Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

psemo, jak na złość uszkodzona była sama miska (aluminiowa) a nie śruba :/ ale patent niejakiego Bruna z B&M pozwolił na złapanie na taśmie teflonowej bez demontażu miski i jej przegwintowywania na większy rozmiar (na co zwyczajnie nie miałem czasu). Za rok jeżeli "żaba" zostanie, to miska zleci i będziemy gwintować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie dziś ale w sobotę .

 

Umyłem czarnucha z 3 tygodniowej warstwy syfu i soli

 

Najpierw porządne pianowanie pianą ShinyGarage , 2 wiadra z truskawkowym ShinyGarage , wycieranko Fluffym i QD AutoFinesse a na oponki Nielsen Brillance

 

Po czym za dwie godziny padał deszcz a z racji że pod domem rozpływa się w taką aure asfalt auto wyglądało jak wcześniej

 

9hb6.jpg

5g3x.jpg

k1ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207, ładnie wyszła lampa. Ciężko uwierzyć, że samą pastą ;)

 

Wiadomo, ze idealnie nie jest. Ale z drugiej strony nie byly na tyle zniszczone, zebym chcial ryzykowac zabawe z papierem. Byly jedynie mikrorysy i lekkie zmatowienie. Ja z efektu jestem zadowolony, bo wizualnie jest spora poprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na hamowni na korekcie programu i wykręciłem 160KM/374Nm :D

 

Fabryczne 120KM/260Nm najpierw zaliczyło bonus Fiata po usunięciu "unii europejskiej" w postaci 133KM/303Nm, później był program 150KM/367Nm, ale ze zbyt mocnym dołem (max przy 2.2tys.obr.). Po dzisiejszym jazda jest jeszcze przyjemniejsza :D:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem fabryczne mocowanie głośnika tylko.

Na przyszły rok jest plan na wygłuszenie drzwi matami STP Silver i piankowymi na boczek plastikowy. Do tego dystans z MDFu i Głośniki U-Dimension El Comp 6 :)

Póki fabryczny zestaw fajnie gra pod Pioneerem DEH-P6000UB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Pajko, auto mega się świeci, ale ten podjazd przed domem też by się zdało ogarnąć ;)

Podjazd to dwie sprawy , błoto ito to wynik tego że moja ulica ma "płynny" asfalt , od 10 lat miasto nie raczy zrobić "stałego" asfaltu . A tak na poważnie to aura jest taka że mam pod domem błoto .

zwłaszcza te plamy po oleju :evil:

Druga sprawa to że plam oleju nie da się wyczyścić trzeba wymienić kostkę ale nie ma sensu robić tego do czasu aż będzie załatwiona sprawa opisana wyżej

Land Rover jak to Land Rover-znaczy teren olej kapie-znaczy się dobrze, jest olej

LR już nie znaczy terenu , już jest okej hehe , ale plama została .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na nową kostkę może by warto jakiś impregnat do betonu/kostki ? Zanim olej wsiąknie to zdążyłoby się wytrzeć...?

Warto... :good: Z procedurą zabezpieczenia jest trochę zachodu... ,oraz wypada czynność powtarzać co jakiś czas (2-3 lata)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te plamy, coraz bardziej przekonany jestem do kostki granitowej :)

Tylko cena innegoż kalibru... :mrgreen: ,oraz samo układanie na gotowej podbudowie wymaga dużo większej wprawy...

Chociaż... -- u Was na południu jest całe stado kopalń... ,więc odpada najdroższy aspekt transportowy... .Od "kilku" lat jest pełno chińszczyzny na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ta kostka ma juz 15-16 lat , pozatym nie ma co płakać nad rozlanym ... olejem . To tylko kostka .Przyjdzie czas na jej wymianę to wtedy będę się tym martwił impregnatami . W czasach gdy ta kostka była układana nikt nie słyszał o impregnatach do betonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blisko do np Strzelina, tam niesort po ok 20zł/tona + transport. Podbudowę przy budowie domu zrobiłem czołgową... Miałem prawie metr humusu, wybrany, na spód około 60 ton piachu, na to 70cm grubego tłucznia, z wierzchu drobny kliniec i mączką. Całość klepana przez drogowców skoczkiem 600kg :) Zostawiali u mnie sprzęt przez parę dni, to sami w ramach podziękowania poklepali podjazd. W tym roku wjeżdżała wywrota z 20 tonami kamyków do ogrodu, nie ugięło się nawet na 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blisko do np Strzelina, tam niesort po ok 20zł/tona + transport. Podbudowę przy budowie domu zrobiłem czołgową... Miałem prawie metr humusu, wybrany, na spód około 60 ton piachu, na to 70cm grubego tłucznia, z wierzchu drobny kliniec i mączką. Całość klepana przez drogowców skoczkiem 600kg :)

Cena śmieszna... :P ,nawet doliczając koszt transportu... :good:

 

Tylko w przypadku niesortowanego drastycznie wzrośnie zużycie podsypki cementowo piaskowej... ,oraz sam czas układania będzie wydłużony...

 

Podbudowa to podstawa :good: ,większość właśnie na tym oszczędza... ,a później płacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.