Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jeszcze żadna z "wysilonych" żarówek nie wytrzymała powyżej 4,5 miesiąca (o ile dobrze pamiętam).

Najdłużej trzymały się +90% Megalight Ultra. +50% Sportlight Blueish około 4-ech miesięcy działały. Miesięczny przebieg to ~1500km.

Podobnie dla Osramów NB+, Philipsów BV oraz Philipsów BV Ultra.

Teraz mam ustawione światła mijania w trybie dziennym na 50% mocy więc mam nadzieję, że ich żywotność się wydłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak wszędzie tematy o żarówkach napotykam ?

Właśnie oglądam "Nowy gadżet" na TVN Turbo i porównują Osram NB Unlimited ze zwykłymi zarówkami. Kto ciekawy niech ogląda powtórkę.

 

Saddam...przed chwilą w "Na osi" mówili o modułach osłabiających światla mijania do jazdy w dzień. Niby przez taki dokładany moduł do starszych aut można stracić dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sugestia - jak piszecie o trwałości to dodawajcie czy chodzi o H4, H7 czy tam jeszcze inne. Bo jest bardzo duża różnica między trwałością H4 a H7 również przy tych mocno wysilonych +90% itd.

 

 

Saddam...przed chwilą w "Na osi" mówili o modułach osłabiających światla mijania do jazdy w dzień. Niby przez taki dokładany moduł do starszych aut można stracić dowód rejestracyjny.

 

A to szkoda, bo IMHO do starszych aut to dużo lepsze rozwiązanie niż te wszystkie pokraczne dokładane LEDy, które w większości aut wyglądają paskudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelpp, ja nie mam żadnego modułu.

 

[ Dodano: 10 Listopad 2013, 21:59 ]

Red, przeboleję LEDy w starszych samochodach ale niech ludzie montują te dedykowane, dobrze świecące a nie jakieś paski ledowe używane w sufitach podwieszanych...

Czasami takim mrugam z daleka, żeby sobie światła włączyli i dopiero z 10-15m okazuje się, że jadą na "dziennych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz nowszą furę i masz fabryczny.

 

Co do tych "śmierdzących" ledów to też mnie wkurza jak zakładają takie byle co i nie są widoczni na drodze. Tak jak piszesz, widać to z 15m. I kto dał na to homologację !?

A przecież są dostępne ładne,mocne ledy dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, mocne ledy dzienne są pewnie z 50zł droższe i w tym tkwi problem. ;)

 

Funkcję świateł dziennych aktywowano mi w serwisie. Komputer pozwalał na taką możliwość. W tym trybie (pokrętło na "0") uruchomione są światła mijania + przednie pozycyjne. Podobno jest to legalne (info z serwisu) i, jak dotąd, nie miałem z tego tytułu nieprzyjemności. Nowsze modele zjeżdżały z taśmy od razu z aktywną tą funkcją. Tyle, że mijania ściemnione na 80%. Ja zjechałem na 50% sprawdzając jak świecą w słoneczny dzień i widać je z daleka.

 

Tak na marginesie, jakiś czas temu zauważyłem, ze panuje moda na jazdę na światłach pozycyjnych i przeciwmgielnych w ciągu dnia. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że błędnie podłapali temat z nowszych samochodów, które mają zamontowane obok siebie światła przeciwmgielne oraz dzienne. A że samych przeciwmgielnych włączyć się nie da to pozycyjne też świecą.

Kubik, owszem, tylko w takiej sytuacji po co świecą się pozycyjne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mnie rozbawiła Skoda Felicia, która miała 4x Ledy do dziennej, pod dokładkami lamp, i w miejscach halogenów :D Wersja FL taka jak moja :D Nie wiem co właściciel miał na myśli, montując tyle ledów -,- Raz widziałem te auto w ruchu, to te ledy strasznie słabo świecą :/ Gdzieś na TVN Playerze zobaczę ten odcinek Gadżetu z testem żarówek? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na drodze też drażnią auta z dokładanymi ledami za 50zł bądź 10zł (te do podświetlania np. bagażnika). Wcale ich nie widać z daleka. W dodatku większość z nich ma je podłączone do postojówek i świecą z postojami i mijania. Inaczej jest z lepszymi bądź firmowymi DRLami, czasem żenujące jest ich miejsce montażu - niekoniecznie zgodnie z przepisami.

Sprawa fajna to światła mijania czy drogowe świecące na 30-50%. Niestety w nowszych autach jest na to homologacja. Dokładając taki moduł policjant może się przyczepić. Ale tak samo może a nie musi do ciemnych szyb, hidów w soczewce, białych ledów na postojach czy podświetleniu rejestracji ;)

Niebawem będę motał sam do swojego auta ten moduł ze zmniejszoną mocą świecenia świateł drogowych. Szkoda mi ksenonów i odbłyśników. Założenie mam takie, że będzie to automat świecący na 50% żarówek drogowych i mam możliwość "mignięcia długimi", oczywiście w momencie włączenia mijania - drogowe wyłączają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrole to nie problem.

Schody zaczynaja sie przy wypadku, kiedy ubezpieczyciel szuka sposobu zeby wymikoswac sie od wyplaty odszkodowania.

Kombinowane oswietlenie bez homologacji lub jego nie zgodny z przepisami montaz to podanie o klopoty.

O mandatach np w niemcowni nawet nie wspominam. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, taką opcje że na 30% działają drogowe mam ponoć u siebie w Lancerze ale moje ASO jeszcze tej opcji chyba nie odkryło w serwisowym komputerze. Tak czujnik zmierzchu się marnuje :P i cały rok na okrągło całe podświetlenie się jarzy w aucie bez sensu.

 

Te wszystkie ledziki świecące na niebiesko dostawiane do aut to jest żenada, widać je praktycznie jak się auto mija z bardzo bliska. Zdarza się że te dostawiane chinole migają jak lampki choinkowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.