Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

umyłem na 2 wiadra mój "projekt", po wczorajszej podróży do garażu kanara, dołożyłem 3 warstwe colli 845 na felgi i całość jeszcze raz Pro-QD od CG. no i wreszczcie wykąpałem swoje autko, choć bardzo nieelegancko mi to wyszło i koła tylko opłukane są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nauczyłem się nowej techniki.

Jak zawsze myłem dach od końca do początku, to teraz wczoraj umyłem od początku do końca i wiecie co, podziałało.

 

Dzisiaj wstaje i ani grama deszczu :evil::!::lol:

 

A tak poważnie, to umyłem gada z zewnatrz, odkurzyłem w środku.

 

Chciałem spróbować pada cutting meg'sa na masce, ale było to o 23 i nie chciałem niszczyc świerzej powłoki (świerzej, czy świeżej?) colli 915. Myślę, że w poniedziałek zaaplikuje na maskę APP 01, 03, 06, by wywalić resztki swirlsów.

 

No i musze tacie dokładnie alu na zimę przygotować, popróbowałem wczoraj w zakamarkach jednej felgi Fareclą G3 i dzisiaj chyba przeżucę pozostałe 3 felgi przez G3, potem glinka (tak, w takiej dokładnie kolejności), potem cleaner dodo, a na koniec colli 915 z 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie lepiej? Więcej go nie kupię!

 

Rozmazuje się na szybie ? Ja tak miałem - jakiś tłusty był i musiałem na siłę opróżnić zbiorniczek.

 

hmm ja z nim nie mam problemów - rozcieńczam go z wodą destylowaną 2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tego płynu był już poruszany na forum ;) U mnie słabo czyści szyby (maże). Ale najgorsze jest to, że ten płyn w jakiś dziwny sposób łączy się/miesza z brudem/kurzem i zasycha na szybie poza obszarem pracy wycieraczek/tam gdzie wycieraczki odprowadzają wodę. Wygląda jakby ktoś klejem szybę posmarował. Robi zacieki na masce, które ciężko zmyć. Wypróbowałem już wiele proporcji 2:1, 1:1. 1:2. Używam go rok, przećwiczyłem o każdej porze roku. I naprawdę nie mogę o tym płynie napisać nic dobrego. Poza tym, że ma przyjemny zapach i ładny, niebieski kolor i fajną prostokątną 2l butelkę :mrgreen: Teraz użyłem wody destylowanej. Ale to nie zmienia faktu, że nie kupię go już więcej!

 

Łukasz, chciałem się ratować i dodać do niego K2 VizioPlus. Zamówiłem w sklepie i sprowadzili w aerozolu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem szyby z zewnątrz, ale nie jestem zadowolony z efektu. Najpierw woda z płynem do mycia naczyń i szmatka, potem psikacz i mikrofibra i jeszcze ręczniki papierowe na końcu. Pierwszy raz taka kombinacja. Tak sobie. Nie ma to jak mycie wodą z szamponem podczas całościowego mycia! Może we wtorem uda mi się umyć auto, zależy od pogody :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie umyłem (choć później zauważyłem, że nie było najdokładniej), wysuszyłem i nawoskowałem woskiem w szpraju. To jest pierwsza warstwa, jutro czas na drugą. Poza tym odkaziłem klimę przy pomocy Kleen Air z Car Plan. Nie wiem czy coś to daje, ale wziąłem (już drugi raz) w brico bo miałem bony :D

 

Ale jestem zadowolony, jakoś spiąłem się, bo 3 stopnie tylko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM ja ostatnio myłem i myłem jak było ciemno (takie realia) i na drugi dzień patrzę, a na aucie mam dwa prostokąciki nawet nietknięte, jeden na masce, drugi na drzwiach :D A wydawało mi się, że wszystko i dokładnie.

 

U mnie też oczekuje Kleen Air CarPlan, na wiosnę zastosuję. Mówisz, że nie działa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM ja ostatnio myłem i myłem jak było ciemno (takie realia) i na drugi dzień patrzę, a na aucie mam dwa prostokąciki nawet nietknięte, jeden na masce, drugi na drzwiach A wydawało mi się, że wszystko i dokładnie.

 

Też czasami tak mam, że wydaje mi się, że dokładnie umyłem, a później taka niespodzianka. Nienawidzę takich sytuacji, źle to wygląda. No i doszedłem do wniosku, że jednak rękawicą z mikrofiby lepiej mi się myje niż szczotką, dokładniej, szczotka jest trochę nieporęczna z racji długiej pały :kox: ale w zime się przemęczę...

 

U mnie też oczekuje Kleen Air CarPlan, na wiosnę zastosuję. Mówisz, że nie działa

 

Nie mówię, że nie działa. Używam go raz do roku, kiedy mi w oko wpadnie. Musiałbym już robić ozonowanie, ale zawsze zapominam. Ładnie pachnie i działa dla mnie też na pewno jako czynnik psychologiczny (czuję się vezpieczniejszy :) ), poza tym wydaje mi się, że usuwa lekki, nieprzyjemny zapach. Mimo wszystko, myślę jednak, że powinien byc używany od czasu do czasu tylko jako uzupełnienie prawdziwej konserwacji/czyszczenia klimy w serwisie, bo raczej go nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wnuczek spełniłem dobry uczynek i porządnie umyłem babci auto ;]

Jako pre-wash Meg's APC, felgi potraktowane Meg's Wheel Brightener, opony i nadkola potraktowane szczotą i APC.

Później rękawica z owiecki , 2 wiadra, szampon Dodo BTBM i dokładne umycie.

Starczyło jeszcze czasu na potraktowanie całego lakieru glinką Sonusa. Na koniec Last Touch i mikrofibra, umycie szyb Megs GCC i zakonserwowanie uszczelek 1Z Gummi Pflege

Babcia omal nie poznała swojej Pandy :) Szkoda, że tak szybko zapadł zmrok, miałem w planach nałożenie wosku Colli 476 jako dopełnienie całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie miałeś :D a przycisk nie padł?

jaki przycisk ??

chyba docisk ... padł padł .. dlatego wymieniałem ...

poza tym nie wiem czy tak fajnie ... musiałem mieć pomoc przy wyciąganiu skrzyni i wkładaniu ... samemu ciężko by było ;) no i dobrze,że miałem podnośnik i pełno miejsca + narzędzi :)

 

oto fotka docisku :

largeimgimg4b1aa0a6a5ea.jpg

tragiczne już biegów się zmieniać nie dało ...

 

largeimgimg4b1aa0c4c6b5.jpg

winowajca ..łożysko wyciskowe ... praktycznie na rozpadzie,ale to ono zniszczyło docisk ...

 

largeimgimg4b1aa0e94401.jpg

tarcza jeszcze spokojnie ze 100kkm by przelatała,ale jak całość to całośc wymieniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM ja bym nie mył samochodu szczotką. Albo gąbka albo rękawica!

 

Dlaczego? Myte było na dwa wiadra, więc nie powinno być problemu.

 

Może być jako uzupełnienie konserwacji, ale najpierw wymiana filtra i ozonowanie a na końcu Kleen Air

 

Filtr mam za sobą, tylko to ozonowanie. Zresztą, podobno nie jest takie idealne i dokładne jak się o tym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.