Skocz do zawartości

politura do srebrnego lakieru (pod wosk)


wujek600kv

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, oczywiście, że nie :) Pytam tak ogólnie, żeby na przyszłość wiedzieć. Bo ciemne kolory to wiem jakie są (i do nich używa się PB BH), a do jasnych jest PB White Diamond, ale niewiem czy oprócz białego i srebrnego są jeszcze jakieś kolory które zaliczają się do tych jasnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek8, tak z ciekawości, wszystkie fury Twoje? :o

 

Na Twoim miejscu kupiłbym jakiegoś mocnego oszusta :)

 

Też tak myślę, dziś aplikowałem WD, na jednym elemencie samo WD (przed położeniem reda) element obok red na PB Profesional Polish, efekt jest taki, że zdecydowanie różnica na korzyść elementu nawoskowanego :kox: po położeniu nattys'a na reszte, różnic brak, więc pytam się czy jest sens...

 

Może w przypadku pancernego colli white diamond nieco ożywi jasny lakier, nie skracając drastycznie żywotności wosku, natomiast w przypadku jakiś letnich smarowideł to już mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Greg7- politura to nie wosk, ani nie powłoka. W innym temacie pytałeś już o wosk, teraz pytasz o powłokę w temacie politur stwierdzając, że wosk to średni pomysł.l. Poczytaj trochę, bo zaczynasz mieszać pojęcia. Poza tym sam raczej nie położysz dobrze żadnej powłoki - bezpieczniej dla auta i wygodniej dla Ciebie będzie, jeżeli podjedziesz sobie do http://supershine.pl/kontakt.html, lub do http://www.spa-car.pl/5,kontakt_ochrona_lakieru.html i dogadasz się w temacie zabezpieczenia lakieru powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ogrom wiedzy na tym forum trudno ogarnąć, już mam zestaw do mycia, do korekty będzie w najbliższym czasie i zostaje temat zabezpieczania lakieru. Dlatego pytam nie chce zakładać nowych wątków chce dopytać w istniejących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg7 - jeżeli chcesz sam kłaść powłokę, poczytaj sobie o powłokach tutaj:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=155

 

i tutaj:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/printview. ... 6789e7acaf

 

A jak już sobie poczytasz i wybierzesz powłokę, zamów ją (o ile będzie dostępna dla "Kowalskiego") i bierz się do roboty :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu,

Samochód ze srebrnym lakierem, bez większych rys. Cel pogłębić kolor, uzyskać połysk.

 

Do tej pory używałem SRP od AUTOGLYM i na to megs#16. Przygotowanie powierzchni odpuszczam, bo tam nie mam pytań.

 

Pytanie brzmi: co użyć zamiast SRP aby trzymało się później z #16 i wyglądało. Po SRP fajerwerków nie było.

Praca z lakierem wyłącznie ręczna.

 

Wysłane z mojego JY-G4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po srp fajerwerków nie było to raczej po niczym już nie będzie.Spróbuj jeszvze AB cherry glaze.Megs 16 też dupska nie rwie pod względem looku.Ze srebrnego szału nie będzie bo tu głebi nie wyciągniesz ,to nie czarny czy czerwony.

Cleaner ,glaze i wosk ;) jak już nie chcesz bawić się w korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że ze srebrnym szalu nie ma, i ciężko na nim osiągnąć wet look, jednak chcę spróbować i zmienić coś, padło na zmianę SRP. Zapewne SRP robi większe łał jeżeli stostuje się go maszynowo. Ale dzięki za odpowiedź

 

tak nawiasem wybór padnie najprawdopodobniej na któryś z poniższych. Jak coś będę dawał znać dalej

Prima amigo

Zymoll HD cleanse

Wolfgang paintwork polish enhancer

Chemical guys wet mirror finish / extreme shine creme / glossworkz glaze

Poorboys white Diamond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym Ty się kolego jeszcze zastanawiasz? Przeciez doradzilismy ci juz, ze amigo będzie najsensowniejszym wyborem. Oferuje on na prawdę wiele za stosunkowo nie wiele. Pracowałem nim również srebrne auto (fabie) inna na prawdę zmęczonym lakierze pokrylo zaskakujaco dużo i wraz z woskiem wyszedł inny samochód. Jaki ten produkt cit nie zadowoli to niestety albo korekta, albo zmiana auta z kolorem bardziej efekciarskim. Jakby była pogoda zrobiłbym test i wrzucil, ale w tej pogodzie to mega się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.