Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

kerad, jak się sprawuje TV bo myślę też nad 8 serią tylko max 40"

 

niestety koszt naprawy TV spalonego przez burzę ~ 1000 - 1200 zł więc ...

 

trzeba było się ubezpieczyć , ale mądry polak po szkodzie...

 

ja mam serie ES6800, dwa lata temu cena za serie 8 (55cali) było troszkę zaporowa :) jednak oglądając 8 jest duża różnica, chociaż na ES nie narzekam :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz, obraz jest bajka po kalibracji wg ustawień z jednego z zachodnich forum, najpierw wprowadziłem te które w linku podał coobah ale to nie było to, jak to mówią i na necie znalazłem inne strikte do serii 8. Co do bajerów typu sterowanie głosem i gestami to tylko bajer i nie chodzi w 100% poprawnie. Zresztą uciążliwe jest zmienienie kanałów w trybie gestów jak musisz mieć rękę wyciągniętą niczym żołnierz wermachtu oddający cześć swojemu wodzowi i przez zamykanie i otwieranie dłoni zmieniasz kanały...

Także powyłączałem wszystkie te gadzety i normalnie używam pilota Logitech.

Ale naprawdę designe robia wrażenie, szczególnie po tym jak zawisł na ścianie bo ta podstawka dla mnie jest lipna i wielka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś wiecej na temat wykupu dluzszego okresu gwarancji (standardowe 2 lata - na 5), czy warto dopłacić do tego i jak to się ma w praktyce? Jeden znajomy z branzy mi to polecal, gdyż tv dziwnie po 2 latach zaczynają się czesto psuć z drugiej jednak strony slyszalem tez glosy mowiące o tym, że to pic na wode, mający na celu wyciągniecie kasy od ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marwol, owszem, ale najlepiej wprowadzić tzw. sprawdzone, a później ewent. trochę zmodyfikować, w serii 8000 jest tyle parametrów do ustawień że sam bys w życiu ich nie ogarnął, no chyba że masz odpowiednie przyrządy do tego.

 

ale trzeba pamiętać , że ludzie mają inne sygnały źródłowe, inne oświetlenie pokoju i inne preferencje :) ja jak próbowałem tych ustawień to nie mogłem tego oglądać. Ale spróbować zawsze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, dlatego jak napisałem później ewent. zmodyfikować pod siebie.

Tu masz ustawienia pod model 8000 i jak sam widzisz trochę tego jest:

"Picture preset: Movie

Backlight 8

Contrast 92

Brightness: 46

Sharpness: 0

Color: 50

Tint: G50/G50

Picture size: Screen Fit

Dynamic Contrast Off

Black Tone Off

Flesh Tone 0

Color space Auto

Gamma 0

Color tone Warm2

Digital Clean View Off

MPEG noise filter Off

HDMI Black level Low

Motion Plus Off

Cinema Black Low

R-Offset 25

G-Offset 24

B-Offset 25

R-Gain 26

G-Gain 22

B-Gain 28"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeję kotleta. Czy możecie polecić telewizor LED 32'' do 2k PLN, jakość obrazu w pierwszej kolejności, na drugim miejscu bajery. Dodam, że sam nie oglądam TV od 8 lat, a sprzęt dla rodziców, przesiadka z kineskopu więc absolutnie nie wiem na co zwrócić uwagę. Dobrze by było, gdyby chodził na tym jutub :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca bym sie zgodzil, ze jest w czym przebierac. Mam doswiadczenie w samsungach i powiem, ze jak juz szajsung to tylko serie 7000 i wyzej wszystko ponizej dziala ale dosc czesto pojawiaja sie bledy na plytach glownych. Plus do tego jakosc obrazu zadowala w tych modelach.

 

Samsung ma fajne produkty ale musza to byc jedne z najwyzszych oferowanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacanski, sprzedałem kilkaset telewizorów, może nie zawsze były to najnowsze modele ale samsung trzyma jakość. Osobiście polecam jeszcze LG i można kupić fajnego LG 42" Smarta z 500 MCI za kwotę ok 1800 PLN.

32" najczęściej sprzedawany rozmiar ale widzę sporo większą sprzedaż np 40" i większych... chyba duże chałupy budują Polacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwoli wyjasnienia nie pracuje w Samsung ale dla Samsunga (robi roznice) :/ .

 

Odnosnie plazm nie mam dobrej opinii... Dla mnie dobry LED bije na glowe plazme (zwlaszcza nowe modele).

 

Odnosnie tego modelu powiem, ze... Jest to model ponizej serii 7000 i bedzie bardziej zawodny niz model 7000+. (Taka polityka firmy). Jest to model, ktory ma juz pare lat i moge sie mylic(obecnie mamy serie H)... Ale chyba w tym modelu gosc czesto pojawialy sie martwe linie na ekranie. Dodatkowo troche sie grzaly bardziej niz przewidziano. Problemowe naprawianie po za serwisem bo wszystkie podzespoly to 3 plytki plus dodatkowo osobne moduly bluetooth, wifi.

 

Polecam poszukac jak sie wchodzi w menu serwisowe sprawdzic ile ma bledow, czy ma. Wtedy mozna cos wiecej powiedziec ile jeszcze bedzie dzialac. Dodatkowym wskaznikiem jest ile godzin byl w uzytkowaniu.

Jak nie znajdziesz napisz na PW podam sposob. Tylko nic nie zmieniaj jak juz wejdziesz bo mozesz "uwalic" tv. ;)

 

sebcio, Nie bede sie spieral przez czyje rece przeszlo wiecej telewizorow. Faktem nie zaprzeczalnym jest to, ze Samsung robi Dobre telewizory. Odnosnie kryterium ponizej 7000 to jest tylko takie moje spostrzezenie po przetestowaniu paru tysiecy telewizorow w ciagu roku.

Co do rozmiarow w anglii jest dziwniej... Domy, mieszkania, mniejsze niz w Polsce a standardem jest 46" lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.