Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Z resztą zawsze można wymienić olej wcześniej niż te 12kkm

Czy kiedyś uratowałeś przez ta za częstą wymianę jakieś auto? Albo zapytam w drugą stronę: czy kiedyś zabiłeś jakiś silnik bo olej dopiero po 40 000 wymieniłeś???????

Panowie, sorry, ale przesadzacie z tymi olejami - moim zdaniem of kors :wallbash: Każde auto (a wymieniam co 3 lata na nowe) jeżdżę do ok 200k km i nigdy się nic z silnikiem nie działo :dontknow:

 

Ja tam olej wymieniam co 30 000km - czyli co przegląd i jeszcze żadnego silnika nie zajechałem :dontknow: Ta wymiana oleju - najlepiej co 5000 km :evil: - to mieszanie w głowie zwykłym ludziom (przez koncerny) ;)

 

 

PS> naprawdę chciałbym poznać kogoś kto nie wymienił oleju i mu się auto z tego powodu zepsuło :lol::lol::lol:

Jako że mam starego biedoklepa to muszę Ci napisać że częsta wymiana ma sens, chociażby dlatego, że na nowym oleju znacznie obniża się graniczna temperatura klepania zaworów. Ja staram się zmieniać przy pierwszych większych mrozach, tj. zwykle w grudniu przy przebiegu 8-12kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odebrałem kolka od 207 z lakierowania. Wprawdzie wóz nie jest mój od października, ale z Dezentow schodził klar jeszcze za mojej kadencji, to postanowiłem oddać w idealnym stanie. Brat sie ucieszył :)

 

Jeszcze tylko zabezpieczenie CG Wheel Guard i można wrzucać. Rozmiar mały, ale to wóz do jeżdżenia na codzień, wiec 15" jest z wyboru. I tak jest lepiej niż na czarno srebrnych.

 

2e1alqp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja bym chciał - i jeden nawet odkupiłem, po sobie po służbówce 2.0 diesel. Jeździ nim moja żona. 50 000 km później nic się z nim nie dzieje - przynajmniej z silnikiem. ;)

 

HA! Wiedziałem że ten Francuski melakser jednak się psuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyczken16 no nie ma lipy :mrgreen: Widzę, że rozmiar zdjęć idealny :good:

w sumie tylna sprężyna nie wiele krótsza, a na letnim kole jakoś to dobrze wygląda.

Planujesz coś dystansu, chociaż z piątkę, albo dyszkę ? :)

Jako jeden z nielicznych wrzucasz tu coś fajnego co się miło ogląda, oby tak dalej 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał - i jeden nawet odkupiłem, po sobie po służbówce 2.0 diesel. Jeździ nim moja żona. 50 000 km później nic się z nim nie dzieje - przynajmniej z silnikiem. ;)

 

HA! Wiedziałem że ten Francuski melakser jednak się psuje :P

 

Tu akurat pisze o Mondeo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą zawsze można wymienić olej wcześniej niż te 12kkm

Czy kiedyś uratowałeś przez ta za częstą wymianę jakieś auto? Albo zapytam w drugą stronę: czy kiedyś zabiłeś jakiś silnik bo olej dopiero po 40 000 wymieniłeś???????

Panowie, sorry, ale przesadzacie z tymi olejami - moim zdaniem of kors :wallbash: Każde auto (a wymieniam co 3 lata na nowe) jeżdżę do ok 200k km i nigdy się nic z silnikiem nie działo :dontknow:

 

Ja tam olej wymieniam co 30 000km - czyli co przegląd i jeszcze żadnego silnika nie zajechałem :dontknow: Ta wymiana oleju - najlepiej co 5000 km :evil: - to mieszanie w głowie zwykłym ludziom (przez koncerny) ;)

 

 

PS> naprawdę chciałbym poznać kogoś kto nie wymienił oleju i mu się auto z tego powodu zepsuło :lol::lol::lol:

 

Taaa, no to jestem.

Ja zabiłem motor w signumie, 2.2 dti przez zbyt rzadką wymianę oleju. Książkowo było co 30 tkm. Na koniec (jak sprzedałem miał 265 tkm) to cisnienia już nie trzymał po 10tkm

Wiec nie mów ze longlify są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja bym chciał - i jeden nawet odkupiłem, po sobie po służbówce 2.0 diesel. Jeździ nim moja żona. 50 000 km później nic się z nim nie dzieje - przynajmniej z silnikiem. ;)

 

HA! Wiedziałem że ten Francuski melakser jednak się psuje :P

 

Tu akurat pisze o Mondeo :P

 

Kurcze! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.