Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

osobiście mam na półce 6 szt. w zapasie Philips Premium +30% H7 :) i takie same też w aucie :) w drugim takie same tylko,że H4 :) super żarówki :) polecam z czystym sumieniem :) długo świecą i jest różnica z jasnością światła co do zwykłych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam na półce 6 szt. w zapasie Philips Premium +30% H7 :) i takie same też w aucie :) w drugim takie same tylko,że H4 :) super żarówki :) polecam z czystym sumieniem :) długo świecą i jest różnica z jasnością światła co do zwykłych :)

 

ja mam u siebie Tungsram Megalight +90%

Od 15 czerwca będę w Rowach (do Ustki zajrzę na pewno :) ), możemy zrobić mini spota i porównać żarówy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, spoko :) jakby co będę dostępny od 19 czerwca bo wcześniej będę na południu na kilka dni :)

 

cholera, ale ośrodek mam blisko morza zarezerwowany i fura będzie wyglądała jak po burzy piaskowej... :)

Wstyd się pokazać innemu detailerowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, czym się przejmujesz ;) ja ostatnio tak zabiegany jestem ,że tylko światła i szyby czyszczę bo nie miałem czasu auta umyć :E przez miesiąc 7kkm zrobiłem i tylko płukałem destylowaną na bezdotyku ;)

w końcu żarówki mają być porównane ;) które polecam ;)

Philips Premium +30% :)

+ za żywotność

+ za jasność

+ za cenę

+ za markę

:) minusów ... brak wg mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Prosiłbym o fotkę a jeśli byłaby opcja to nawet porównanie jednej strony seryjnej a drugiej na nowo, z góry dzięki :good:

 

imag0105de.jpg

 

Niestety tylko w dzien jak narazie pstryknalem male porownanie. Po prawej Osram NB Plus, lewa to jakas zwykla raczej :) Lekka roznice wydac w odcieniu. Niestety nie dalem rady zalozyc tych postojowych, omeczylem sie i nic z tego. Jakies wskazówki? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie kolegi Barman, trochę późno, ale lepiej niż wcale.

 

testowałem:

 

Osram Nightbreaker + - Zawiodła mnie żywotność i cena, jeśli chodzi o ilość światła jest dobrze, jednak oczekiwałem po nich czegoś więcej jak za tą cene.

 

 

Tungsram Bluish +50 - testuje obecnie, jestem zadowolony, nie mniej jednak ilość światła na dordze mogła by być większa, w tym przypadku wg. Mnie nie rozkłada się równomiernie - choć inni pytają co to za żarówki i czemu tak mocno świecą - puki co najdłużej z całej stawki. Błękitna bańka, co prawda daje dosyć ładne światło, jednak część cennego światła zamiast na drogę zatrzymywana jest na bańce.

 

 

Tungsram megalight +90 - Tutaj mój faworyt, do którego będe wracał, pobił Osramy NB+ pod względem ilości światła na drodze, do tego przyjemna bielsza bawrwa światła, wytrzymałość na akceptowalnym poziomie, W tej cenie, gdzie żarówka miałą podobną zywotność w porównaniu z NB+ jestem w stanie kupic dwa kpl. i jeszcze mi zostanie :D

 

 

Wolę kupić lepsze żarówki i widzieć wiecej na drodze co daje dużo wieksze bezpieczeństwo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
z tego co wiem przy światłach dziennych pozycyjne z tyłu nie mogą się palić

światła dzienne:

1) powinny się automatycznie włączać kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajdzie się w pozycji umożliwiającej jego prace (*)

2) powinny sie automatycznie wyłączać po włączeniu przednich swiateł drogowych,mijania lub przeciwmgłowych z wyjątkiem sytuacji kiedy wykorzystywane są one do wysyłania krótkich sygnałów świetlnych

3) przednie, boczne (jak występują) i tylne swiatła pozycyjne,światła obrysowe (jak występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają sie jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej (*)

(*) Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne.

 

podstawa

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 4 maja 2009 r.

zmieniajàce rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów

oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

 

 

Z praktycznego punktu widzenia, posiadam auto wyprodukowane przed 2010r. mialem kilka kontroli u misiakow, mialem zapalone dzienne bez pozycyjnych i nawet sie nie odezwali w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że wczoraj zakodowałem w serwisie tryb amerykański, tj. przy pokrętle ustawionym na "0" i przekręceniu kluczyka świecą mi się tylko światła mijania wraz z przednimi pozycyjnymi (nie udało się wyłączyć pozycyjnych i zmniejszyć mocy na żarówkach H7).

Zapytałem gości z serwisu co na to policja i czy można tak jeździć, bo homologacji na dzienne nie mam.

W odpowiedzi dostałem informację, że homologacja RL jest potrzebna tylko wtedy gdy zakładamy dodatkowe oświetlenie do jazdy w dzień (diody itp.) i że światła pozycyjne tylne (+ oświetlenie tablicy + podświetlenie zegarów etc.) nie muszą się świecić podczas dnia.

Powiedziano mi, że to co mi zrobili jest jak najbardziej zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.