Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystajac z okazji,że auto stoi czyste za waszymi radami położyłem wczoraj drugą warstwę FK. Dziś skończę jeszcze tylko bok i...wystawię na deszcz :-)

Część auta przejechana była Achillesem ale coś mi się kiepsko rozprowadzal i przysychal więc pozostałe elementy przemyłem tylko IPĄ,

 

Dzisiaj zrobię jeszcze prawy bok.

 

Co do śliskości lakieru to...stracilbym przez to netbooka ! Jakiś czas temu zczytywałem błędy,postawiłem go na dachu i po coś sięgnąłem do auta...w ostatniej chwili złapałem zjeżdżającego netbooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hipoktotam, zgadzam się prawie ze wszystkim co powiedziałeś. Ale jednego aspektu BSD nie można odmówić - auto brudzi się o wieeeele wolniej. A, no i na bocznych szybach robi szał jak na tak banalną aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o BSD jest dokładnie tak jak prawi Krzysiek. On sliskość przejmuje z tego co ma pod sobą. Ostatnimi czasy auta na sprzedaż traktuję AG SRP i na to BSD, śliskość bez zarzutu. Auta stoją czasem dwa miesiące pod chmurką i kropelkują jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umylem padlo. Przednia szybe potraktowalem kolejno: Scholl S17+, Gtechniq G4 oraz cztery warstwy G1. Zobaczymy jak dlugo pozyje. Sluchy chodza, ze powinno spokojnie rok polezec...

U mnie na 3ech warstwach i używanych wycieraczkach żyje pół roku i ma się jako tako ;)

A te pół roku to było dość intensywne 22kkm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, przemywasz IPA raz na jakis czas? Zdecydowania pomaga :P

Tak,jak najbardziej,nawet glinkuję ;)

Ogólnie w miejscu ,,spotkania się " wycieraczek widać,że dostała już trochę,ale niestety poza mną robiącym jakieś 20%km w tym aucie wszyscy używają wycieraczek ;)

Nakładana ruchami kolistymi jak w filmiku żyje stanowczo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wpadło do mnie nazistowskie kombi na zimowe zabezpieczenie. Miło było zobaczyć swoją 100% korektę, którą wykonałem w kwietniu. Właściciel mył tylko na bezdotykach i poza śladami kotów na błotnikach i części maski właściwie stwierdziłem brak rysek :good::D

Było właściwie standardowo:

- magi, surfex i marolex

- AG szampon w wiaderkach

- prickbort i tenzi prix (obyło się bez glinki ;) )

- DJLP na maszynie

- odtłuszcznie IPA

- FK HiTemp

 

20131110_131114.jpg

20131110_131120.jpg

20131110_131148.jpg

20131110_131211.jpg

20131110_131223.jpg

 

U siebie umyłem i położyłem drugą warstwę Colli476. Wyszła mi fajna piana a rozrobiłem jak zawsze 60ml/1200ml :o

20131110_144121.jpg

Na drugi dzień na Ślęży :-]

20131111_131156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umylem padlo. Przednia szybe potraktowalem kolejno: Scholl S17+, Gtechniq G4 oraz cztery warstwy G1. Zobaczymy jak dlugo pozyje. Sluchy chodza, ze powinno spokojnie rok polezec...

 

U "mnie" G1 leżało od kwietnia 2012 do października 2013 :) oczywiście katowane było przez nieświadomą osobę...teraz po oczyszczeniu Nu-Glass'em na rotacji zaaplikowany został kolejny raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mycie: piana K2 Bora; szampon AG BSC,

-Stalówki: K2 Alot,

-Opony: K2 Truck Cleaner,

-Osuszyłem: ręcznikiem K2 pro,

-Uzupełnienie wosku: Sonax BSD,

-Opony: Megs Endurance,

-Plastiki: AG BumperCare,

-Szyby: BH Regular; AG CGP,

-Uszczelki: Autoland,

-Środek: APC Nielsen + Megs Natural Shine,

-Odkurzanie i założone dywaniki gumowe na zimę.

Nasmarowałem jeszcze zamki i zawiasy.

 

P1020257.jpg

 

P1020260.jpg

 

P1020267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery warstwy G1
3ech warstwach

Pany, ile odczekujecie pomiędzy warstawami? 10-15 minut czy dłużej?

 

Bo zakładam, że G2/IPA dopiero po ostatniej warstwie ;)

Dokładnie tak 10-15minut,potem g2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie. Tak chciałem potwierdzić :mrgreen:

Ja ścieram bezpyłowymi ręcznikami papierowymi :P

że od lutego mam na bocznych G3 i ma się bardzo dobrze. :good:

 

U mnie tak samo: G3 na szybach bocznych trzyma od zeszłej zimy i nie chce zejść - siedzi jak zły. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSO-Team, Z moich obserwacji Sonax nie lubi się ze świeżym Zymolem, średnio się dociera, robią się placki itd. Daj mu przynajmniej ze 4 godzinki ;)

 

Najważniejsze to jest ściąganie bawełnianą szmatką, a nie mikrofibrą

To się tyczy Gtechniq'a, czy ogólnie NW?

 

[ Dodano: 13 Listopad 2013, 17:28 ]

A jadąc Picasso do wulkanizatora na zmianę opon złapałem gwoździa... Takie jajca!

 

Chyba przebijam :o

1456665_3673284047170_1749329858_n.jpg?oh=df64c0ddca785280c325ad837452f3ee&oe=528603CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery warstwy G1
3ech warstwach

Pany, ile odczekujecie pomiędzy warstawami? 10-15 minut czy dłużej?

 

Bo zakładam, że G2/IPA dopiero po ostatniej warstwie ;)

 

Ja po nałożeniu pierwszej warstwy czekam z 1h i kolejne 2 w odstępie 10 -15 min.

 

A samo nakładanie zaczynam od ruchów podłużnych, potem koliste i na koniec wzdłużne. Jak dla mnie ten sposób daje najlepszy efekt. Trzyma długo i kropelki zaczynają uciekać już od 40 km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSO-Team, Z moich obserwacji Sonax nie lubi się ze świeżym Zymolem, średnio się dociera, robią się placki itd. Daj mu przynajmniej ze 4 godzinki

 

dzięki za radę

 

pojeździłem trochę, złapał mnie deszcz i muszę powiedzieć że Titanum nic sobie nie robi z tego że 45 minut po aplikacji wyjechał na ulicę :mrgreen kropelkuje, odpycha wodę ( maska błyskawicznie się suszy podczas jazdy)

 

BSD nie potrzebne :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.