Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Seba & DOC detailing ;) przy 2 stopniach zadzialali dzisiaj na czarnym metalicu z palety VW:

-mycie Karcherem zasilanym ciepla woda

-zasadowy srodek do felg z garazowej gamy Seby

-mycie na 3 wiadra rekawica Nigrin'a i Megs'a

-suszenie Water Magnet

-Ultimate Compound na maske + SRP

-na reszte auta Dodo LP

-Colli 476s jako piekne zakonczenie - nie przypuszczalem ze lakier po Colli moze tak wygladac :shock:

 

Oprocz tego nalozylismy FinishKare Ultra Polymer Sealant na felgi i Turtle Extreme Tyre Gel na opony. Na szybach bocznych i tylnej niewidzialna wycieraczka z AutoLand-u a przednia wyczyszczona srodkiem do szyb z AutoGlym.

Niestety nie ma dokumentacji fotograficznej ale next time postaramy sie w tym aspekcie poprawic :)

 

 

Pozdrawiam

DOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj mycie na 2W Smartwax Samartwash, GGKustom

 

94960234.jpg

 

48336336.jpg

 

36645333.jpg

 

Potem osuszanie FluffyDryer i sprawdziłem kropelkowanie. Optimum CarWax nałożony 1listopada trzymał się dobrze. Odprowadzanie wody dobre. Szau nie było. Auto trzymane pod chmurką i też nie miałem kiedy go porządnie umyć tylko 4razy na myjce automatycznej - więc co to za mycie.

 

Po osuszeniu i przejechaniu FK#425 nałożyłem na opony zimowe Nielsen Brillance, które strasznie chłonęły środek i nakładałem go chyba z 5 razy na oponę :geek: a to pewnie dlatego, że nigdy czegoś takiego nie widziały :lol:

Plastiki zewnętrzne oraz uszczelki odżywione Nielsen Super-A-Sheen, Nielsen Brillance na nadkola i następnie szybkie odświeżenie wnętrze - PB Air Freshener Pinacolada i PB Natural Look.

 

Na końcu zająłem się woskowaniem

 

19523463.jpg

 

20minut i mamy efekt:

 

16711583.jpg

 

38890791.jpg

 

67460089.jpg

 

Dla mnie jest to wosk MUST HAVE :-]

 

a to już niestety z dzisiaj

 

79306573.jpg

 

Civa zostawiam do wiosny 8-)

 

Pozdrawiam

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj postanowiłem umyć autko i odnowić wosk, ponieważ następna okazja szykuje się dopiero ok 9-10 grudnia (przynajmniej wg pogodynki).

 

Na początek myjnia automatyczna Karcher.

Niedawno otworzona u nas w mieście - chciałem przetestować. Nie polecam. Aktywna piana jest tylko ze szczotką, której oczywiście nie używałem. Samo mycie bezdotykowe i spłukiwanie dało bardzo kiepski efekt. Na, ale najważniejsze, że największy brud spłukany.

 

Następnie jazda pod garaż i tam mycie na dwa wiadra. Szampon Sonax z woskiem i dwie rękawice Nirgina. Osuszanie - JN do podłóg.

 

Już wewnątrz garażu nałożyłem wosk TW Ice na karoserię, a na szyby Niewidzialną Wycieraczkę Auto Landu.

 

Niestety, przy temperaturze -1 0 st. C. nie zaryzykowałem glinkowania, cleanera i wosku Megs #16. A to z dwóch powodów. Bałem się, że niska temperatura powietrza i karoserii nie pozwoli prawidłowo aplikować i używać specyfików. A po drugie - nie wiem czy bym wytrzymał w takiej temperaturze tyle czasu. :(

(To co dzisiaj zrobiłem - zajęło mi blisko 4 h.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już drugie autko ściemnione i oby przez cały czas użytkowania tak jak w tamtym nikt się NIE CZEPIŁ !!

kojak, Pewnie do momentu przeglądu w "niezaprzyjaźnionej" stacji diagnostycznej :)

 

Btw, wymieniłem olej w skrzyni biegów, a jutro umyje samochód bo usyfiony jest strasznie.

Mam nadzieje, że prognozy się sprawdzą i będzie "w plusie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem olej w skrzyni biegów

dobry pomysł! ja już miałem wymieniać synchronizator 2 biegu za kupe kasy, ale postatnowiłem spróbować wymienić olej... i co? 2 wchodzi przy każdych obrotach bez najmniejszego zgrzytu! a takto by mnie skasowali na kupe kasy pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adm, dlatego z takimi rzeczami nie jeździ się na nie za przyjaźnione stacje ;)

Chociaż jak się trafi to i na normalnej stacji,z odpowiednim papierkiem w dowodzie też się prześlizgnie. ;)

 

Doszedł do wniosku że takich nie montowali seryjnie i to jest nielegalne :P
... h mmmm "nielegalne" , dobre .. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak się trafi to i na normalnej stacji,z odpowiednim papierkiem w dowodzie też się prześlizgnie.

 

Nie wiem, nie próbowałem, ale pewnie masz racje.

 

Liczyłem na to, że dzisiaj będzie w plusie i w końcu umyję brudasa, a tu dupa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.