Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

Niezaprzeczalnym jest, że samsung robi dobre TV, zresztą świadczy o tym ilość sprzedawanych sztuk w PL. Natomiast ja nigdy nie zauważałem różnic w obrazie na tyle znacznych, że miałbym przepłacać między serią 6, a 7/8. Najwyższe serie mają napakowane mnóstwo opcji, których nikt nie używa m.in smart interaction. Liczba reklamacji 7/8 serii owszem jest mniejsza, ale też sprzedaż tych TV jest dużo mniejsza. Sprzedawałem wszystkie serie samsungów, zaczynając od lcd serii A i aż do F. Samsungów zawsze się najwięcej psuło, bo i najwięcej sprzedawało. Sam obecnie mam dwa tv z tej firmy, nie są to najwyższe modele i jakoś się trzymają :D Ze swojej strony jeśli do 2 tyś to mogę polecić 32h6400, wszystkie funkcję, które powinien mieć dobry TV posiada. Jak się będzie miał zepsuć to też się zepsuje :D Zawsze można przedłużyć sobie gwarancję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli nie bedziesz siedzial za daleko to zdecydowanie tak. UHD to jest swietna sprawa, poki co nie ma wielu filmow ale nawet HD po upscalingu robi robote. Jesli grasz na konsolach to pewnie nie dlugo pojawia sie gry w 4K(o ile juz nie ma, gry to nie moja bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

W tamtym tygodniu wziąłem Samsunga UE48H6200 i jestem bardzo zadowolony. No ale ja używam TV jako TV także nawet funkcji SMART ani razu nie włączałem i innych głupot. Filmy z dysku zewnętrznego śmigają, a to dla mnie najważniejsze. Bardzo fajna jakość obrazu, dużo ustawień. Nie wiem czego osobiście mógłbym jeszcze wymagać od telewizora... No, może poza jakością dźwięku ale chyba jak w każdym TV. Na tę chwilę podłączyłem jakieś Crativy od kompa i jest już nieźle, a niedługo coś się doskłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca sa takie fajne. Poogladaj sobie snookera albo popularna pilke nozna(widok calego boiska) wydaje sie, ze wszystkie linie sa krzywe.(ja mialem takie wrazenie). Dla tego zdecydowalem sie na plaskie UHD.

 

Poki co raczej nie beda taniec bo ekrany zakrzywione sa jeszcze rozwijane i wymagaja sporo poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca sa takie fajne. Poogladaj sobie snookera albo popularna pilke nozna(widok calego boiska) wydaje sie, ze wszystkie linie sa krzywe.

chyba tutaj negujesz idee stosowania zakrzywionego ekranu...

 

miałem serie 6 samsunga a teraz użytkuję zakrzywioną 8 i złego słowa nie powiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ, a w TV UHD nie ma czasem scalingu, który podobno daje rade?

 

W każdym TV obraz jest skalowany do wyższej rozdzielczości. Przecież nawet kanałów Full HD jes bardzo mało. Pomijam już to, że nawet tez dopskiem HD często niewiele wspólnego mają z Full HD.

Tylko, że:

1. Obraz przeskalowany do wyższej rozdzielczości nie zyska na szczegółach.

2. Taka rozdzielczość może miałaby sens jakby się siedziało z "nosem w ekranie", 1metr czy bliżej od TV 40"

3. Ile jest TV Full HD (o UHD nie wspominając) w Polsce? Ale takich z prawdziwym Full HD a nie przeskalowanym SDTV.

Zwróć uwagę na to, że większość kanałów które są reklamowane jako Full HD niemają zbyt wiele wspólnego z tą rozdzielczością - obraz jest rozmyty i niewyraźny. Co z tego, że jest nadawany w rozdzielczości Full HD jak został przeskalowany wcześniej z dużo niższej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z prawdziwym Full HD nie ma zadnego kanalu w Polsce. Wszyscy poza jedna stacja nadaja w 1080i. Jak chcesz miec prawdziwe Full HD 1080p to musisz odtwarzac filmy z "zewnatrz": plyta bluray, komputer itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio w dobrym prajsie kupiłem ue50h6400, 400hz,niezakrzywiony. Bardzo dobrze się spisuje i moim zdaniem, na razie nie ma sensu kupować curved uhd, bo jest za drogi, a takie rzeczy szybko tanieją.

 

NzTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce zakrzywiony to niech najpierw pooglada w obraz w jakies sieciowce. Dla mnie to jest masakra i kompletnie nie rozumiem tego fenomenu. Dodatkowo u mnie telewizor musi wiesiec, moj kolega ma zakrzywiony powieszony i dla mnie to smiesznie wyglada. Ja polecam uhd lg. Swietne tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajek, mam model h8000 i szczerze polecam! czarne jest tutaj czarne! przy zakrzywionym ekranie kąty są rewelacyjne!

fakt faktem kupowałem rok temu gdy w sklepie na półce stał tylko jeden model UHD firmy LG.

Na plus jeszcze wyposażnie - dwa piloty + okulary

evolution kit - co z tego będzie to nie wiem bo na razie każdą aktualizację mój kit obsługuje.

 

ps. podłączysz pada i masz Need For Speed Most Wanted (pilotem ciężko się steruje)

 

 

również nie wyobrażam sobie powieszenia tego TV chociaż są fabryczne wieszaki

 

dareme89, mam wrażenie że nie do końca się przyjrzałeś się "krzywym" tv w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

To ja także poproszę o poradę jaki TV kupić, jako, że już dawno wypadłem z obiegu dotyczącego telewizorów :( . Pora na wymianę kineskopów(tak,tak kineskopów :oops: ) na coś nowocześniejszego. Potrzebuję TV od 40'' do max 43''. Jeden na prezent dla mamy, starsza osoba, łatwy w obsłudze bez żadnych dodatkowych funkcji, które i tak nie będą wykorzystane. Zwyczajne oglądanie za pośrednictwem sieci kablowej.

Drugi dla mnie, też wątpię abym wykorzystał wszystkie dobrodziejstwa smart tv, ale tu jestam otwarty na sugestie. Lubię obejrzeć jakiś wyścig (sporty motorowe-dtm, wttc itp.), od czasu do czasu jakiś film, nie gram w gry. Sygnał odbieram poprzez dekoder telewizjii kablowej.

I wiadomo, że nie chcę przepłacać, coś w rozsądnej cenie dla zwykłego śmiertelnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się Smart TV zawodowo, więc się wypowiem ;)

 

Ja bym nie polecał kupowania serii "H". Tegoroczne modele (seria J), oparte są o nowy system operacyjny (Tizen), różnica w wydajności i jakości aplikacji jest znaczna.

 

Dodatkowo, kupując telewizor z poprzedniego rocznika, skazujecie się na szybsze wycofanie wsparcia dla tego modelu, a co za tym idzie jeżeli jakieś serwisy/appki będą wygaszane, znikną wam szybciej. W dodatku z uwagi przejścia na nowy system, stare platformy mogą być szybciej porzucone przez dostarczycieli treści.

 

Jak ktoś ma telewizor samsunga to mógł ostatnio zobaczyć jak serwisy były wygaszane (np. Fitness).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.