Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tungsram i tak przedstawia doskonały stosunek jakości do ceny i w ten sposób, jak już pisałem, u mojej dziewczyny takie +120% świecą już piętnasty miesiąc, przeżywszy także zwarcie w jednym chińskim reflektorze (obecnie są nowe Valeo). :) +90% zamontowałem u mamy, ale H1, w wypalonych soczewkach, więc reflektory niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678987 Tungsram i tak przedstawia doskonały stosunek jakości do ceny i w ten sposób, jak już pisałem, u mojej dziewczyny takie +120% świecą już piętnasty miesiąc

Wszystko zależy ile kto jeździ, ja robię na dzień ok 100km i Tungsram Sportlight +50% wytrzymują 8-9 miesięcy i spalone. Miałem tak już z 2-3 kompletami. A jak ktoś nie dużo jeździ to i 2 lata pewnie wytrzymają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś postojówek PHILIPS LED W5W T10 6000K cena to niecałe 50zł za 2 szt. ??

 

Ja męczę je już chyba 3 rok i 120kkm w 3cim aucie i dalej nie chcą przestać świecić :) Polecam bo warto raz wydać więcej i się nie denerwować, że coś się przepala co chwila lub zaczyna mrugać.

U mnie podobnie. Po latach testów badziewia te żaroweczki robią robotę zamiast tradycyjnych postojowych i podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Ari[/ref], dzieki :good: może zaryzykuję 6000K. Mocno dają po asfalcie bo jak dla mnie to trochę minus tej zabawy :?:;)

Wcześniej miałem takie: http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-LED-Ca ... 4700k/1186

Barwa idealna, celowo świeciła jedna strona. Wszystko było OK dopóki nie trafiły na zewnątrz. Miesiąc i jedna zaczęła mrugać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
niebieskie postojówki to +100 do lansu :mrgreen: a jeszcze razem z HIDami 1000000 K które oślepiają jak diabli to już wogóle rewelacja :good:

 

A co ma ilość Kelvinów do oślepiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mylisz ksenon z HIDem. Przy ksenonie lampa jest tak skonstruowana aby nie oślepiała kierowców i jest w dodatku poziomowanie, a ludzie HIDy wsadzają do zwyklych lamp gdzie światło jest inaczej rozpraszane bo jest lampa skonstruowana pod żarówke a nie palnik. Nie zliczoną ilość razy widywałem Golfy III albo e36 z takimi HIDami gdzie nocą oślepiało to strasznie

 

http://motofocus.pl/technika/9478/hid-y ... e/strona/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest soczewka która kieruje światło inaczej niż w lampie halogenowej :!: zresztą HIDy w lampach zwykłych skutkują zatrzymaniem dowodu bo to nie legalne. Nie wiem jakie auto widziałeś z fabrycznym ksenonem bez poziomowania, ja sie z takim nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681677 ale jest soczewka która kieruje światło inaczej niż w lampie halogenowej

:D

Renault Laguna II przedlift czy Volvo S40/V40, S60. Oczywiście one mają układy poziomowania i oczyszczania.

 

681677 Nie wiem jakie auto widziałeś z fabrycznym ksenonem bez poziomowania, ja sie z takim nie spotkałem

Jeep Renegade, Fiat 500X, Citroen C4 Picasso i inne auta z xenonem D5S i D8S nie potrzebują tych bajerów.

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nic tylko wsadzać HIDy :good: raz jechałem z kumplem który miał to wsadzone w Superbie I gdzie były fabryczne ksenony tylko zmienił palniki bo mu sie spaliły i na tych HIDach nocą w deszczu jechaliśmy 40 na godzine bo drogi nie było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz- nawet sobie nie zadasz sobie trudu czemu nie stosuje się układów w D5S i D8S wymaganych w innych xenonach. A co do lamp to tylko podałem przykłady, gdzie producentom udało się stworzyć lampę pod xenon nie montując soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], pisałem Ci obszerną odpowiedź na Twoje nędzne posty, ale dałem sobie spokój i napiszę Ci tylko jedno: szkoda słów i czasu, bo takich jak Ty i tak się nie przekona. Żyj dalej w swoim świecie i przekonaniach, tylko nie wmawiaj ich innym.

 

O ile mocniej świecą HIDy wg Ciebie? I skoro są tak mocarne, że oślepiają to czemu nic nie widzieliście z kolegą w Superbie po zamontowaniu takich palników zamiast kupić ori, porządne, markowe, itp?

 

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sobie kupił za 350 zł dwa nowe palniki i dwie nowe przetwornice i myslał że zrobił super deal. Po tygodniu to wywalił i wsadził palniki Philipsa. Czemu to w takim razie jest zabronione przez prawo ? mnie nie musisz przekonywać pare razy dostałem po oczach takimi światłami i mi starczy. Ty też ciesz sie ze swoich granatowych żarówek powkręcanych gdzie tylko sie da, o gustach sie nie dyskutuje, jak dobrze widzisz na nich jesienią to ok, może masz jakieś "lepsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wmawiaj mi, że mam jakieś granatowe żarówki, człowieku.

 

Ja również jestem przeciwnikiem montowania HID'ów do zwykłej lampy, ale nie raz nawet to nie pomaga, jak jedzie Janusz z rodziną i nie opuści lamp w dół, lub jedną ma w górę, a drugą w dół, nawet na zwykłej żarówce z Tesco. Moim zdaniem najważniejsza jest kwestia świadomości i odpowiedzialności takiej osoby.

 

Mnie raz policjant też próbował wmówić, że oślepiam, że mam źle wyregulowane i że gdy lampy są brudne to jeszcze bardziej oślepiam. Jak usłyszał, że jestem pewny, że nie oślepiam, bo mam lampy z homologacją, dedykowane do mojego samochodu, a nie samoróbki, jestem na stacji diagnostycznej na regulacji lamp po każdej zmianie kół zimowe/letnie i na odwrót + na przeglądzie (który mam w lipcu), a lampy (tak jak i całe auto) jest zawsze czyste (no chyba, że pada deszcz, ale wtedy to nawet system oczyszczania reflektorów nie pomoże), to gębę zamknął.

 

Myślę, że podobnie tak, jak z tym policjantem, powinno być z Tobą. Jakiś Janusz kiedyś Cię oślepił i teraz będziesz wiecznie wszystkich z HID'ami klasyfikował tak samo, nie zważywszy na to, czy mają soczewki, samopoziomowanie, samooczyszczanie, itp, czy nie.

 

PS. Jak można dać za zestaw 2x palniki + 2x przetwornice 350 zł skoro na necie ceny takich zestawów nie przekraczają 100 zł? I dlaczego zmieniał również przetwornice, skoro miał fabryczne? Samych żarników kupić nie mógł? Wydaje mi się, że albo mylisz pojęcia i rodzaje lamp/żarówek/palników, albo dał się kolega nabić w butelkę. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.