Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnej odległości Ci nie podam, ale też nie chciałbym się wygłupić z zasięgiem, ale wg mnie mijania sięgają jakichś 70-80 m. A drogowych nie mam porównania, bo nie wjeżdzałem z nimi na osiedle. Ale zaraz pójdę to sprawdzę mniej więcej.

 

Edit.

 

Byłem, sprawdziłem dla świateł mijania. Zasięg wystarcza na 30 garaży osiedlowych. Szerokość jednej bramy to ok. 2,30m plus do tego ok. 70 cm odległości między bramami :) Wychodzi na to jakieś 90 m, więc nie jest źle. Choć jak już wspomniałem dla mnie są bezkonkurencyjne. Jeżdzą od 6 listopada 2014, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92156256612237525408.jpeg[/url]

 

Wpadły dzisiaj Osramy Cool Blue Intense H1. Różnica co do zwykłych żarówek (były jakieś zwykłe Osramy) jest kolosalna. Pas przed samochodem jest dużo lepiej oświetlony, linie (te świeżo pomalowane :D ) są widoczne bardzo dobrze dzięki temp barwowej 4200K. Nie ma tu jakiegoś szałowego efektu xenon'a ale widać dużą różnicę w stosunku do zwykłej żarówki. Jak dla mnie są całkiem ok. Cena: około 24pln za sztukę (Makro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pozycyjne do wymiany. :P

 

PS. Nie przeszkadza wam jazda w deszczu na takich żarówkach? Wg mnie wyraźnie gorzej widać w porównaniu do zwykłych. Sam mam Nightbreakery, nie dają aż tak białej poświaty, ale mam wrażenie że światła jest więcej przed samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co powiecie o H7 TUNGSRAM +120%? cena dość dobra bo 50zł z wysyłką, warte zakupu?

 

Ja mam te żarówki tylko, że w H4 i dają bardzo dużo światła.

Zauważalna poprawa w stosunku do zwykłych żarówek.

Barwa nie przechodzi w niebieską, jest ciepła biel.

Jak najbardziej polecam :good:

 

Tutaj widać barwę:

 

DSC08562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, założyłem w samochodzie żony H4ki. Od tamtej pory nie narzeka na ilość światła. Wcześniej miała standardowe Osramy. Sam też zauważyłem różnice in plus.

W moim wozie natomiast, H7ki w soczewce (światła mijania) dupy nie urywają. Jeśli chodzi o drogowe (też H7) różnicę zauważyłem. Światła więcej i jest jaśniejsze. W tej cenie jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam pytanie czy miał ktoś styczność z żarówkami Philips WhiteVision ?

Czy rzeczywiście barwa jest biała i lepsza widoczność? Chodzi mi o zastosowanie w aucie Passat B5 (żar.H7) więc nie będzie gładkiego klosza ani soczewki. Czy warto wydać te 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White vision h7 u mnie:

 

BtQ8QQwl.jpg

 

A tutaj porownanie ze zwykla osram:

fm0Ywmnl.jpg

 

A tak wieczorem.

DV61urdl.jpg

 

W nocy bardzo fajnie widac biale linie na drodze, jest to ciepla biel i brakuje duzo do xenonu ale uwazam ze jest to dobry kompromis bo te bardziej niebieskie zarowki napewno o wiele bardziej kradna swiatlo w nocy lub podczas desczczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wsadziłem te tajemnicze Ringi +120% Xenon Ultima . Zobaczymy co one warte.

No i właśnie padła mi pierwsza żarówka. Czyli wytrzymały jakieś 4 miesiące i około 8 tyś km.

 

Zastanawiam się co teraz, z samych żarówek byłem bardzo zadowolony Ale trochę krótko wytrzymują :-(

 

Pojawiło się na rynku coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecacie coś mocniejszego niż Osram Cool Blue Intense H7? :)

Przejrzałem pół tematu, ale ciągle się waham między Cool Blue Intense a Tungsram Sportlight :)

Bo w nowym Clio, żarówki cosik bardzo żółte są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportlighty mam gdzies od wrzesnia 2014, zastapily tungsramy +120, a te z kolei +90.

Tungsramy wytrzymywaly mniej wiecej po rok (ok 25 tys km), zobaczymy jak Sportlighty. Wedlug mnie te ostatnie jednak najlepiej nadaja sie do miasta - przy prawidlowo ustawionych swiatlach ma się wrazenie ze swieca blizej niz Tungsramy +90 czy +120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.