Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

rychu, chyba faktycznie zdecyduje się na LG 55LF652V chociaż 3D raczej mi nie potrzebne ;) Sony755C w sumie też ok ale nie wiem czy warto dopłacać 500zł.

 

Mam LG i mogę polecić. Żadnych problemów,a cena niska. 3D czasem też fajnie obejrzeć. A dla samego android tv nie opłaca się dopłacać bo na TV i tak mało przyjemnie się gra. Tylko Youtube jak już.

W tym TV mówię o LG odstarsza "clouding" bo też się nad nim zastanawiałem, ale nie wiem czy bym przeżył to podświetlenie. A serwis LG twierdzi że mieści się w granicach

"Dziękujemy za zwrócenie się do Działu Obsługi Klienta.
Informujemy, iż przesłana przez Pana dokumentacja zdjęciowa przedstawia nierównomierne podświetlenie matrycy. Takie zjawisko jest dopuszczalne w urządzeniach z matrycą LCD i nie stanowi podstaw do naprawy sprzętu.
Z poważaniem, 
LG Electronics Polska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić LG 42LF652V, podobno w tej klasie cenowej ~1800zł to bardzo dobry wybór, Full HD (120hz).

 

Posiada on system webOS 2.0 - nie znam się na tym bo nie miałem telewizora ze smart tv. Daje radę nie zacina się czy lepiej w tej cene coś z androidem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić LG 42LF652V, podobno w tej klasie cenowej ~1800zł to bardzo dobry wybór, Full HD (120hz).

 

Posiada on system webOS 2.0 - nie znam się na tym bo nie miałem telewizora ze smart tv. Daje radę nie zacina się czy lepiej w tej cene coś z androidem ?

Po ostatniej aktualizacji jest sprawnie, z minimalnymi opóźnieniami. Doszedł ostatnio Plex w LG Store. Z WebOS 2.0 jest jeden minus - nie będzie aktualizacji do WebOS 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy WebOS 2.0 obsługuje Netflixa ? - bo na forach jeszcze kilka miesięcy temu użytkownicy narzekali na to, ze Netlixa w sklepie LG znajduje dopiero po wybraniu innego regionu niż PL (np. UK) ale wtedy też czasami wyrzucało jakieś errory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam LG z 2012r i tam wejście w ustawienia i wybór poszczególnych opcji odbywa się o wiele szybciej niż z tym całym systemem w LG z 2016r.

Ale już taki moduł Cyfry CI ładuje się o wiele szybciej przy uruchomieniu niż w starszym TV.

Android w tej cenie jeśli chodzi o szybkość działania, to jeszcze większa porażka niż inne systemy.

Muszę sprawdzić czy Netflix się pojawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sprawdziłem - pojawił się Netflix. Po uruchomieniu od razu chciał aktualizację (30MB).

Zrobiłem, uruchomił się, ale dalej nie puszczałem, bo mam tam jeszcze opcję na miesiąc próbny, a to sobie zostawię na później ;)

Co ciekawe starszy LG też dostał Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co działa płynnie, wi-fi szybko bo YT, Netflix śmiga odrazu bez zacinek.

 

Pojawił się jeden problem - jak uruchomie film (czy to yt czy netflix) to na środku ekranu pojawia się czarny prostokąt z logiem Philipsa - nie wiem jak to wyłączyć :evil: Miał ktoś podobny problem ? (tv jest na androidzie 5.01 chyba i zrobiłem dziś aktualizacje bo była taka możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja kupując tv miałem rogowke tak ustawioną ze pozwala ta na oglądanie od 1,2 do 3,3m. Z bliska było dla mnie męczące, ta odległość 3m jest w sam raz. Dlatego nie wierzę jak w sklepie mi wmawiali ze z 2m można patrzeć na 55" :F

Zmienilbym na większy gdybym miał możliwość go przywieźć ustawić, tydzień popatrzeć i ewentualnie później oddał.. teraz ten mi z resztą wystarczą w zupełności. Wybrałem LG UF640, doszedłem do wniosku ze 3D to tylko bajer którego uzywalbym z trzy raz do roku lub pokazywał znajomych.. 4k, nie ma jeszcze programów emitowanych w tej jakości(chyba że ktoś wypozycza dolny w 4k) Ale to jednak przyszłość a nie chciałem zmieniać tv za 2/3lata.

Więc zdecyduj sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w końcu kupiłem sobie pierwszy telewizor Full HD i jest moc. Całe mnóstwo pikseli upakowane na 22 calach robią robotę. Do ekranu mam 50 - 70 cm. Gorąco polecam Sharpa, obraz naturalny, nie to co w zakichanych szajsungach i innych wynalazkach.

ps. wątek jest ponoć od 40 wzwyż, ale może założyciel źle wstawił znak większości i chodzi o tv poniżej 40" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie pytanie może nie do końca o komputerach ale coś tego typu.. A konkretnie chodzi o Telewizor, maks. 2200zł i oczywiście "Plazma".

Moglibyście coś polecić nowego ze sklepów medaiexpert, markt, czy rtv agd ? I jak to jest bo słyszałem że jak się kupuję to za niedługo przychodzą panowie i żadają płacenia abonamentu, to prawda czy nie ? jeśli tak to jak to "obejść" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.