Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu pracowalem w tej branzy i najmniej reklamacji bylo na samsungi... a sprzedawalismy ich na serio duzo.

 

Jesli ktos szuka LEDA to niech szuka z tylnym podswietleniem bo krawedziowe daje cienie.

A no i 100Hz to podstawa jesli ma byc podlaczany jakis XBOX itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że każdy TV 2D ma defacto 50Hz a nie 100Hz.

Można to odpowiednią techniką skalować do 100 ale jak dotąd radzi sobie z tym jedynie Panas i Sony (podobno).

Co innego 3D - tutaj każdy ma 100, to wynika z techniki.

 

Aha TV przeznaczony do oglądania na co dzien.

Z xbox i gierek już wyrosłem ;)

Typowe DVB + sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lubie nasycony i ostry obraz przy niskim zużyciu energii.

Plazma moim zdaniem miażdży LED pod względem obrazu. Zużycie energii nie jest już takie jak kiedyś było ale nie ma co ukrywać jest większe niż w przypadku LCD.

 

Boję się wypalenia np. logo stacji

Ja bym się tym nie martwił - chyba nie do zrobienia w warunkach domowych

 

Zdecydowanie mniejszy wybór TV i chyba technologia wychodzi

Technologia moim zdaniem właśnie teraz pokazuje swoje prawdziwe atuty przy nowych matrycach.

Co do wyboru to jak rozważasz Panasonic LED to masz odpowiednik plazmowy.

 

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/36959 ... D.LCD.html

 

Tu fajny teścik

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/ ... warty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownież Ci polece plazme Panasonica,mam ja juz 3 lata prawie i zero problemow,fakt ze dobrze ją wygrzałem przez te pierwsze 100-150 godz,kolega który mi ja polecał(maniak Sony),stwierdził po czasie że gdyby teraz miał kupić,kupiłby własnie plazme Panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę 3 grosze dla posiadaczy uszkodzonych telewizorów Sony.

Znajomy pracujący w Sony Center, podpowiedział mi żeby oddać uszkodzony tv Sony (coś z kineskopem się stało w 7letnim tv) do ich serwisu. Po stwierdzeniu nieopłacalności naprawy oraz kontakcie z infolonią Sony udało się otrzymać kwit na 30% zniżkę na telewizory Sony Bravia ;) Jak wiadomo, 30% od pokaźnej sumki to i pokaźny rabat. No i na dniach zawita u mnie w domu KDL-46HX720, który według mnie wyświetla bardzo ładny obraz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, 30% od pokaźnej sumki to i pokaźny rabat.

Ale realizowany pewnie tylko w salonie sony z zawyżoną ceną :D

Co i tak wychodzi kilkaset pln mniej niż najtańsze na rynku. Niektóre modele mają 5lat gwarancji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciesze za każdym razem jak widzę LCD ,że wybrałem plazmę :good:

 

Obiema rączkami się podpisuję.

 

Mam plazmę Samsunga PS50C7000 i jestem z tego urządzenia mega zadowolony.

Ostatnio miałem okazję porównać z Samsungiem LED 55, 400 Hz (serii nie pamiętam, ale nowość 3D). No i niestety, utarte prawdy wyszły na jaw:

 

- zdecydowanie lepiej odtwarzany ruch w plazmie (płynność)

- lepsza głębia obrazu plazmy

- lepsza czerń w plazmie

- lepszy i wyraźniejszy obraz LED przy nasłonecznieniu

- kompletnie nierealne nasycenie barw w LED

 

Mój Samsung zużywa niezauważalnie więcej energii niż LCD, którego miałem wcześniej (a zużycie prądu kontroluję skrupulatnie).

 

O wypalanie pikseli bym się martwił w nowoczesnych plazmach.

 

Moja rada: lubisz obraz rzeczywisty, oglądasz sporo filmów, meczy, masz względnie ciemne miejsce do oglądania - tylko plazma.

Lubisz jaskrawe obrazy typu żyleta, oglądasz publicystykę, koncerty, grasz na PS itd. - kup LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się KDL-46HX720 zawitał w domu. Jest baardzo ok. Co prawda w sklepie przy 60 calowych telewizorach wyglądał na nie za duży, za to w domu wygląda prawie jak łóżko dwuosobowe ;) Jak na razie obraz bardzo przyzwoity. Coś więcej napiszę, jak pakiet HD się aktywuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Only plazma. Mówi ci to posiadacz 2 plazmowych ekranów i w kolejce czeka następny, tym razem idę w serie VT30 lub VT50 Panasa.

Odpowiednio skalibrowany sprzęt jakością i wiernością przekazu gniecie wszystko co jest na rynku, no może poza Pionkiem Kuro, ale to osobna kategoria :)

LCD może i wygląda dobrze, ale w ekranie kalkulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grasz na PS itd. - kup LCD.
Bym dyskutował. Mam plazmę, gram na PS. Moja plazma ma 4 lata, sąsiad kupił nowego LG 3d, super wypas. U mnie gry na PS3 wyglądają mega lepiej, chodzą płynniej, mają lepsze kolory i głębię.

 

Po za tym teraz wszystkie lcd to ledy a z nimi mamy takie problemy: http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Potwierdzam to na telewizorze sąsiada wydał 6k, a chmury ma straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne zachmurzenie z pewnością występuje.

Jaki tv? Umówmy się że temat jest podobny do komputerów - każdy z zewnątrz ma inną obudowę a bebechy w środku praktycznie te same (intel to intel, amd to amd , geforce to geforce itp). Ale skupmy się np na matrycach - na świecie jest wyłącznie kilka fabryk produkujących matryce więc np Samsung może mieć tę samą matrycę jak Sharp itp.

 

Jeżeli chodzi o matrycę to Led faktycznie minimalnie chmurzy ale nie widzę z tym dużego problemu.

 

Osobiście polecam telewizory LG. Powody:

- bardzo dobra jakość

- świetne parametry w stosunku do ceny

- wspieramy polską fabrykę - http://tech.wp.pl/gid,11915854,title,Fa ... caid=1e37b

 

W ubiegłym roku kupiłem do sypialni 42LV5500 i jestem baaardzo zadowolony. Obraz żyleta, 120Hz czyli oczka mniej bolą, filmy Full HD czy obraz z konsoli wyglądają świetnie. Nie sugerujmy się tym, że na półce w sklepie jeden tv będzie miał np ostrzejszy obraz czy ładniejsze kolory od drugiego - w większości przypadków to kwestia odpowiedniej kalibracji ustawień.

 

... a jeśli chodzi o dokonanie właściwego wyboru sugeruję polatanie po forach tematycznych i poczytanie wypowiedzi fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisze Ci tak :)

Mam w rodzinie 3x LCD + Plazme .Plazma wymiata wszystkie LCD .

Plazma Panasonic gra już 6 lat http://cokupic.pl/produkt/Panasonic-VIERA-TH-42PY85

 

LCD to 2xSamsung drugi praktycznie najnowsza linia (1x52 cale + 1x37cali 5500 Led) i jeden 32 cale Orion.

 

Jak masz brać i miec przyjemność z oglądania to raczej plazma.

 

leszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.