Skocz do zawartości

Fiat Ducato 2.3 2009r


gruby_RS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gruby_RS - postanowiłem nie pisać w emocjach na Twój post z niedzieli - dać sobie kilka dni, wrócić do tematu, pomyśleć, popatrzeć na samochody na ulicach, umyć (stał dwa dni w garażu - musiał się zakurzyć :D ) własny samochód - wszystko w tym celu, żeby mieć czas na refleksję...

 

Zacznę od końca - nie mam czasu na czytanie DW, czasem tam spojrzę jako gość. Nie wiem do końca, co/kto/jak tam robi - choc pewnie jest co oglądać / od kogo się uczyć. Jest całkiem sporo bardziej lub mniej profesjonalnych, bardziej lub mniej ekskluzywnych miejsc w PL, gdzie można oddać samochód mając gwarancję na większe lub mniejsze ale mimo wszystko "łał". Są strony internetowe, jest twarzoksiążka (choć nie wiem na pewno, nie sprawdzałem, mnie tam nie ma :roll: ) - to wszystko gdzieś tam jest.

 

Jest i to forum - i tu też - nawet najmniej popularna relacja w PSB też robi "łał". Robi bo musi. Tak naprawdę nawet Plak na wszystkim co czarne i Tempo na wszystkim co nie jest czarne, kilka odpowiednich zdjęć w plenerze i - właśnie - na forum, z oddali na parkingu będzie "łał". Ale to jak z biodrówkami (mowa o biuście - :P ) - zazwyczaj tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest OK... ;)

 

Są też na tym forum relacje takie, że miło sie spędza przy nich czas, choć jak się dobrze przyjrzeć, to widać obszary, gdzie wystepuje "granie pod publiczkę" i żelowanie Krystyny.

 

I jesteś Ty. Jest kilka sposobów, na zostanie Masterem - można np tak - Master. Żeby jednak zostać tytułowym "Masterem" nie z nadania, lecz z uznania środowiska (tak się potocznie określa tytuł Doktora Habilitowanego) - to wymaga czegoś więcej. I jasne - Top Gear style didaskalia dodaje sporo uroku, ale na koniec liczą się fakty/osiągnięcia. A te są niezaprzeczalne. Brawo. Jestem pod wielkim wrażeniem. Strasznie jestem ciekawy, gdzie wyznaczysz sobie Twoje własne granice?

 

Jest 22 maja 2012 r. a dla mnie to już jest cytat roku:

 

No no no, "a na zdjęciach tak się świecił" :acute:

 

tak - jasne - nie z tego tematu, ale czytający z refleksją i zrozumieniem pewnie się domyślą, dlaczego akurat cytuję to tu i teraz.

 

gruby_RS - dobra - kończę - jednak powinienem dać sobie więcej czasu do refleksji, bo jakoś nieskładnie mi to poszło... :P

 

Podsumuję za to może nietypowo - dość cukrzenia - natychmiast przywróć do PSB relację z RS'a!!!!! :P8-):roll::kox:

 

P.S. A może tak po ukończeniu terminowania przy Ducato powstanie na forum tutorial co i jak w zakresie "mora pa pa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[. Strasznie jestem ciekawy, gdzie wyznaczysz sobie Twoje własne granice?

 

 

Granice same sie wyznacza jak dotrze sie do foteli :D Mnie spodobało sie jedno zdanie Mistrza( mówie to bez ironii) Że samo nakładanie wosku juz przestało bawic. Czy możesz Grubyrs powiedzieć ile lat zajmujesz się już tą robotą,żeby dojrzec do takiego wniosku?

Na temat pracy to nie ma co pisac. Wszystko na poziomie póki co nieosiągalnym. Powiem jedynie samochwalczo,że ja tez jestem taki zawzięty. No i i może kiedys .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: zrobione elementy w Ducato szok, ale mnie zastanawia czy dach tez liźniesz ?? bo o ile "płaskie" powierzchnie spox to dach chyba ma przetłoczenia jakieś , czy ten element odpuścisz bo i tak nikt go oglądać nie będzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: zrobione elementy w Ducato szok, ale mnie zastanawia czy dach tez liźniesz ?? bo o ile "płaskie" powierzchnie spox to dach chyba ma przetłoczenia jakieś , czy ten element odpuścisz bo i tak nikt go oglądać nie będzie ?

 

noo co ty, jak by dachu nie zrobił to całą relacje można spisać na starty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ayrsen normalnie mnie przytkało :shock: dzięki za miłe słowa, choć uważam, że mnie sporo przeceniasz. Staram się, kminię i kombinuję :D ale powiem tak: im dalej w las, tym więcej drzew, sporo zagadnień z detailingu jeszcze zostało mi do "dopracowania"

 

Co do DW, to nic do nich nie mam :D czytam, przeglądam, podpatruję...nie mogę tylko ścierpieć tego płaczu, że u nich taka przyjacielska atmosfera i klepanie po plecach za umycie auta, a u Nas "hejterzy" :lol: wytykają błędy i ciągną poziom do góry :good:

 

@canta8 proces przygotowania (mycia, oczyszczania, zabezpieczenia etc) auta jest mniej-więcej uniwersalny i mam nadzieję, że znany i stosowany przez Wszystkich bywalców tego Forum. Ja już chcę nieco więcej.... :roll: mory, papiery...skatowane dziady, jakiś smarcik...

A taki nadrzędny cel i marzenie to stare, szybkie, fajne autko do śrubki i od nowa, oczywiście po bandzie i bez rzeźby... ;)

 

Żeby nie było, że sztucznie utrzymuję temat przy życiu :D , to nie myślcie sobie, że obrosłem w piórka i tylko sycę swoją próżność czytając miłe i budujące komentarze... 8-)

Znalazłem dziś "okienko" po południu, więc zobaczmy co tam na prawej burcie...

 

img0001hs.jpg

img0002fq.jpg

img0003zba.jpg

img0004xhl.jpg

 

Piana, lanca w wiadzrze i łapka "myjąca" panel będzie kiedy indziej, daję słowo, że umyłem, odsmoliłem, wyglinkowałem i spłukałem... :-]:D

 

img0008nv.jpg

img0010dcyd.jpg

 

:D:P

 

No nie pomogło.... :/ nic a nic ... :x:lol:

 

img0011om.jpg

img0014yx.jpg

img0017xb.jpg

img0018hp.jpg

 

Poza tym, co mnie "interesuje" :kox: to defekty jak na 3 lata, są "hobbystyczne"...

inna sprawa, to "jakość" mory skutecznie maskuje te najdrobniejsze skazy lakieru...

 

img0019fm.jpg

img0020se.jpg

 

Dla mnie "best of mora" to halogen... :song:

 

img0024upd.jpg

img0026uf.jpg

 

Najbardziej ciekawe świata wierzchołki mory, już poznały bezlitosną grubą łapę :D:lol:

 

img0027xl.jpg

 

in progress...

 

img0028am.jpg

img0029vu.jpg

 

Pierwsze przejazdy S2 Orange w celu usunięcia szlifu dodają otuchy i motywacji...

 

img0031hm.jpg

img0034rlc.jpg

 

Jak Pany? Lepiej? :song::P

 

img0035cb.jpg

img0036nvx.jpg

 

img0037dgx.jpg

img0039so.jpg

 

img0040wi.jpg

img0043lw.jpg

img0044fa.jpg

img0045pz.jpg

 

Jak widać, to nie "chromowany" Rolls szejka w Dubaju, ale jest poprawa...

 

img0046hk.jpg

img0047fu.jpg

img0048vh.jpg

 

Jeszcze raz, już po wykończeniu S17 (na finał prac z lakierem będzie oczywiście finisz) ;)

 

img0049gz.jpg

img0050ibn.jpg

 

Khmm, hę, chyba wiecie jak skomentować? :-]:D:lol:

 

img0052ul.jpg

 

:lol::lol::lol:

 

dolny panel tylko "przycięty" - kiepski kształt nadkola i przetłoczenie pod prowadnicą drzwi nie nastraja do "wygłupów" z papierem... :?

 

img0053ziq.jpg

img0054qk.jpg

 

Różnica myślę, że widoczna - na żywo jest... :| ... :good:

 

img0057fo.jpg

img0058kt.jpg

 

Poszło delikanie, tylko łebki mory, potem okazało się, że w kilku miejscach do poprawki, ale już nie dziś...brak sił, więc nie podchodzę, bo będzie "sztuka" :thumbdown:

 

img0059kk.jpg

 

Efekty... (jacyś goście przyjechali... :P:P:P)

 

img0060zn.jpg

img0061ux.jpg

 

Dla porównania... :)

 

img0062eyynnj.jpg

img0063ih.jpg

 

Jak idzie? hmmm...coraz lepiej, ale wyciągnięcie na 95% papieru na tak dużych panelach, no to jednak troche roboty i poprawek jest...ale można :D:) idzie coraz lepiej i sprawniej...

 

Na koniec, romantyczny zachód słońca w WWL :-]

 

img0064az.jpg

img0066eo.jpg

img0068so.jpg

img0069qv.jpg

 

no i takie 50/50...

 

img0070ls.jpg

 

Dzięki, na dziś tyle, projekt w końcu nabiera kształtów, najlepsze jednak zostawiam na koniec... :kox::D:)

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, :shock: Jak to opisać ... hmm jak byś otworzył studio detailingu to Car Spa i Swissvax mieli by naprawdę poważną konkurencję.

Ps. mierzysz może grubość powłoki przed i po ? jeżeli tak to jak to wygląda w um ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzysz może grubość powłoki przed i po

 

jak najbardziej, na bieżąco ;)

 

jeżeli tak to jak to wygląda w um ?

 

Wyrównanie, no bo jak widać na foto, jednak nie całkowite usunięcie mory, kosztuje w tym przypadku 3-4um, więcej nie darłem...ale na bocznych drzwiach od paki.... :kox:

...polecimy do 5-7.. :-]

 

Dzięki Panowie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.