Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja wczoraj od 16 do 22 walczyłem z Oplem :kox: Pełne mycie z zakamarkami, usuwanie smoły, glinkowanie i polerowanie szyb - aczkolwiek nie miałem na celu usunąć rys na szybach, bo do tego bym potrzebował nadmienianego już na forum kiedyś tlenku ceru. Ot - takie jakieś lekkie wżery się porobiły, że ani tego zmyć, ani zetrzeć. Tak więc Makita w łapę, żółty pad 3M i SSR1 (Professional Polish też sobie radził, ale jakoś wolniej) i na małych obrotach po całej szybie. I zeszło :mrgreen:

A dziś się chyba wezmę za jakiś element do polerowania. Surface Rapid już mi przyszedł od Marco (dzięki przy okazji za szybką wysyłkę), a więc będzie zabawa.

Przy okazji - mój ojciec o mało co sobie dziś tym Rapidem rąk nie umył, bo myślał że to faktycznie mydło "Balea" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, arthur, Wszystko robione było "bezciśnieniowo" więc na pierwszy ogień testowe, przyjazne środowisku APC opryskiwaczem na całości pozostawione na 5 minute, potem raz jeszcze, pędzelek + gąbeczki zmywakowe + ciągłe dopryskiwanie środka. Płukanie, AG Bumper Care na elementy plastikowe, na gumowe środek do zabezpieczania uszczelek. Jedynie dziś muszę jeszcze powalczyć z elementami lakierowanymi, bo nie wszystko udało mi się w nocy domyć, samochód jest z 2000 roku i nigdy nie był myty pod maską :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem wygląd maski ...

Mi ktoś, ostatnio, zasugerował pranie nogawek spodni iod kolan w dól :D

Obrazek

Mirku na tym zdjęciu wyglądasz jak być stał po kolana w wodzie :)

moje autko dziś dostało redmista i mycie szyb, miało jechać na zlota ale ośrodek zalało :cry:

Adamie jakie stężenie APC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm, Jako że to środek eko friendly, podszedłem z pewną rezerwą i użyłem stężenia 1:2. Przyznam szczerze że spisał się bardzo fajnie. Dzisiaj spróbuję 1:1 na elementach lakierowanych.

 

edit - po płukaniu poszedł jeszcze Dodo BTBM w opryskiwaczu na całość, znów płukanie i dalej AG... zapomniało mi się dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surface Rapid już mi przyszedł od Marco
Gdybym mógł Ci coś poradzić to nie dawaj zbyt dużo pasty na pada bo może się rolować/zasychać. Ja na początku zraszałem delikatnie pada wodą i spokojnie dawało rade ,ale potem aplikowałem mniejsze ilości i nie było problemu. No i uważaj bo to naprawdę mocna pasta.
dzięki przy okazji za szybką wysyłkę
Po raz kolejny przekonałem się ze ekonomic idzie tak samo szybko jak priorytet :)
Przy okazji - mój ojciec o mało co sobie dziś tym Rapidem rąk nie umył, bo myślał że to faktycznie mydło "Balea" :kox:
Ale nie mów bo fajnie się z tej pompki korzysta ;)

 

 

 

A autko sobie umyłem i dalsza kosmetyka ;) Teraz już mogę na niego patrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Volvo miało swój dzień. Mycie, glinka, PB BH, PB Natty's Red. Plastiki zew: Megs Trim Detailer, wewnętrzne: AG V&R. Opony endurace.

I zaraz mnie strzeli. Zajeżdżam pod dom a caaaałe auto w pyłkach :/ W ruch poszedł PB Spray and Gloss. Zanim skończyłem ogarniać dach, na masce już znów to cholerstwo leżało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, właśnie jakiś czas temu skończyłem się bawić z kawałkiem tylniego błotnika od Opla i faktycznie - pasta się lekko roluje, ale zrobiłem tak właśnie jak napisałeś. Problem w tym, że jednak chyba za mało miałem przejść, bo trochę rys jeszcze zostało. Ale różnica i tak jest. Dziś jeszcze może zdołam na jakiejś części wyciągnąć lusterko.

A w kolejce już stoi i czeka Fiat Bravo znajomego w stanie co najmniej agonalnym :song:

3108

Na tego dziada na szczęście mam cały czerwiec a więc powinienem dać radę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko roluje, ale zrobiłem tak właśnie jak napisałeś. Problem w tym, że jednak chyba za mało miałem przejść
Mała ilość + dłuższe rozprowadzanie na wolnych obrotach. Stanie się taka fajna oleista i potem jazda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ilość + dłuższe rozprowadzanie na wolnych obrotach. Stanie się taka fajna oleista i potem jazda

Dokładnie, ja daję 3-4 krople równo rozłożone na padzie, rozsmarowuję na wolnych obrotach i potem pełen gaz:) Stopniowo zmniejszając siłę nacisku i zwiększając obroty można uzyskać całkiem ładne wykończenie. Jednak i tak zazwyczaj jadę potem jakąś wykończeniówką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach rozluźnienia przed jutrzejszym egzaminem odkurzyłem sobie dzisiaj środek ;)

 

Rozluźnienie przy odkurzaniu auta :lol: :lol: :lol:

 

Jakby ktoś poczytał czasami te nasze posty to by zawiadomił odpowiednie służby aby zabrały nas w kaftanach ... dla normalnych ludzi sprzątanie auta to coś, co muszą na siłę zrobić i wręcz pod przymusem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach rozluźnienia przed jutrzejszym egzaminem odkurzyłem sobie dzisiaj środek ;)

 

Rozluźnienie przy odkurzaniu auta :lol: :lol: :lol:

 

Jakby ktoś poczytał czasami te nasze posty to by zawiadomił odpowiednie służby aby zabrały nas w kaftanach ... dla normalnych ludzi sprzątanie auta to coś, co muszą na siłę zrobić i wręcz pod przymusem :kox:

 

Dla mnie również ogarnianie auta to chillout, mimo że po ręcznym ogarnianiu lakieru ręce mi prawie odpadają :)

 

Kaftan dla mnie proszę! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.