Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Łukasz, taki twardy lakier czy takie głębokie rysy ?

 

Tak zaniedbany (rysa na rysie i to głębokie) - to autko po moim Dziadku. Nie chcesz wiedzieć jak to auto było myte ręcznie, bo serce by mogło mocniej zabić, a auto widziało myjnię automatyczną 2 razy w roku.

Zresztą zobacz na 1 zdjęcie - nawet lampy w tym lakierze się nie odbijają (zdjęcie już po glinkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy umyłem auto na 2 wiadra + rękawica. Miałem w planie również glinkowanie, ale na aucie było tyle kropek smoły, że zużylem 0.4l benzyny eks. na jej usuwanie. Ręce mi opadają. Także podsumowując 6h- dokładne mycie + usunięcie caałej okropnej smoły z auta. Jutro glinkowanie + AG SRP

 

 

P.S zauważyłem u sąsiadów niepokojące objawy poruszania głową w prawo i lewo :idea: i teksty "ile można myć to auto" Straasznie mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
P.S zauważyłem u sąsiadów niepokojące objawy poruszania głową w prawo i lewo i teksty "ile można myć to auto" Straasznie mnie to irytuje.

 

Po pierwszych paru razach przestaniesz zwracać uwage, ja też tak mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już ostatecznie podłączyłem DRLy, za*****e światła,z daleka widać auto, bardzo mocne, na zdjęciu tego nie widać bo aparat jakoś je przyciemnia, każdy znajomy mówi mi "nie wiedziałem, że są aż tak mocne", już mi jakiś gość migał drogowymi, pewnie myślał że to przeciwmgielne :lol:

zdobię jeszcze foto jak włanczam mijania to się przyciemniają, na żywo wygląda to przekozacko :D

hellax.jpg

 

p.s. oprócz tego delektowałem się dziś razem z autem smartdressingiem ;) nie ma to jak dobry wypoczynek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się dziś serce krajało...... dziś pojechaliśmy z kumplem na taką górę a tam wieża widokowa itp... i przyjechałkoeś z babką czerwonym seicento.... wypucowane, wygłaskane, wychuchane i bóg wie co jeszcze, tyle, że żeby dojechać na tą górę trzeba przejecać pare kilometrów żwirową drogą... i co??? ... auto się im ukurzyło.... to oni wzieli szmate i czczotke do zamiatania (pewnie mał w aucie jeszcze po zimie) i zaczeli zmiatać ten kurz z auta żeby było czyse.... omg jak to widziałem jak ta babka masakrowała lakier tą szczotą to serce się krajało..... ehh szkoda gadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90, również nie raz widziałem ludzi co myją auta szczotkami, szmatami spadającymi do piachu, poczym je raz wytrzepią i robią dalej... Ehh... Szkoda gadać... :/

I tak pewna pani którą widziałem w zimie bije tu wszystkich na głowę :P

Na szybach lód ze śniegiem, na lakierze to samo, a ona ze skrobaczką i skrobie wszystko jak leci szyby, lakier (seicento), nie muszę chyba mówić jak to auto wygląda :thumbdown:

Znam też jedną osobę (emeryt) który myje auto (nawet bardzo brudne) w 1.5 litrze wody w butelce i szczotką, później wyciera to jakąś zwykłą brudną szmatką do sucha, po tym "myciu" są jeszcze smugi z brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popracowałem trochę nad autem żonki. Skoncentrowałem się

tylko na lakierze (bez korekty)

Użyte środki:

- szampon Zymol

- glinka Zymol

- AG SRP

- PB Black Hole

- PB Natty's Paste Blue

 

Czas pracy 10 godz.

4.jpg.f2a72febcc7549131e827eb4aa544be7.jpg

5.jpg.9cff93ecb7049b8efb814858a0c95ea3.jpg

1.jpg.d2723735c8dc9686792c12e0bbb87b86.jpg

2.jpg.ee85bab4a930755e927743b3d3518bc3.jpg

3.jpg.ec4aea2027f5514a913b79dc4cbef070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że nie pali to 10l/100km :-]

Pomnóż x2 :) - pod moją nogą, żonka ma cięższą :D

Co tam spalanie, liczą się wrażenia z jazdy i słuchowe amerykańskim V8 :P

 

Smakowite :good:

Dzięki, jakoś mi wyszło to zdjęcie ;)

 

Dodam że wszystko robiłem ręcznie, bo żonka nie pozwala używać maszyny na swoim aucie :cry:

 

[ Dodano: 2 Maj 2010, 17:21 ]

jak ocenisz zastosowanie PB Black Hole po AG SRP

Marcin, zasadniczej różnicy nie widziałem. Ten czarny metalic na Jeepie ma bardzo

dużo brokatu i patrząc z bliska pod kątem robi wrażenie szarego, co widać na zdjęciu

z emblematem "5,7". Jeżeli jest jakakolwiek róznica, to bardzo subtelna.

Jutro może będę robił swojego ML-a, który brokatu ma zdecydowanie mniej - zobaczę czy będzie jakaś różnica.

Generalnie AG SRP tak poprawił wygląd, że nałożenie PB Black Hole to raczej taka

sztuka dla sztuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj nakręciłem wypasione filmiki z beadingiem i sheetingiem #16 na różnych podkładach i maski z porównaniem #16 oraz jakiegoś gównianego nano-technologa od nigrina. miałem auto dziadka na moment, więc zapodałem mu test na masce, ma przykazane codziennie obserwować co się dzieje, nie myć tylko polewać wodą i opowiadać co się dzieje. co tydzień będzie nowy film, jutro pierwszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.