Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja zamiast upiekszyc swoja foke to ja pobrzydzilem..... wracalem w nocy ze studiow i mi pies wpadl pod auto.... wielkosci owczarka niem?? nie zdarzylem nawet zareagować :/ zderzak do lakierowania błotnik do wymiany w reflektorze cos sie urwało i świeci strasznie w dół..... nie mam sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za Clio.Dokładne mycie(piana aktywna,mycie ręczne) ,tar remover, glinkowanie,mycie(piana aktywna).Osuszanie. Wosk #16. Przy okazji testy cleanerow-bez,SRP,SwirlX,HD Cleanse. Zobaczę na którym cleanerze wosk dłużej się utrzyma. I czy będzie znacząca różnica z elementami na których nie ma podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nareszcie zrobiłem korektę lakieru w motołku mojej żony. Użyłem systemu 3M po raz pierwszy i super efekt. Najważniejsze to ,że położyłem cleaner i wosk Lusso Oro i efekt powalił mnie z nóg mimo ,że na dupowatym srebrnym lakierze. Oj trza będzie foczkę w lusso przyodziać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując ciepły weekend zrobiłem użytek z testera wosku RaceGlaze 55 na drugim autku (wcześniej był położony Wolfgang deep gloss paint sealant) Wosk bardzo mięciutki, konsystencja i kolor przecieru pomidorowego :) bardzo przyjemny w aplikacji. Lekkim minusem jest dla mnie fakt, że trochę się napociłem z polerowaniem, schodził bardzo łatwo jednak dość długo się mazał więc auto polerowałem dwa razy.

 

Kilka fotek po zakończonej pracy

 

W cieniu na ciemnym lakierze wiadomo, że jest ciekawie:

 

 

tn_A36.jpg

 

ale jak dla mnie perłowe lakiery rządzą w słońcu :)

 

tn_A31.jpg

 

tn_A32.jpg

 

tn_A33.jpg

 

tn_A34.jpg

 

tn_A35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w niedzielę trochę przy peugeocie posiedziałem:

- mycie na dwa wiaderka

- gel na wszystkie plastiki uszczelki opony

- rimwax na felgi

- concourse na lakier

i taki mały test

gtechniq g1.g2 na przednią szybę a na boczne, szyberdach i tylną g3 i powiem tak jestem pod wielkim wrażeniem jak to działa.

 

Zdjęcia gtechniqa na szybach, to tylko poranna rosa:

 

Szyberdach G3

11289512.jpg

 

Przednia szyba G1 i G2

50098305.jpg

 

Tylna szyba G3

59951789.jpg

 

Concourse

18876291.jpg

 

20 letni oryginalny lakier

48894205.jpg

 

Zoom

46938910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie dokończyłem polerkę pastami PB SSR 3, 2, 1 (przedtem oczywiście mycie na dwa wiadra i glinkowanie). Później dokładne mycie, ponowne glinkowanie, nałożone dwie warstwy AG SRP i na razie jedna Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax. Muszę przyznać że się zmęczyłem tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie dokończyłem polerkę pastami PB SSR 3, 2, 1. Później dokładne mycie, glinkowanie, nałożone dwie warstwy AG SRP i na razie jedna FK 1000P. Muszę przyznać że się zmęczyłem tym.

Błagam, powiedz że to błąd przy pisaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mycie na 2 wiadra szamponem Organiki, następnie Duragloss Bonding Agent #601 i nałożyłem 1 warstwę Duragloss Clear Coat Polish #111. Na szyby zewnętrzne Duragloss Rain Repel #751, na plastiki zewnętrzne Autoglym Bumper Care, na felgi Turtle Wax Brake Dust Barrier, na opony Poorboy's World Bold N Bright.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota:

- aktywna piana

- mycie na dwa wiadra

- glinkowanie

- czyszczenie uszczelek, wnęk przy zawiasach i innych zakamarków

- osuszanie

- było jeszcze troche wsoku na samochodzie więc przetarty IPA

- SRP na maszynie

 

niedziela :evil: :

- coli 476

- dresing na opony, listwy, listewki, dokładki itd

- czyszczenie szyb

Pewnie zapomniałem o wielu rzeczach mniej istotnych 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak efekty??? dużo swirli zostało ?? długo tarłeś ? czym tarłeś?? :)

 

 

no efekty super swirli nie zauważyłem :) tarłem aplikatorem MG :D cały czarny był (na foto kawałek widać) zły pomysł :thumbdown: potem na gąbke MF z tescco zmieniłem i ogień :ad: na koniec szmatka MF i finito :) No ale lakier jest w marnej kondycji wydaje mi się ze tylko lakierowanie da efekt zadowalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.