Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Każda płyta jest do odratowania o ile uszkodzenia są na plastikowym spodzie. Cała struktura płyty jest zawarta w tej "kolorowej tęczy" naklejonej od drugiej strony. Jeżeli płyta jest skatowana od góry to już kaput.

 

W sumie racja, ale zauważyłem jedną rzecz. Po środku, jak widać na zdjęciu, weszło trochę pasty polerskiej między 2 warstwy płyty, które są wg mnie tej samej grubości czyli płytka składa się z dwóch takiej samej grubości warstw sklejonych ze sobą, a na tym naniesiona jest "warstwa" z danymi. Warto by było nie dokopać się do tego łączenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wikipedią:

Płytę kompaktową jest dość łatwo uszkodzić - ponieważ dane od strony nadruku chroni tylko cienka warstewka lakieru użycie np. nieodpowiedniego ostro zakończonego pisaka (lub długopisu) może spowodować głębokie zadrapanie a tym samym nieodwracalne uszkodzenie danych (dotyczy to zwłaszcza dysków CD-ROM).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś miałem zonkowy dzien , w Punciaku drzwi nie chciały się domknąć za nic w swiecie z kazdej strony - to wynik maniakalnej checi umycia auta na bezdotyku przy -6 stopniach , a w Golferze dysza spryskiwacza reflektora zamarzła w pozycji wysuniętej :) swoja droga do tej pory nie moge dojsc jak to sie stało - one wysuwają się tylko na moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ja 85% płyt DVD z wypożyczalni traktuję pastą lekkościerna...

Powaga.

Laski w wypożyczalni to się ze mnie śmieją, że ode mnie dostają najczystze płyty.

Nawet je przewijam na początek filmu...

 

 

A co do Pugra...

To w sylwestrowy ranek zauważyłem powolne zejście Colli 915 z maski, więc zrobiłem sobie błotniczek APP 03 i APP 06, potem finishowa farecla, a na to Dodo LP i Dodo Blue Velvet (maska i błotnik).

Jadąc do znajomych do Zgorzelca na Sylwestra przyglądałem się jak mi krople wody z maski fajnie uciekają i co ciekawe.... Colli kropelkowało grubsza kroplą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz włączone funkcję automatycznego przewijania każdej płyty do początku po jej włożeniu 8-)

 

Jednak najwygodniejszym sposobem na przewijanie płyt jest to urządzenie: http://pclab.pl/news22546.html - używam go do każdej płyty. Szybko i sprawnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak najwygodniejszym sposobem na przewijanie płyt jest to urządzenie: http://pclab.pl/news22546.html - używam go do każdej płyty. Szybko i sprawnie!

 

To proponuję Ci jeszcze to urządzenie http://audio.x.pl/audio/audiovoodoo/golarka.htm oraz to http://audio.x.pl/audio/audiovoodoo/demag.htm . Nigdy już się bez niego nie obejdziesz :D:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to widzę że już się firmy wyspecjalizowały w specjalistycznych urządzeniach płyto - detailingowych.

 

Julian, mówimy o przewijaniu płyt DVD.

 

A tak poważnie, to niestety jak napisałem wcześniej około 70% płyt z wypożyczalni najpierw przepuszczam przez delikatną pastę (ba, w sumie to nawet cleaner ścierny) i dopiero wtedy do odtwarzacza. Niestety, skutek jest taki, że płyta wogóle zaczyna być odtwarzana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koniec tych OFF topów...

Zdjęcie z wczorajszej akcji :ad: - odśnieżanie, sprzątanie bagażnika, wytrzepywanie wycieraczek gumowych, mycie szyb od wew. + suszenie dywanika pod zapasówką ...

Troche mi się zapomnialo no i jest tylko 1 fota... :roll:

Po nocy była cała zasypana i w lodzie, ale sie troche rozgrzała na postoju przez 10 minut.. :roll:

 

Niestety pogoda na nic więcej nie pozwalała... :/

 

img_0080-800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.