Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Masz u siebie soczewke czy zwykly reflektor? Jak to pierwsze to pomysl o Osram Cool Blue Hyper. Producent podaje barwe 5000K i bardzo ladnie to wyglada. :)

 

Mam soczewke. Martwi mnie tylko brak homologacji. Jeździłem kiedyś na BlueVisionach od Philipsa i byłem zadowolony. Widzę, że są teraz odnowione Bluevision Ultra no i te nowe Whitevision. Z ciekawości kupie Narve i zobaczę jak to świeci :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ten brak homologacji zupelnie w niczym moim zdaniem nie przeszkadza. Nie zdarzylo mi sie nigdy, ani zadnym znajomym, zeby policjant w trakcie kontroli czy diagnosta na badaniu sprawdzal pojedyncze zarowki :P

Swiatla mam dobrze ustawione, nikomu nie swiece po oczach wiec jest ok :)

 

Ale osobiscie gdybym teraz zmienial zarowki to wlasnie na Phillipsy Whitevision, ponoc maja barwe 4300K co idealnie zgra mi sie z reszta oswietlenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat homologacji jest tematem dyskusyjnym ;) Miałem xenon, teraz zwykłe lampy będą i będzie ciężko zwłaszcza, że Bravo nie ma zbyt dobrych świateł (H1). Whitevision są ciekawą nowością właściwie. Mało jest o nich opinii jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Cool Blue Hyper. Założyłem, pojeździłem dwa dni i wyrzuciłem. Brak ECE też IMO nie przeszkadza, bo policjant nie będzie kazał wyciągać żarówki z lampy. Te żarówki wyglądają najlepiej ze wszystkich żarówek jakie miałem, barwa prawie jak 100% ksenon. Niestety tylko barwa. Po zmroku nie wiele widać przed autem a w deszczu jakbym jechał bez świateł. Te żarówki dają nawet 3 razy mniej światła niż Silvertstar 2.0. Rzućcie okiem:

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/l ... blue-hyper

/index.jsp?productId=ZMP_1001628

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/l ... /index.jsp

Bardziej białe ale z przyzwoitą ilością światła będą Cool Blue Intense

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/l ... /index.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na osram hyper H7, w trakcie deszczu musialem wspomagac się przeciwmgielnymi bo nic nie bylo widać, ale efekt xenon jest chyba najlepiej widoczny, szkoda tylko że na tym się kończy. Na ten sezon kupię sobie wlasnie chyba te osram blue intense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam osram +20% lub 30% może barwa światła nie jest jakaś mega szałowa ale żarówki są bardzo trwałe jeżdżę juz ponad rok, świetnie świecą zarówno na mokrej i suchej nawierzchni plus niska cena ok 10zl szt

 

Wysłane z mojego JY-G4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal, jak nie zapomne to pstrykne cos w weekend ;)

 

 

masz u siebie ? jak w porównaniu do zwykłych ? ciekawe jak się będą sprawować w deszczu, kiedys mialem blue vision i były bardzo dobre ale jak padało w nocy to troche lipa była. Rozważam jeszcze Xtreme Vision. Wszelakie foto mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał nad H4, to mogę polecić Tungsram :) a dokładnie H4 Megalight Ultra +120%. Założone do Felicii w końcu pozwoliły coś zobaczyć a cena zdecydowanie przyzwoita w porównaniu do innych "+"

 

 

mam te same i polecam rownież, widać dużo więcej niż normalnie a na długich to już w ogóle prawie dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W1Michal, samochod pojechal w trase i nie mam jak... Moze jutro wieczorem sie cos uda.

 

Cross, pare stron wczesniej pisalem, ze ich nie polecam. Sa nietrwale, niecaly rok wystarczyl zeby sie przepalily, a i tak wiekszosc czasu jezdze na dziennych... Pewnie realny czas swiecenia nie wyszedl nawet 150 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal, samochod pojechal w trase i nie mam jak... Moze jutro wieczorem sie cos uda.

 

Cross, pare stron wczesniej pisalem, ze ich nie polecam. Sa nietrwale, niecaly rok wystarczyl zeby sie przepalily, a i tak wiekszosc czasu jezdze na dziennych... Pewnie realny czas swiecenia nie wyszedl nawet 150 godzin...

U mnie świecą juz dokladnie rok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A zeby nie bylo, poprzednie - oryginalne zwykle Osramy dzialaly blisko 3 lata w samochodzie i pewnie nadal dzialaja. Po prostu wymienilem je ze wzgledu na barwe. U Justyny w Toledo tez bardzo szybko sie przepalily...

Co prawda zarowki sa tanie, kosztuja 2x mniej jak inne markowe udajace Xenony, ktore pewnie beda te 2x bardziej zywotne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.