Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

voley, 6 letni samochód i już "ruda" ? :dontknow:

 

ja się nie dziwie, bo nawet czterolatki już rdzewieją... Nie mówiąc już o tym, że nikt przy sprzedaży auta nie wspomina o zabezpieczaniu profili zamkniętych, które powinny być robione co 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oliwka mam nadzieje po 15 tysiącach nie będzie taką smołą jak Shell Ultra Helix, który był tam wcześniej...

Smoła to może nie (zależy też czy silnik diesla czy benzyniak) ale czarny na pewno jest - przynajmniej u mnie. W dieslu jednak trochę tego efektu spalania ON zostaje w oleju i tak na prawdę już po 1000km olej nie będzie takiej barwy jak świeżo zalany. Ale nikt nie mówi, że to źle - lepiej żeby syf został w oleju i potem z nim został spuszczony niż miał pozostać w bebechach silnika.

W silnikach benzynowych jest większa szansa, że olej będzie miał barwę bardziej herbacianą niż czarną bo jednak benzyna inaczej się spala niż ON.

Co do rudej - zawsze warto to czymś pomalować, nawet jeśli nie są to duże ogniska/wżery. Takimi działaniami przynajmniej spowalniasz procesy rdzewienia.

Tak jak ktoś pisał - teraz w nowych autach potrafi już po 2-3 latach ruda nieźle zniszczyć podwozie. Przykład z którejś Turbo Kamery TVN jak gość kupił jakąś terenówkę (nie pamiętam czy to Navara czy jakiś L200) i po - zdaje się niecałych - 2 latach główne elementy nośne ramy były już ostro styrane rudą a on nie jeździł w jakichś rajdach tylko głównie po mieście... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie swoim, ale firmowym naszym - zmieniamy kolor, a własciwie z czarnego na białą perłę, oklejane folią Oracal, aby zdjąć tylny zderzak trzeba odkręcić jakieś 40-50 śrubek

Nie słyszałeś nic na temat wielkości zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kilka innych fajnych samochodów np. C65 v12 biturbo, ferrari 430 czy lambo gallardo + kilka hummerów, w tym dwie limuzyny :)

Od razu się kapłem o kogo chodzi :)

Jeśli takie auta i to z TG a na dodatek firmowe to tylko E... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj opłukany z kurzu na bezdotyku za 2 zł :mrgreen: Wieczorem zaczęło trochę padać, a jak przestało to przedmuchałem trochę Clio. Dostał parę razy odcinkę, puścił ciemnego bąka i od razu jakby lepiej jeździł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.