Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja co prawda nie dzisiaj, ale wczoraj postanowiłem na masce sprawdzić...

ssw3.jpg

 

aplikacja i ścieranie obu to oczywiście bajeczka :)

poza tym, to co dopiero nadejdzie czyli kropelki/wytrzymałość/itp itd., to woski różnią się moim zdaniem jedynie zapachem i twardością (Desire twardszy)

 

w samej puszce Desire ma bardzo intensywny ale jednak chemiczny zapach, Desirable jest zdecydowanie przyjemniejszy, ale podczas aplikacji to Desire moim zdaniem wygrywa bo już nie drażni a jest przyjemnie wyczuwalny, natomiast Desirable tak tylko ledwo ledwo.

 

ponadto wybierając zimową ochronę na resztę auta postanowiłem pobawić się dalej i analogicznie do maski, tak też na dachu wylądował ponownie Angelwax po stronie pasażera i Auto Finesse po stronie kierowcy... czyli Ti-22 oraz Tough Coat :P

 

kolejną bitwę zrobiłem na reszcie auta, może jak Dawid i Goliat, ale co tam Sonaxowy PNS vs LE Shield :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyMazda chyba wszystkie ręczniki od MicrofiberMadness mają takie woreczki. Sam ich nie wyrzucałem tylko używam właśnie do przechowywania ręczników :)

 

to moj pierwszy recznik od nich ,wiec nie wiedzialem ale woreczek przydatny ,przynajmniej sie nie zakurzy w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to woski różnią się moim zdaniem jedynie zapachem i twardością (Desire twardszy)

 

w samej puszce Desire ma bardzo intensywny ale jednak chemiczny zapach, Desirable jest zdecydowanie przyjemniejszy, ale podczas aplikacji to Desire moim zdaniem wygrywa bo już nie drażni a jest przyjemnie wyczuwalny, natomiast Desirable tak tylko ledwo ledwo.

 

Chwila, chwila.... :o

 

Wybaczcie moje laickie pytanie, ale słyszałem cały czas, że AF Desire i AW Desirable to ten sam produkt w innych słoiczkach :shock:

 

Coś źle słyszałem, czy to wina wpitych dzisiaj paru kieliszków żubrówki, że nic już nie rozumiem :dontknow:

 

M4ciek, zakładaj tematy w Testach, żeby tutaj nie zgineło

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie mam więcej fotek, bo czas mnie gonił, ale przygotowanie lakieru pamiętam ;) tak więc przy okazji pierwszego chlapania wodą założę wątek :oops:

 

Grzegorz - tak się mówiło o tych woskach w światku naszym, tak ja to rozumiałem i rozumiem, więc postanowiłem to sprawdzić mając już wcześniej Desire'a (którego b.lubię) :P

tak czy siak już na pierwszy rzut oka i nosa w słoik widać i czuć, że nie są to te same woski w różnych słoiczkach, o nie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też można wywnioskować z opisu producenta i wyraźnego nawiązania do Desire'a. Może delikatnie zmienili formułę (zapach, twardość) aby nie być do końca nie fair w stosunku do Autofinesse i ich wosku. ( a właściwie swojego wosku produkowanego dla Autofinesse :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Akurat zapach nie jest wyznacznikiem tego, że jest to inny lub ten sam wosk ;) Sam mam kilka takich samych kosmetyków, jedne z 2009r a drugie z 2012r i zapach jest inny a na 100% formuła nie była ruszana.

 

O tym decydować może też chociażby inne, mniejsze opakowanie. Nie pierwszy raz wosk w opakowaniu mniejszym będzie pachnieć inaczej niż jego odpowiednik w dużym opakowaniu.

 

Tak samo twardosć, wystarczy że oba będa produkowane i schładzane w odrobine inny sposób, i to się przełoży na konsystencje ;)

 

Z resztą, ja wąchałem Desirable i moim zdaniem pachniał tak samo jak mój Desire z pierwszego wypustu 20 sztuk, jak i ten późniejszy z regularnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak doszło Desirable i nie miałem Desire'a pod ręką - powąchałem i 1. myśl = faktycznie! identyczny jak Desire (choć mniej intensywny). Dopiero kiedy w domu wziąłem w rękę oba i raz jeden raz drugi niuch niuch :kox: to przekonałem się, że ich nuty są jednak inne.

 

z tymi zapachami zależnymi od wielkości opakowania to nie wiedziałem, być może to tutaj będzie rozwiązanie zagadki ;)

fakt faktem, że licząc cenę za 1g wosku w Polsce to oba woski są na równi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat z angelwaxem i cenami w PL jest dziwnie.. Większość produktów z UK jest praktycznie w identycznej cenie w PL po przeliczeniu na złotówki. Zdarzają się oczywiście jakieś różnice, ale w przypadku Desirable ta różnica jest po prostu kolosalna.. Za 200ml w UK płacisz tyle co u nas za 100ml..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogarnalem srodek przed swietami i z dniem dzisiejszym auto w pelni przygotowane do swiat :D mycie na dwa wiadra bylo dwa dni temu , wczoraj przelecialem jeszcze qd last touch.

Dzisiaj poodkurzalem w srodku, przetarlem kurze, wytrzepalem dywaniki mechanicznie i natarlem oponki Endruancem oraz listwy dionysousem :D

 

v6lh.JPG

 

js9a.jpg

 

0f0p.jpg

 

kom2.jpg

 

fius.jpg

 

rxql.jpg

 

niech juz przyjdzie wiosna bo te kola mnie doluja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się to wnętrze świeci :shock: od plastików po fotele przez kierownicę :idea:

 

pozwole dorzucic swoje 5 groszy :D

 

kwestia marnej jakosci zdjec.

 

 

Kierownica Oryginlany stan,po 230tys km - nie obszywana,wszystko oryginal. Zaslepki od tylu kierownicy do wyciagania poduszki od nowosci nie byly przebite ! Sam je rozcialem jak wyciagalem kiere z kombi :)

 

Fotele przednie tez podmienione,stan bardzo zadowalajacy :) praktycznie nowki.

 

wyczyszczone i zabezpieczone gliptonem.

 

dsc09221024x685.jpg

dsc09361024x685.JPG

dsc09361024x685.jpg

dsc09371024x685.jpg

dsc09381024x685.jpg

dsc09391024x685.jpg

dsc09401024x685.jpg

dsc09411024x685.jpg

dsc09421024x685.jpg

dsc09451024x685.jpg

dsc09491024x685.jpg

dsc09501024x685.JPG

dsc09511024x685.jpg

dsc09561024x685.jpg

dsc09621024x685.jpg

dsc09631024x685.jpg

dsc0972514x768.jpg

dsc0976514x768.jpg

dsc09781024x685.jpg

dsc09821024x685.jpg

dsc09831024x685.jpg

dsc09841024x685.jpg

 

 

ENY KŁESZCZYN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.