marolex Master 2000 Plus - 47,00 pln

2) Dysza od Kwazara niebieska - 3,50 pln

3) Filc z Casto - 7,00 pln

Razem: 57,50 pln.

Biorąc pod uwagę to, że Marolex pracuje pod trochę większym ciśnieniem (tak więc mamy strumień piany nieco dłużej niż w Epoce) uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa, za na prawdę niedużą cenę.

Oczywiście nie umniejszam nic Glorii czy Epoce bo to też bardzo dobre sprzęty. W każdym razie mając do dyspozycji Marolexa po przeróbkach nie czułem potrzeby zakupu Epoci (jeszcze w miarę rozsądna cena) czy też Glorii (jej cena już jest totalnie przesadzona).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam nasze realia to cena Glorii nie spadnie a Epoca Tec pewnie wyrowna w gore jak tylko pewniej wejdzie na nasz rynek.

Obym sie mylil :P taki ze mnie "optymista" ;)

 

Pewnie masz rację. Może być tak jak z polerką Lare epl-11. Na początku była po 450zł. a zyskując na popularności stopniowo drożała i teraz jest już po 600zł.

A może się mylę i tu będzie inaczej. Może jeszcze jakiś producent zacznie produkować sensowne pianownice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem Epoca na 2 filcach oraz MagiFoam oraz BAYS WASH

Wg mnie piana po Bays wash lepsza a co najważniejsze lepiej domyła mocno zaniedbane auto.Różnica w cenę jest okropna więc po co przepłacać.Następnym razem wypróbuje Tenzi.

 

MagiFoam

 

BAYS WASH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem może Pan z BEPS-a się wypowie.Wczoraj przez przypadek prysnąłem pianą na płytki schodowe to wybieliło jakbym wybielaczem polał.I skończyło się na gruntownym czyszczeniu schodów z gresu.

 

haha :D

ale tak z drugiej strony na to patrzac, to wg mnie piana ma czyscic a nie splywac, a to ze zezre wosk? no i co z tego? czeste woskowanie nie jest szkodliwe a puszki sa na tyle duze ze i tak w ciagu roku nie da sie wiekszosci woskow przejesc ;)

 

oczywiscie nieco inaczej wyglada to zima ale poki co mamy lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bays Wash:

 

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE I CHEMICZNE

Wygląd i kolor: niebieski płyn

Zapach: charakterystyczny

pH (sol.n 1%): 11,50 ± 0,15

Temperatura topnienia: < a 0°C

Temperatura wrzenia: > a 100°C

Temperatura zapalania: niezapalny

Zapalanie się ciał stałych/ gazów: n.a.

Samozapalanie się: brak

Właściwości wybuchowe: brak

Właściwości współpaliwowe: brak

Ciśnienie pary: n.d.

Gęstość relatywna: 1,145 ± 0,005 g/cm3

Rozpuszczalność w wodzie: całkowita

Rozpuszczalność w tłuszczach: n.d.

Współczynnik rozkładu (n-oktanol/woda) : n.d.

Gęstość oparów: n.d.

 

Czyli mocna ZASADA - będzie zmywała woski słabszej jakości po kilkukrotnym użyciu.

 

[ Dodano: 25 Czerwiec 2012, 15:17 ]

Dostałem drugie ostrzeżenie podobno za niedozwoloną reklame w tym temacie, prosze napiszcie, w którym miejscu jest ta niedozwolona reklama, żebym wiedział na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEPS, czy wnioskowałeś do Administratora o przyznanie statusu PARTNER ?

Jeśli tak do Admin ma 14 dni na odpowiedź (pozytywną lub negatywną za podaniem przyczyn).

 

Samo dawanie ostrzeżeń bo tymczasowo nie ma się podpisu "partner" pod awatarem - uważam za kuriozalne.

 

Podejrzewam ze chodzi o zachwalanie własnego produktu w tym dziale.

Wyjście jest jedno - posiadanie konta firmowego do działu partnerów oraz konta prywatnego do wypowiadania się.

Tylko nie rób multikonta z jednego IP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaptan chyba jedzie na kodach, bo nikt mu nie może dorównać

Ja amator, ja się nie znać :D. A tak serio to niech ktoś zrobi to co ja - chłodna woda z kranu, 1 litr. Piana VP NSF 35 ml. Dwa filce w Epoce. Pompuje na maxa i pryska. Jak wyjdzie inaczej niż u mnie to nie wiem co będzie przyczyną, chyba tylko woda może być...

 

Podejrzewam ze chodzi o zachwalanie własnego produktu w tym dziale.

Jakoś tego tu bardzo nie widzę, głównie moja opinia jest bardzo pozytywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bays Wash:

 

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE I CHEMICZNE

Wygląd i kolor: niebieski płyn

Zapach: charakterystyczny

pH (sol.n 1%): 11,50 ± 0,15

Temperatura topnienia: < a 0°C

Temperatura wrzenia: > a 100°C

Temperatura zapalania: niezapalny

Zapalanie się ciał stałych/ gazów: n.a.

Samozapalanie się: brak

Właściwości wybuchowe: brak

Właściwości współpaliwowe: brak

Ciśnienie pary: n.d.

Gęstość relatywna: 1,145 ± 0,005 g/cm3

Rozpuszczalność w wodzie: całkowita

Rozpuszczalność w tłuszczach: n.d.

Współczynnik rozkładu (n-oktanol/woda) : n.d.

Gęstość oparów: n.d.

 

Czyli mocna ZASADA - będzie zmywała woski słabszej jakości po kilkukrotnym użyciu.

 

Czyli dla Magifoam albo VP NSF to żadna alternatywa ale może to być świetna alternatywa dla np. Tenzi CarMax, która się baardzo kiepsko pieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nieźle. a ja mam takie pytanie z innej bajki, epoca podaje dla tej pianownicy ciśnienie 3Mpa, a marolex tylko 0,3... teoretycznie na pierwszy rzut oka wyglądają przecież bardzo podobnie - skąd taka różnica?

rozwaliłeś mnie :lol:

Chyba odwrotnie.

0.3MPa to 3bar

 

Co to urządzenia to moim zdaniem sensowny zamiennik glorii za rozsądne pieniądze.

bez przesady, nie ja pisałem o MPa i barach...

faktycznie, w pośpiechu ogólnie nie zwróciłem uwagi na różne jednostki na stronach i stąd pytanie:)

poza tym jak zauważył kolega Manolito77 prawidłowa wartość to wręcz 0,4MPa

tak więc dzięki za wyjaśnienie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.