Skocz do zawartości

Samoobsługowa CarSPA myjnia Katowice - Sonda.


Benkace

Czy jesteś zainteresowany korzystaniem z przedstawionej w poście usługi, jeśli powstanie w Katowicach?  

185 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Tak sobie myślę, że jest tu wielu pasjonatów detailingu posiadających wszystko, prócz komfortowego i spokojnego miejsca na zabawę ze swoimi furkami lub nawet chcących swoją pasję i wiedzę wykorzystać zarobkowo, a nie posiadają lokalu na taką działalność.

 

Wielu zapewne wykorzystuje samoobsługowe myjnie bezdotykowe, podwórka lub parkingi osiedlowe, ale żadne z tych miejsc nie spełnia 100% oczekiwań, nie wspominając o przepisach eko i grzywnach za ich łamanie. Tak czy owak, psychicznego i technicznego komfortu żadne z tych miejsc nie zapewnia.

 

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł i chciałbym sprawdzić, jakie by było zainteresowanie wśród Was, zanim podejmę jakieś dalsze starania w organizacji tematu:

 

Firma w której pracuję posiada w Katowicach kilka wolnych budynków typu warsztatowo - magazynowego. Myślę, że mógłbym załatwić najem któregoś z nich na zorganizowanie samoobsługowego carspa - co myślicie o takim pomyśle?

 

Oferta może wyglądać następująco:

- Warsztat o pow. 110m2 w kwadracie (sporo miejsca nawet na 4 auta)

- Możliwość intensywnej pracy z wodą (kafle, instalacja odpływowa, itp)

- Kanał (możliwość mycia podwozia)

- Warsztat ogrzewany (idealne na długie, zimowe wieczory)

- Energia 1 i 3-fazowa

- Dobre oświetlenie

- Spory parking

- Teren chroniony

 

Na wyposażeniu:

- System filtrowania i zmiękczania wody

- Myjka gorąco-wodna

- Pianownica ciśnieniowa

- Odkurzacz

- Polerka

- Kompresor

- Ozonator klimatyzacji

- Parownica

- Podstawowe akcesoria

- Podstawowe narzędzia warsztatowe

- Możliwość używania własnych narzędzi i chemii

- Możliwość zakupu zestawu podstawowej chemii (... Może jakiś patronat uznanej marki? Excede co Ty na to? ;) )

- Czynne 24h na dobę

 

Co o tym myślicie?

Jakieś pomysły uzupełniające?

Jaką cenę za 1h lub dobę bylibyście skłonni zapłacić za takie warunki?

W przypadku zainteresowania jakimś partnerstwem - zapraszam na PW.

 

Pozdro

Beny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z reguły na myjce recznej trzeba zapłacić z 40-50 zł za tzw komplet tj. odkurzanie+ mycie. Tu z racji, ze wykonujemy wszystko sami to mysle 25-35 zł. A i jeszcze bym podzielił warsztacik na:

- 3 stanowiska pielęgnacja auta.

- 1 stanowisko mechanika itp., i tu troszke mniej z 15 zł. co myslicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz korektę zrobić to ile by to wyszło..

za wynajecie stanowiska np. na cala dobre bylaby jakas dobra znizka :)

 

swoja droga 30zl/h dla odbiorcy koncowego to cena ok, pytanie czy bedzie az tylu klientow i tak czesto aby cale przedsiewziecie moglo sie za takie pieniadze utrzymac? parzac po powierzchni ktora kolega ofertuje to sam czynsz maly nie bedzie + woda + prad.... a tu jeszcze trzeba na chleb zarobic...

 

Na ludzi "z ulicy"nie bardzo jest co liczyc bo za 40zl to mu ktos inny autko umyje a wlasciciel sie nie przemeczy wiec dla takich osob to nie bedzie "atrakcja roku". Tutaj trzeba liczyc na pasjonatow i to takich ktorzy nie maja warunkow

 

Jezeli caly projekt polaczyc z klasyczna myjnia reczna (gdzie obsluga obleci klientowi autko) to moze jeszcze wypalic - wowczas wynajecie stanowiska bedzie jako opcja dodatkowa. Z samego wynajmowania stanowisk pod mycie wlasnymi rekami to nie sadze aby to sie utrzymalo juz nie mowiac o tym aby cos z tego projektu skapnelo do kieszeni wlasciciela.

 

Podsumowujac. Jak dla mnie pomysl przedni ale jako opcja dodatkowa a nie podstawowa forma dzialanosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że takie coś nie przetrwa, bo ludzie będą mówić "po co robić samemu jak ktoś mi zrobi lepiej". Nawet nie wiecie ile jest na świecie ludzi, którzy mówią "po co ma mi robić ktoś, skoro ja to zrobie lepiej". Dlatego pełno u mnie w mieście osób jeżdzących na bezdotyk, wydających 15-20zł za robienie samemu, gdy za 10-15zł myją auto na myjni ręcznej. (To mnie szokowało od początku powstania myjek samoobsługowych w L-nie). Może dlatego, że w gazetach utarło się, że bezdotyk (czyli myjnie samoobsługowe) są lepsze dla auta, pod warunkiem, że się auta nie dotyka. A u nas majstrów co szczotkują auto jest mnóstwo). Druga zaleta to godziny otwarcia, więc stanowiska do dyspozycji nawet o 4 rano, po imprezie w piątek.

Co ciekawe podobna sytuacja jest z mechaniką pojazdową. W Niemcowni takie stanowiska samoobsługowe istnieją od dawna i utrzymują się dzielnie. Nie pamiętam już ile kosztuje "roboczogodzina", ale do dyspozycji jest stanowisko z podnośnikiem i kompletem narzędzi.

Jeszcze kwestia chemii. Moim zdaniem podstawowy pakiet nie powinien zawierać żadnych środków oprócz wody i ew. sprzętu. Jest wielu entuzjastów mieszkających w blokach, którzy robią to pod blokiem, a mogliby na stanowisku. Mają swoje szmatki, chemie itd. Brak im wody, a to, że nie będą musieli taszczyć swojego większego sprzętu (myjek, pianownic etc) to na plus. Po dodatkowej opłacie można udostępnić jakiś sprzęt czy chemię. Ale też myślę nie ma co przesadzać ze zbyt wysoką półką, bo myśle, że ten który swojej chemii nie ma to tak naprawdę nie kuma jeszcze tego światka :) I wątpie by od razu poczuł róznicę. Ewentualnie: chemia myjąca na tak, ale pielęgnacyjna już nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy bedzie az tylu klientow i tak czesto aby cale przedsiewziecie moglo sie za takie pieniadze utrzymac? parzac po powierzchni ktora kolega ofertuje to sam czynsz maly nie bedzie + woda + prad.... a tu jeszcze trzeba na chleb zarobic...
Gdyby udało mi się ten lokal załatwić od firmy, to nie sądzę, aby cel był brutalną, czystą komercją - bardziej w formie wsparcia ciekawego projektu "Klubu Pasjonatów". Pewnie nie wysępię niczego charytatywnie, ale po kosztach wyposażenia i mediów chyba dam radę (lokal jako lokal i tak marnuje się obecnie pusty). Po długim weekendzie będę rozmawiał z Zarządem, więc obaczymy.

 

Tutaj trzeba liczyc na pasjonatow i to takich ktorzy nie maja warunkow
Pytanie ile ich tu mamy w Katowicach i najbliższej okolicy...

 

[ Dodano: 25 Kwiecień 2012, 01:00 ]

Jak to powstanie to będę dojezdzał ;) A4 mam niedaleko a spokojne miejsce do pracy jest bezcenne :cry:
Dla szaleńców dojeżdżających powyżej 30km extra price :)

 

[ Dodano: 25 Kwiecień 2012, 01:11 ]

Mówicie, że takie coś nie przetrwa, bo ludzie będą mówić "po co robić samemu jak ktoś mi zrobi lepiej". Nawet nie wiecie ile jest na świecie ludzi, którzy mówią "po co ma mi robić ktoś, skoro ja to zrobie lepiej".
Zgadzam się z Tobą 100%! Tym bardziej, że w okolicach Katowic ja osobiście nie znalazłem myjni ręcznej, do której efektów pracy bym nie miał zastrzeżeń - zawsze któraś coś spartoli, nie domyje, zacieki itp itd ...pomimo, że sam jestem cienias w tych tematach, lepiej (i przyjemniej) robię sam.

Nie ulega wątpliwości, że to projekt niszowy wyłącznie dla entuzjastów tematu, ale moim zdaniem taki właśnie ma być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pomysł ma szanse wypalić?mysle ze tak :good: powoli otwierają sie firmy oferujace wynajem stanowiska do naprawy o własnych siłach np- http://autoklub-selfservice.pl/oferta.html

:( nie kazdy ma garaz i mozliwosc ,,podłubania-upiekszenia,,swojej bryczki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.