Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak zapytam. Przy wyborze telewizora kierować się jakiego rodzaju ma "system" ?

Niby wietrzenie magazynów to bym sobie do pokoju coś wziął w 32". Jest jakaś większa różnica czy to będzie webOs, android ( ku temu się skłaniam) czy z samsunga ? Bo w sumie ma mi służyć tylko po to żeby nie oglądać filmów na laptopie :)

 

Coś w ten deseń i budżet.

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tele ... g-32lf632v

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tele ... pfh5500-88

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tele ... -ue32j5600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przed zakupem uzbroicie się w program do sprawdzania wypalonych pikseli oraz sprawdzajcie menu serwisowe ile godzin świecił tv. Wiele sklepów sprzedaje zapakowany a okazuje sie że wisiał ileś na ekspo na drugim końcu Polski. Kolejna sprawa Samsungi poniżej 6-7tys to tv nie warte swej ceny. Sony z kolei jeśli ktoś nie wydaje 10 tys to na każdym modelu przepłaca za znaczek. Obecnie Lg i panasonic maja chyba najfajniejszy stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie wybór padł jednak na LG Ale 4k model uf640v.

Stwierdziliśmy z małżonką ze to bylbdobry wybór.. 3d jednak wlaczalbym pewnie tylko po to zeby ktorys z gości mógł pooglądać. W jakości 4k też nie nadają jeszcze na żadnym kanale ale raczej to jest przyszłość i nie mam potem zamiaru zmieniać telewizora za 4lata bo będę tracił na tej właśnie jakości obrazu.

Jeśli chodzi o sam telewizor to obraz fajny, jakość dźwięku zaskoczyła mnie pozytywnie, troszkę słaby smartTv porównując do Samsunga ale wszyatkie aplikacje w tym webos nie zacinaja się. W moim przypadku 43" jeat odpowiednie. Także polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa Samsungi poniżej 6-7tys to tv nie warte swej ceny. Sony z kolei jeśli ktoś nie wydaje 10 tys to na każdym modelu przepłaca za znaczek. Obecnie Lg i panasonic maja chyba najfajniejszy stosunek jakości do ceny.

A jakieś konkrety?

Bo inaczej brzmi to jak bełkot chłopaka który tydzień temu zatrudnił się w Media Markt i przełożeni kazali mu tak gadać ;)

Ja z h6400 jestem bardzo zadowolony, a i poziom sprzedaży też chyba mówi coś o stosunku jakość/cena.

To żaden hejt. Jestem ciekaw bo za jakieś dobre pół roku będę szukał 55-60'' i wolałbym te kilka tysi wydać względnie sensownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią tego jakie masz potrzeby jaka odległość czy wisi czy ma stać itd. Zacznijmy więc dokładnie od tego czego potrzebujesz i jakie masz wymagania...

 

Dodane po 6 minutach 20 sekundach:

Tak na marginesie na wszelkiego rodzaju wyprz. jest sprzęt starszego typu-z małymi wyjątkami. Można to rozpoznać bo każda sieć ma swoje oznaczenia ale o tym wprost nie mogę tu napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią tego jakie masz potrzeby jaka odległość czy wisi czy ma stać itd. Zacznijmy więc dokładnie od tego czego potrzebujesz i jakie masz wymagania...

Zrugałeś Samsunga bez żadnych konkretów i chciałem żebyś to wyjaśnił. Nie prosiłem o indywidualną poradę.

Tak myślałem, że będziesz się migał od odpowiedzi.

Ustosunkuj się do tego co powiedziałeś i już. Dokładnie do tego:

Kolejna sprawa Samsungi poniżej 6-7tys to tv nie warte swej ceny. Sony z kolei jeśli ktoś nie wydaje 10 tys to na każdym modelu przepłaca za znaczek. Obecnie Lg i panasonic maja chyba najfajniejszy stosunek jakości do ceny.

Tylko jakoś konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANIE B nie migam się i napiszę możliwie krótko. Samsung w tych granicach cenowych najczęściej do nas trafiał na serwis z usterkami od oprogramowania po matryce. Podobne opinie mam z serwisów zewnętrznych. Druga sprawa że sami przedstawiciele nie mają dobrego zdania o tych modelach wiedząc że Samsung przykłada się do flagowców a reszta to paździerze na sztukę. Samsungi mają najbardziej oderwaną od rzeczywistości kolorystykę. Trawa nie może być zielona ona ma być mega zielona. Parametrowo można uznać że sprzęt jest ok ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Tak zrugałem Samsunga bo dla mnie to słabe opierać się na reklamie nie na jakości sprzętu. Twoje podejśce- bez obrazy każdy ma prawo do własnego zdania- przypomina mi częstą sytuację klientów którzy od progu chcą sprzęt Samsunga bo niby jest najlepszy bo reklama bo Internet. Tak jak pisałem diabeł tkwi w szczegółach. Procentowy odsetek serwisowanych tv wskazuje że nie polecałbym tego sprzętu. Serwis i koszty również na to wskazuje. Kolory kwestia indywidualna. Samsung przez długi czas sprzedawał 3d w tv z oznaczeniem Full hd gdzie jakość samego 3d była na poziomie hd ready. Pytasz mnie czemu nie Samsung to powiem jeszcze raz nie warty swej ceny. Pewnie znajdziesz mocne punkty w Samsungi nawet Manta ma takie dla mnie jednak ważne żebym kupując tv wydał każdą złotówkę na towar a nie na towar i opakowanie marketingowe. Pomijam fakt że kupuje tv który ma oddawać jak najlepiej rzeczywistość a nie obraz przejaskrawiać. No i po serwisach też byłoby głupio się bujać za dwa lata. Podsumowując - wadliwe, za drogie na swoje parametry i możliwości, przereklamowane, drogi i nieudolny serwis. Czy taka odpowiedź Ci wystarczy Panie B. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje ale domyślałem się, że taka właśnie będzie. Same ogólniki.

Ciężko, żeby Samsungi rzadko bywały w serwisach skoro ich sprzedaż to kilkukrotność, a często kilkunastokrotność innych marek/modeli. Wyobraź sobie, że w Polsce najczęściej w serwisach bywają auta z grupy VW. Wiesz czemu, prawda?

Co do kolorystyki - wystarczy pół godzinki poświęcić na ustawienia obrazu, których mnogość onieśmiela laika.

Reklama? Ja się z taką nie spotkałem, przynajmniej nie nachalną. Poświęciłem wiele godzin wertując niezależne serwisy i nie spotkałem się z tak wyraźnie antysamsungowymi poglądami. Wręcz przeciwnie. A już na pewno jeżeli chodzi o serię H czy J. Stosunek jakość/cena raczej pozycjonowana jest dość wysoko, co z resztą bardzo łatwo sprawdzić sortując produkty cenowo następnie sprawdzając stacjonarnie jak to się ma do rzeczywistości. Schemat tego w jaki sposób piszesz pokrywa się jednak ze schematem rozmowy jaki stosowali sprzedawcy, z którymi miałem do czynienia (wielkoformatowe sklepy RTV). Zmieniały się tylko marki w zależności od firmy sklepu :) Niezależne osoby siedzące w temacie mówią przeważnie zupełnie co innego.

Nie jestem żadnym fanbojem tej firmy i jakąkolwiek inną opisałbyś podobnie, zapytałbym tak samo. Jednak posługiwanie się ogólnikami przez dorosłego człowieka, który siedzi w temacie jest dla mnie niezdrowym przejawem.

Pisząc ''Pan B.'' chcesz coś osiągnąć? Bo nie kumam takiego zabiegu.

Nie szukam zaczepki. Miałem tylko nadzieję na merytoryczną odpowiedź.

Wszystkiego dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentować dalej, i jakieś ciekawe niusy i wnioski, nowości, potwierdzone infa. :mrgreen:

 

Po przewertowaniu ofert wszystkich sklepów, rozważeniu za i przeciw wliczając cena/co się dostaje,przeczytaniu testów pozostały dwa modele do wyboru.

 

SAMSUNG UE40H6400AW

Philips 40PFH5500

 

W tej cenie nic "lepszego" się nie znajdzie, a myślę że w 4k pakować się nie ma po co ;) Jutro ostatnia szansa na kupno taniej :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po kolei.

Jeśli chodzi o serwisy naprawy itd. Ja patrzę na procentowy udział wynikający z danych trzech dużych sieci sprzedaży w Polsce. W związku z tym argument typu samsungów sprzedaje się najwięcej jest nie na miejscu.

Po drugie nie będę dyskutował na temat ilości sztuk serwisowanych, ja mam wgląd w dane ty nie, dane które mam pokazują jednoznaczny wynik więc tematu dla mnie nie ma.

Po trzecie jeśli oczekujesz dyskusji o parametrach to jest ona na dłuższą metę bez sensu tv bo często w danych grupach są one tak zbliżone że tutaj ciężko szukać czegoś wyraźnie gorszego.

Po czwarte. Moja wypowiedź nie ma na celu hejtowania. Jako osoba która swoje w tej branży pracuje raczej chciałem podpowiedzieć cos do czego nie masz wglądu. Wszystko inne przeczytasz w googlach.

Po piąte. Bierz margines błędu że większa część kupujących nie siedzi na forach i nie pisze jaki ma fajny tv od 2 lat i że super się sprawdza, jak ktoś pisze to robi to zaraz po zakupie kiedy jest jeszcze na mocnym impulsie zakupowym.

Po szóste. Nie ma czegoś takiego jak niezależne fora zawsze są na nich ludzie którzy mają na kogoś nasmarować albo komuś posłodzić. Nie bądźmy naiwni.

Po siódme PANIE B napisałem tak a nie booohal bo nie widzę w tym nic złego i tyle.

Na koniec zadam pytanie tobie booohalu: Która grupa towarowa wspomnianego producenta jest dla niego kluczową tv agd foto gsm? Czy twoim zdaniem można robić wszystko dobrze?-pytanie jest retoryczne.

Zapewne nie raz sam kupiłbym w niektórych przypadkach Samsunga natomiast nie zmienia to faktu że najpierw bym się dobrze zastanowił.

 

Odpowiadając na dalsze posty między philipsem a samsungiem wybrałbym samsunga. Co do tej sztuki za 2399 to zależy czego się oczekuje od tv.

 

 

Booohal nie ma się co kłócić. Dorośli idą na piwo a nie szukają zaczepek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck, za miesiąc i trzy dni miną dwa lata od momentu zakupu Samsunga 55 cali, seria 6320, ale nie kojarzę czy F, czy G, czy Ch..j :)

W takim razie mam jeszcze parę dni na zniesienie kartonu ze strychu (zawsze trzymam kartony na takie okazje..) i zapakowanie go. Na moje szczęście dałem się namówić na ubezpieczenie TV na okres 3 lat poza gwarancją.. To mi naprawią/wymienią na nowy. A jak oddadzą kasę to wezmę Panasa.

Szkoda, bo jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z tego TV, fajnie wygląda wisząc na ścianie. W sieci znalazłem jakieś parametry ustawienia obrazu, jakie ktoś uzyskał po przeprowadzonej kalibracji TV. Nie wiem czy faktycznie ta kalibracja miała miejsce, ale bo wbiciu tych wartości obraz jest świetny, neutralny... No i trawa zielona, a nie bardzo zielona.

Może kolega @h doradzi jaki TV będzie lepiej działał również wisząc na ścianie? No właśnie: czy sposób zamontowania TV ma taki wpływ na jakość odbioru, że podajesz to jako jeden z decydujących parametrów?

Odległość około 3,5 - 4 metry, górna krawędź TV znajduje się na wysokości około 140 cm od ziemi. Co więcej podać?

 

Pamiętam jak kilka lat temu kupowałem plazmę Panasonica w sklepie Euro. Naczytałem się w sieci, na polskich serwisach i zagramanicznych. Ubzdurałem sobie, że skoro plazmy Panasa mają rewelacyjne opinie względem cena/jakość to i ja chcę takiego mieć.

A w sklepie Euro p. Sprzedawca na hasło "Plazma, Panasonic" zbladł, wywróciła oczami i próbował mi wcisnąć jakiegoś LCD-ka. Marki nie kojarzę, ale podejrzewam, że marża jaką z niego miał była dla niego priorytetem a nie dobro klienta.

 

Dlatego nigdy nie kupuję sprzętu który ma mi służyć parę lat na podstawie opinii zasięgniętej u sprzedawcy, ale konkretnie wiem czego chcę i wybieram to co mi pasuje, a nie sprzedawcy pasuje sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyakk

 

Również prosił bym Cię o rozwinięcie tematu Samsunga... Powiem szczerze, że nie jestem specem ba nawet nie gadżeciarzem. Sam w domu mam dwa Samsungi 32" i 42" jakieś staaaaarsze modele. Żadnych problemów technicznych. Lecz stoję teraz przed wyborem tv do mieszkania.

Szukam 55" z racji, że w najbliższym miejscu jest 3,5m od tv do 4m. Miała być budżetowa 50'' Samsunga. Trochę popytałem, poczytałem i trafiłem na 55"h6400 za 3200zł. Ten model to trochę dziadek jednak baaaaardzo ok wedle nowych J którymi Samsung wychujał ,ludzi "nowa technologia" plus $ UP co za tym idzie cena 55" 30% do góry. W tej cenie jak dla mnie to chyba najlepszy wybór. Myślałem jeszcze o 55" KDL829, ale cena 4tyś i go już nie ma. Więc chyba nie będę czekał jak i ten dziadek zniknie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobach gdzie kupowałaś tv z gwarancją-warunki są różne w zależności od sklepu...

LUKASZ87 h6400 to niezły model jako alternatywę cenową mogę podrzucić ci lg 50 model 652v jak dobrze pamiętam mój teść go brał solidny sprzęt i kupił go za ok 2600 zł a model 2015.

 

Dodane po 3 minutach 1 sekundzie:

Ze sprzętem agd rtv jak z samochodami im starszy tym mniej problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.